Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Prawie plagiat  (Przeczytany 1434 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rika96
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.06.2011, 21:51:48 »

Witam, chciałabym się Was o coś zapytać ; ) Otóż mam w klasie koleżankę która tak jak ja rysuje (tu chodzi mi o rysunki na papierze nie na kompie Mrugnięcie ) różnimy się tym że jak jest jakiś konkurs i do niego startujemy obydwie to ja rysuję własną pracę a ona otwiera "google grafika" i całą prace zżyna z istniejącego obrazka (zdarzy jej się zmienić tło albo jeden jakiś łatwy element) przez co zgarnia pierwsze miejsca w konkursach co mnie denerwuje gdyż pomysły nie są jej Skwaszony Jest w ogóle możliwe żeby ktoś ja kiedyś oskarżył o prawa autorskie czy coś? I tu nie chodzi o to że jestem zazdrosna czy coś bo tak nie jest, wolę przegrywanie ze swoimi pomysłami niż wygrywać cudzymi Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 14.06.2011, 22:23:45 wysłane przez Rika96 » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.06.2011, 22:00:03 »

Jeśli nie będzie na tym zarabiać ani publikować jako swoje, to nie będzie miała problemów poza niesmacznym poczuciem bezczelnego kopiowania od innych. Chyba że, osiągnie to znacznie szerszą skalę i wypłynie daleko poza mury szkoły. Ja osobiście nie pochwalam takiego zachowania, ale możesz się pocieszyć tym, że jeśli nie zmieni swojego stylu tworzenia, to daleko nie zajedzie na kopiowaniu prac innych Mrugnięcie
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 15.06.2011, 19:51:22 »

Może wydrukuj ową pracę i pokaż nauczycielom (czy kto tam robi u Was za jury) lub pokaż im pracę w Internecie w sali informatycznej? Następnie zapytaj, czy przerysowywanie jest dozwolone w Waszym szkolnym konkursie.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16.06.2011, 01:07:38 »

Jeśli zgarnia pierwsze miejsca w konkursach, to napisz "uprzejmie donoszę" i załącz oryginał pracy, prawdziwego autora i adres internetowy do weryfikacji.

Ciekawostką jest, że bardzo dużo fotografów i grafików traci pierwsze miejsca w "zacnych" konkursach, właśnie z powodu donosów i dowodów na oszustwa.

Nie rozpaczaj, tylko działaj. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek się dowiedział, że to Ty donosisz, to załóż sobie nowego e-maila do tego celu, wysyłając tradycyjny list nie pisz ręcznie, tylko druk, etc.etc.

Swoją drogą, to takie coś powinno się tępić jak wszy, albo perz. Przez takich "kopiowiczów", rynek graficzny się stacza. "Specjaliści" później będą sprzedawać się za pół darmo, tworząc gówno i tym samym odbierając zlecenia dobrym fachowcom, którzy swoją ciężką pracę odpowiednio cenią.
Zapisane

Rika96
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.06.2011, 15:20:27 »

Nauczycielka bardzo chwali jej p[race i nawet nic nie podejrzewa -.-" ale chyba zrobię tak jak INSEKT, po prostu wydrukuję prace z której ściągnęła to może się jakoś ogarnie. A zgarnia naprawdę niezłe nagrody takie jak wyjazd do Brukseli Skwaszony
Ostatnio nawet na lekcji podsunęłam jej mój szkicownik i spytałam czy coś narysuje to odpowiedziała tylko "nom mogę tylko nie teraz, ewentualnie w domu" na co odpowiedziałam że "wolałabym jej prace niż przerysowaną z neta" i zabrałam zeszycik ^ ^ Teraz się na mnie obraziła co jest mi bardzo na rękę a w następnym roku wydrukuję "jej" pracę z neta i sobie porównamy z nauczycielką ^ ^ Nie to żebym była jakaś wredna czy coś XD ale to jak się zachowuje nie jest w porządku Skwaszony
Dziękuje za odpowiedzi ; ))
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.06.2011, 17:36:54 »

Nie w następnym roku, tylko teraz. Wyjazd do Brukseli piechotą nie chodzi, za oszustwo jej się to nie należy. Wydrukuj, zbierz linki i pokaż nauczycielce. W przyszłym roku możesz już nie znaleźć jej źródła ;]
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 22.06.2011, 11:16:44 »

W przyszłym roku ona może się już ogarnąć i przestać w taki sposób zachowywać. Nawet jeśli wyjazdu do Brukseli się nie odwoła, wydrukuj i załatw tę sprawę. Niech przynajmniej razem z nauczycielką się gryzą, nawet jeśli pojedzie na wycieczkę, to nie będzie zbytnio udana.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Prawie plagiat
Skocz do: