Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ulubiona książka  (Przeczytany 25118 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 01.09.2011, 22:16:57 »

Cytuj
Kodeks karny, art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Wypożyczenie i czytanie książki to publiczne propagowanie faszyzmu?

Zapisane

Ewe
Użytkownik

Reputacja: -5 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 210
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.09.2011, 23:22:32 »

Ulubiona? "Straż Nocna" Terry'ego Pratchetta, może i krótka, ale bardzo przyjemna do wielokrotnego czytania. Ostatnio doczytałem polecane mi przez znajomych książki Trudi Canavan, ale polecam tylko jako rozrywka przed snem.
Anyway, ktoś czytał "Sagę o Ludziach Lodu"? Warta?
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 01.09.2011, 23:51:52 »

Anyway, ktoś czytał "Sagę o Ludziach Lodu"? Warta?
Kiedyś zaczęłam to czytać. Chyba ze 2 albo 3 tomy przeczytałam. Rzecz gustu. Mi się nie podobało. Takie prymitywne romansidło, zalatujące harlequinem jak dla mnie, ale niektórzy się zachwycają.
Zapisane
MilkChocolate
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

MilkChocolate


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 02.09.2011, 17:05:30 »

ja ostatnio staram się czytać biografię muzyków/zespołów. przebrnęłam nawet przez historię Deep Purple, chociaż tak naprawdę, żeby wszystko dokładnie pamiętać to chyba trzeba tę książkę przeczytać minimum 3 razy i najlepiej robić notatki Mrugnięcie
teraz zaczęłam czytać "Bezsenność w Tokio" Marcina Buczkowskiego, bo koleżanka mi bardzo polecała, mam nadzieję, że rzeczywiście będzie tak ciekawa jak mówiła.
lubię też książki Katarzyny Grocholi, bardzo odpowiada mi jej humor:)
i na razie jestem po przeczytaniu jednej książki Paulo Coelho ("Jedenaście minut"), ale mam nadzieję, że znajdę czas i przeczytam więcej, bo w domu mamy chyba wszystkie Mrugnięcie
Zapisane

"Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie." Jimmy Page

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 02.09.2011, 19:44:12 »

MilkChocolate - warto przeczytać "Ja, Ozzy" Ozzy'ego Osbourne'a, fajnie lekko się czyta (przynajmniej mi), czasem strasznie zabawna, generalnie fajna. Napisana z dużym dystansem człowieka, który się o dziwo ustabilizował i patrzy na swoją arcyszaloną młodość z fotela przed kominkiem. Osobiście całej nie przeczytałem bo niestety nie mam, ale dość dużo już przeleciałem w Empiku Mrugnięcie
Zapisane

MilkChocolate
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

MilkChocolate


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02.09.2011, 20:52:56 »

Sooly - chciałabym to przeczytać, ale cena mnie odstrasza Mrugnięcie a niestety nikt ze znajomych nie posiada, żeby pożyczyć, a w bibliotekach też jej nie ma. ale czytałam "Ozzy bez cenzury". Niestety dużo szczuplejsza, ale dużo tańsza pozycja. No i nie jest to autobiografia, tylko biografia napisana przez pewną dziennikarkę.. 8 lat temu. tak więc myślę, że "Ja, Ozzy" musi być ciekawsze. w sumie całkiem niedługo święta, może sobie zażyczę jako prezent Uśmiech
Zapisane

"Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie." Jimmy Page

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 02.09.2011, 21:09:46 »

No właśnie dlatego ja też na razie tylko w Empiku czytam. Język Ale w najbliższym czasie, jak już podleczę fundusz po wakacjach, postaram się wygospodarować te 50 zł i kupię bo warto.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 05.09.2011, 17:03:12 »

Ulubionej nie mam, ale jest seria która baaardzo przypadła mi do gustu - dark fantasy, dokładniej Kroniki Czarnej Kompanii Glena Cooka. Dla niektórych może być nudnawe, ale dla mnie są genialne. Kolejna to Diuna Franka Herberta i reszta z tej serii.

Z poważniejszych dzieł - Boska Komedia Dantego. Jedyne wierszowane dzieło, które naprawdę chętnie przeczytałem i nie raz jeszcze przeczytam z własnej nieprzymuszonej woli.

No i nie ukrywam, Harry Potter, Władca Pierścieni, Opowieści z Narnii, Narrenturm, Pan Lodowego Ogrodu i multum innych, które przeczytałem, które mógłbym polecić, ale do tych "ukochanych ponad wszystko" raczej bym nie zaliczył Mrugnięcie
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 05.09.2011, 19:10:20 »

Ulubiona? "Straż Nocna" Terry'ego Pratchetta, może i krótka, ale bardzo przyjemna do wielokrotnego czytania. Ostatnio doczytałem polecane mi przez znajomych książki Trudi Canavan, ale polecam tylko jako rozrywka przed snem.
Anyway, ktoś czytał "Sagę o Ludziach Lodu"? Warta?
Ja Pratchetta osobiście nie znoszę, po prostu nie leży mi jego styl pisania. Za to Trudi osobiście polecam.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 05.09.2011, 20:54:28 »

A może powieści ilustrowane, czyli tzw. komiksy? Mrugnięcie
Ja od siebie polecam zdecydowanie Hellboy'a, wszystko z tej serii + B.P.R.D (nie pamiętam jaki jest ten skrót po polsku).
Tak na prawdę twórczość Mike'a Mignoli to jedyne takie "pełnometrażowe" komiksy, które czytam - nie będę przecież brał pod uwagę Kaczora Donalda z dzieciństwa. Uśmiech

Poza tym można znaleźć mnóstwo ciekawych komiksów on-line, te polecam:
http://romanticallyapocalyptic.com/home - totalna bomba, mój ulubiony. Tworzony bardzo fajną techniką, taki trochę fotomontaż i matte painting.
http://www.lfgcomic.com/ - też bardzo fajny, taka fantastyka wypchana czarnym humorem.
http://www.bearnutscomic.com - po prostu pociesznie zabawny.
http://feelafraidcomic.com - naprawdę świetny absurd.
http://www.goblinscomic.com/ - raczej dla fanów D&D, reszta może nie zrozumieć niektórych żartów. Język Poza tym bywa bardzo brutalny, że tak powiem "contains scenes of violence and gore".
http://www.gamer9.net/ - dla graczy.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 06.09.2011, 15:44:48 »

A może powieści ilustrowane, czyli tzw. komiksy? Mrugnięcie

Komiksy, manga etc też chętnie przejrzę.
Thorgal, Berserk! To jest to! Obok tych dwóch tytułów równie chętnie czytam Lobo, Abra Makabra, jak dorwę czasem numer w antykwariatach za piątaka Uśmiech
Jak będę miał chwilkę zerknę na Twoją listę, Sooly i obczaję co mają dobrego do zaoferowania Mrugnięcie
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 06.09.2011, 19:25:23 »

Z komiksów też Sandman, oj, jak go uwielbiam!
A... i Kaznodzieja - trochę z sentymentu (do dziś zastawiam się czemu akurat to).
I byłbym zapomniał... jest jeszcze jedna polska seria komiksów, którą uwielbiam, ciekawe czy zgadniecie jaka to (pierwsza podpowiedź: nie została wymieniona wyżej).
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 06.09.2011, 20:25:08 »

Z komiksów to Człowiek Parówka miażdży Chichot i LOBO.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 06.09.2011, 22:12:21 »

I byłbym zapomniał... jest jeszcze jedna polska seria komiksów, którą uwielbiam, ciekawe czy zgadniecie jaka to (pierwsza podpowiedź: nie została wymieniona wyżej).
Kajko & Kokosz Mrugnięcie

Ziomioslaw: nie;P Choć, czytałem chyba jeden.
« Ostatnia zmiana: 07.09.2011, 18:27:26 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ulubiona książka
Skocz do: