Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Efekt na sygnaturze jak go otrzymać?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Efekt na sygnaturze jak go otrzymać?  (Przeczytany 1434 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
p69d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

p69d


Zobacz profil
« : 05.01.2012, 01:48:31 »

Witam,

Kiedyś na forum tutaj był tutorial dzięki, któremu można było otrzymać taką sygnaturę http://fc03.deviantart.net/fs34/f/2008/312/d/a/Signatuer3_____by_pimp4you.png
Hmm potrzebuje pomocy co do jednego efektu występującego na tej sygnaturze. Mianowicie
tło zrobiłem już sobie za pomocą deseń szary-czarny, pędzle też znalazłem i pattern też zrobiłem.
Mam problem tylko z takim efekt jak by rozmycia rozjaśnienia tych chmur białych i patternu jak
mogę to otrzymać taki właśnie efekt jaki widzicie na sygnaturze? To jest jakieś rozmycie czy co
bo nie mogę sobie jakoś przypomnieć.

EDIT:
Jeśli ktoś był by taki miły to niech opisze dokładnie jak się robi te chmurki.
Bo zapomniałem jak uzyskać taki efekt że jedne są jak by były dalej i są takie
jak by jaśniejsze coś takiego.
aha jeszcze jedna sprawa przejrzałem cały dział tutoriale/sygnatury tam nie ma tego tutorialu
jeśli ktoś by pisał, że jest to nie ma Chichot


Pozdrawiam Dominik.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.01.2012, 02:12:21 »

Te chmury są po prostu naciapane miękkim pędzlem w różnych odcieniach szarości i bieli a później zastosowano: Filtry -> Szum -> Wyciosaj albo Rozszarp.
Zapisane
p69d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

p69d


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.01.2012, 02:24:05 »

miękki pędzel? to zwykły pędzel tylko różna skala nacisku pędzla tak?

Pozdrawiam Dominik.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05.01.2012, 02:27:34 »

To pędzel o nazwie Circle Fuzzy. Można też użyć jakiegoś pędzla o nieregularnym, poszarpanym kształcie, np. jakieś chmury.
Zapisane
p69d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

p69d


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 05.01.2012, 02:32:54 »

Czyli. Najpierw kładziemy te chmurki. Później je zmazujemy lekko gumką circle fuzzy tak? Hmm a pattern ma taki sam efekt
jak te chmurki. Jak taki efekt otrzymać na patternie?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05.01.2012, 02:38:42 »

Chmury robisz tym miękkim pędzlem na osobnej warstwie (nie wiem po co gumka?) i stosujesz filtr Wyciosaj z jakąś większą liczbą powtórzeń. Warstwę z patternem dajesz powyżej i zmieniasz jej tryb np. na Mnożenie albo Pokrywanie czy co tam daje najlepszy efekt.
Zapisane
p69d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

p69d


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05.01.2012, 02:43:36 »

Hmm jak chmurki robię miękkim pędzlem? Przepraszam, że tak dopytuje bo albo godzina albo jestem tak tempy i tego nie rozumiem.
Chmurki to już jest pędzel więc jak je wybiorę to nie mogę zmienić na circle fuzzy bo mi się wtedy wybiera tylko ten miękki pędzel
i tylko nim mogę rysować a nie chmurki. Pewnie doprowadziłem Cie już do białej gorączki beate072 mimo to proszę wytłumacz mi to krok
po kroku łopatologicznie co biorę w rękę itp Chichot... Dodam, że chmurki są pędzlem. Co do paterrnu to tak zauważyłem sam, że pokrywanie
itp myślałem, że może w jakiś inny sposób można osiągnąć taki efekt.

Pozdrawiam p69d.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05.01.2012, 02:49:14 »

Napisałam, żeby chmury zrobić albo pędzlem Circle Fuzzy albo jakimś w kształcie chmur czy chmuropodobnych ciapek. Obojętnie którym.
« Ostatnia zmiana: 05.01.2012, 07:45:29 wysłane przez beata072 » Zapisane
p69d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

p69d


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 05.01.2012, 09:17:45 »

No tak. Tylko mi chodzi o ten efekt, że one są tak jak by oddalone jedne itp. To muszę pokrywanie zmniejszyć
jak je nakładam tak aby osiągnąć taki efekt?

EDIT:
Chmury robisz tym miękkim pędzlem na osobnej warstwie (nie wiem po co gumka?) i stosujesz filtr Wyciosaj z jakąś większą liczbą powtórzeń. Warstwę z patternem dajesz powyżej i zmieniasz jej tryb np. na Mnożenie albo Pokrywanie czy co tam daje najlepszy efekt.

Przepraszam wyżej opisałaś jak zrobić efekt na chmurkach. Dzisiaj przeczytałem dwa razy i zrozumiałem. Jednak wczoraj to już godzina nie było
aby coś zrobić w gimpie. Dzięki wielkie za pomoc. Gdybym miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał. By the way robię background na youtube
jak skończę to pokażę jak wyszło to może byś mi podpowiedziała jak co lepiej można wykonać?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia p69d.
« Ostatnia zmiana: 05.01.2012, 09:41:30 wysłane przez p69d » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Efekt na sygnaturze jak go otrzymać?
Skocz do: