Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Przeźroczysty pasek na zdjęciu.  (Przeczytany 4274 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.12.2011, 17:49:47 »

Witam.

Jak uzyskać taki pasek jak jest tu na grafice(czerwony pasek z białym napisem[grafika z piosenki Cobra Starship: You Make Me Feel... ft. Sabi])


A ja uzyskuje cały czas jak by lekko matowe tło a oczekuje żywej czerwieni i szklistej przejrzystości tak jak na obrazku wyżej, oto taki szybki przykład jak mi to "nie wychodzi".


Jak widać czerwień jest jak gdyby lekko szara i matowa, słabo prześwituje obraz za paskiem(robiłem to pędzel jak dam jeszcze mniejsze krycie zczerwonego zaczyna się robić różowy.

Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 02.12.2011, 20:29:46 wysłane przez Tded » Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.12.2011, 17:53:06 »

O, Final Fantasy!

O Ty to robisz w trybie "mnożenie"?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.12.2011, 17:56:27 »

Starałem się jakoś wyostrzyć tło ale jak widać lekko nie wyszło, to była taka desperacka próba poprawienia tego tła Duży uśmiech
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 02.12.2011, 18:00:49 »

Nie za bardzo rozumiem...

Tu zrobiłam pasek w trybie mnożenie (warstwy) - czy o taką czerwień Ci chodziło?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.12.2011, 18:04:45 »

Tak. Dokładnie tak, tylko mi coś to mnożenie nie trybi... Przeciągam pędzlem po zaznaczeniu i nic, dalej pozostaje białe. Nie wiem o co biega. Jeżęeli Tobie działa to mogę mieć coś c Gimp-em , przeinstaluje i dam znać.
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 02.12.2011, 18:09:08 »

A po co bawić się pędzlem? Niech pędzel ma tryb normalny. To tryb nowej warstwy (tej, na której będzie pasek) ustaw na "mnożenie". Potem zrób czerwony pasek (kubełek na zaznaczenie) i dodaj warstwę tekstową.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.12.2011, 18:16:24 »

Gdzie to się ustawia?

EDIT: Już znalazłem.
Dzięki za pomoc.


Zamykam.
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 02.12.2011, 18:22:14 »

W oknie "warstwy, kanały, ścieżki"  nad "kryciem" masz opcje "tryb".

Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Przeźroczysty pasek na zdjęciu.
Skocz do: