Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] zaciemnione zdjęcie  (Przeczytany 3980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aga437
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

aga437


Zobacz profil
« : 14.03.2012, 22:25:51 »

czesc:) czy może ktoś mi opisać w jaki sposób moge zrobić takie zaciemnienie na zdjęciu? może jakoś przez gradient? mam gimpa 2.6. jak coś to dopiero od kilku dni bawie się w gimpie więc prosze o dokładne wskazówki.

z góry dzięki:)



* akt11.jpg (61.32 KB, 450x600 - wyświetlony 474 razy.)
« Ostatnia zmiana: 16.03.2012, 23:45:15 wysłane przez beata072 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.03.2012, 22:53:21 »

Wiele zależy od zdjęcia. Generalnie możesz je przyciemnić używając opcji Jasność i kontrast, a jeśli to nie wystarczy, to możesz użyć narzędzia Rozjaśnianie/Wypalanie Rozjaśnienie-wypalenie z zaznaczoną opcją Wypalanie i miękkim pędzlem przyciemnić wybrane obszary albo utworzyć nową, przezroczystą warstwę powyżej zdjęcia i także miękkim pędzlem nałożyć cienie czarnym kolorem, w razie potrzeby lekko rozmyć Gaussem i ew. zmniejszyć krycie tej warstwy lub zmienić jej tryb np. na Połączenie ziarna lub Pokrywanie (sam musisz wypróbować, co daje najlepszy efekt w przypadku danego zdjęcia). Co do kolorów, to możesz je sobie zmienić np. przy pomocy: Kolory -> Poziomy lub Krzywe, ew. Barwienie. Są też inne sposoby (Odwzorowanie gradientu lub Próbek, wypełniona odpowiednim kolorem i ustawiona na odpowiedni tryb warstwa...), ale to już zależy od zdjęcia i konkretnego efektu, jaki chcesz osiągnąć.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2012, 01:30:13 wysłane przez beata072 » Zapisane
aga437
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

aga437


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.03.2012, 10:45:13 »

dzięki:) to już mam zajęcie na dzisiejszy wieczór.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] zaciemnione zdjęcie
Skocz do: