Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nieoczekiwana zmiana zdania.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nieoczekiwana zmiana zdania.  (Przeczytany 1081 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chins
Gość
« : 13.05.2012, 19:31:32 »

Witam serdecznie,
dopiero zaczynam zajmować się grafiką, ale podpadła mi jedna rzecz. Zleceniodawca po wykonaniu konkretnego zlecenia (i nawet opłaceniu go) poinformował mnie, że teraz dowiedział się od firmy wykonującej wydruk - że powinniśmy się ograniczyć do palety 12 barw. Co? Nieco po fakcie.
Oprócz tego, że oznaczenie CMYK jakie przygotowałam wcześniej, jednak teraz nie pasuje drukarzom i chcą oznaczenie w PANTONE.
Czy takich rzeczy nie mówi się na początku zlecenia? wykonywałam kilka grafik i niektóre da się przerobić na 12-barwowe, ale niektóre przestają mieć rację bytu!

Co byście zrobili na moim miejscu? znajomy grafik mówi, że skoro mam już zapłacone - to koniec sprawy. niech sobie radzą sami. zwłaszcza, że swoje zadanie już wykonałam i do wczoraj wszystko było regularnie akceptowane.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam.

\\Terrqge: Ten Caps Lock jest zbędny.

« Ostatnia zmiana: 14.05.2012, 14:10:36 wysłane przez Terrqge » Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.05.2012, 20:59:35 »

Wszystko zależy od treści twojej umowy. Jeśli się z niej wywiązałeś, to nie musisz się z nimi zadawać. Spróbuj poradzić się prawnika.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.05.2012, 21:47:32 »

To wina zleceniodawcy, że nie poinformował cię o wszystkich szczegółach. Wykonałaś, co trzeba. Jeżeli chce jakieś poprawki, albo wykonanie projektu od nowa, niech zapłaci dodatkowo. Nie powinnaś ponosić konsekwencji za czyjeś błędy, w postaci dodatkowej pracy (a przynajmniej nie za darmo Mrugnięcie )
Zapisane


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nieoczekiwana zmiana zdania.
Skocz do: