Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Kolor na Alfę po wklejeniu obrazka  (Przeczytany 1055 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
G4lik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.02.2012, 04:34:27 »

Witam wszystkich Gimpowiczów  Wilber
Mam pewien problem. Gdy wklejam jakikolwiek render,ikonkę czy cokolwiek z przeźroczystym tłem z przeglądarki (FireFox) do Gimpa (2.6.11), Przeźroczyste tło zmienia się w czarne D: Aby wkleić od razu z alfą muszę mieć plik zapisany, np. na pulpicie, niestety jak każdy zapisujący pliki na pulpicie wie, po parunastu takich plikach robi się niezły bałagan  Mrugnięcie
Moje pytanie brzmi: Czy wie ktoś jak temu zaradzić? Z tego co pamiętam przed reinstalacją windowsa normalnie po wklejeniu z przeglądarki do gimpa miałem przeźroczyste tło. Tyle że wtedy używałem jeszcze Gimpa 2.6.8, jednak coś mi mówi że to nie jest spowodowane nowszą wersją...

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź.
Użytkownik zaśmieconego pulpitu  Język
« Ostatnia zmiana: 02.02.2012, 06:18:34 wysłane przez G4lik » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.02.2012, 05:06:12 »

Ja po prostu łapię obrazek z okna przeglądarki i przeciągam na otwarte okno GIMP-a. Też mam Firefoxa i GIMP 2.6.11 i tło przeciągniętego w ten sposób obrazka jest zawsze przezroczyste. Oczywiście obrazek musi być otwarty bezpośrednio i w oryginalnych wymiarach, inaczej może się skopiować miniatura i wówczas tło zapewne będzie czarne. Czasami tylko zdarzy się grafika, której nie można przeciągnąć ani na okno programu, ani na pulpit i w takim wypadku trzeba niestety pobrać i zapisać ją w tradycyjny sposób.
« Ostatnia zmiana: 02.02.2012, 05:31:40 wysłane przez beata072 » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Kolor na Alfę po wklejeniu obrazka
Skocz do: