Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: web design - licencja na czcionki  (Przeczytany 4146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Thi


Zobacz profil
« : 29.10.2011, 01:29:26 »

Mam pytanie do ogarniętych web designerów. Otóż, znalazłam gdzieś informację, że np. popularne czcionki jak verdana, arial, helvetica itp. są płatne. Nasuwa się pytanie, co z użyciem tych czcionek w grafice do stron? Gdzieś przeczytałam, że jeśli mam kupiony windows oraz MS, to mogę tych czcionek używać komercyjnie. A co, jeśli kupiłam tylko windows, a zamiast MSa mam tylko darmową alternatywę w postaci open office? Sama już nie wiem, dlatego wolę spytać, jak to wygląda. Co z używaniem tych czcionek w css, a co z używaniem tych czcionek na obrazkach? Z tego, co wyczytałam, to do css mogę dać obojętnie jaką czcionkę systemową. A do obrazków muszę mieć licencję. Czyli w te obrazki wchodzą, jak rozumiem nie tylko logotypy, ale nawet stopki? A może się mylę i wygląda to jeszcze inaczej? Czy klient ma prawo wymagać ode mnie użycia w projekcie płatnej czcionki, jeśli ani ja ani on nie posiadamy na nią licencji? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 29.10.2011, 03:27:22 wysłane przez Thi » Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.10.2011, 09:35:53 »

Co do pierwszej cześci się nie wypowiem bo zwyczajnie nie wiem.
A co do:
Cytuj
Czy klient ma prawo wymagać ode mnie użycia w projekcie płatnej czcionki, jeśli ani ja ani on nie posiadamy na nią licencji?
Nie ma prawa tego wymagać gdyż jest to złamanie prawa. Jeśli chce platną czcionkę to niech za nia zapłaci.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: web design - licencja na czcionki
Skocz do: