Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Rozchlapana farba, promienie  (Przeczytany 3888 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rams
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

rams


Zobacz profil
« : 03.07.2011, 14:29:25 »

Mam do was pytanko jak osiągnąć taki efekt tła w Inkscape. Interesuje mnie to co jest na czerwono i biało http://serwiskomputerowy.pl/UserFiles/Image/music_v19.JPG, tutaj drugi efekt jak można go wykonać http://serwiskomputerowy.pl/UserFiles/Image/music_v67.JPG ?
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 17:41:07 wysłane przez bea » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03.07.2011, 18:22:02 »

Jeżeli chodzi o same rozbryzgane plamy że tak to nazwę to najlepszy efekt uzyskasz ściągając teksturę rozchlapanej farby np. ze strony z darmowymi stockami: http://www.cgtextures.com/ gdzie w zakładce: splatte\splatter\small masz całkiem fajną i zbliżoną kształtem plamę rozmazanej farby, wrzucasz do inkscape-a i używasz z menu ścieżka->wektoryzuj bitmapę i tu pojawi się okno z ustawieniami, pobaw się nimi trochę w celu uzyskania poprawnego efektu i zwektoryzuj bitmapę. Tych eliptycznych okręgów nie będę tłumaczył bo chyba wiesz że do tego służy narzędzie do rysowania obiektów eliptycznych no i odejmowanie ścieżek się jeszcze kłania.
Zapisane

rams
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

rams


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.07.2011, 19:44:33 »

Dzięki. Plamy farby udało mi się zrobić, stworzyłem kilka okręgów, troszkę po edytowałem ścieżkami i dodałem filtry ABC-CHROPOWATOŚĆ i POSZARPANE KRAWĘDZIE. Jak można osiągnąć efekt z drugiego obrazka?
« Ostatnia zmiana: 04.07.2011, 20:16:03 wysłane przez rams » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04.07.2011, 20:43:39 »

Nie wiem o którą część grafiki ci chodzi, ale jeżeli o ten wzorek dookoła tego głośnika po środku czy co to tam jest to najpierw rysujesz ogólny zarys jednego z wzorków, następnie za pomocą narzędzia zaznaczenie i przekształcenie obiektów zaznaczasz utworzony obiekt a następnie klikasz dwukrotnie na nim, przesuwasz punkt obrotu z wciśniętym klawiszem shift. Później z menu Edycja->Klonuj->Utwórz układ klonów i pojawia się okno w którym w zakładce symetria w pozycje wiersze wpisujesz liczbę obiektów dla wierszy (np. 24) i kolumn (tutaj ustawiasz 1), w zakładce przesunięcie dla wierszy przesunięcie w y-ku ustaw na -100% reszta na zero oprócz wykładników, które mają pozostać na 1. W zakładce obrót należy wpisać 360/24=15 czyli 15 stopni kątowych dla wierszy i 0 dla kolumn. Zapomniałem, wciskasz utwórz i masz utworzoną mozaikę z twojego obiektu.

W załączniku zamieściłem wzorek zbliżony do tego z danej przez ciebie grafiki.

* wzorek.svg (10.48 KB - pobrany 179 razy.)
Zapisane

rams
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

rams


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 05.07.2011, 18:07:23 »

Chodzi mi o te białe paski.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 05.07.2011, 18:56:27 »

W zasadzie tak samo tylko punkt obrotu musisz odpowiednio umieścić na końcu obiektu. Zrobiłem uproszczoną własną wersję tej grafiki jak chcesz to pobierz ją z załącznika. Po obróceniu musisz odłączyć klony z menu edycja->klonuj->odłącz klony (wszystkie utworzone paski trzeba zaznaczyć w owym czasie) następnie zsumować (jak to już pewnie wiesz) i nałożyć gradient z odpowiednią przezroczystością.

* wzorek 2.svg (68.88 KB - pobrany 160 razy.)
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Rozchlapana farba, promienie
Skocz do: