Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieWektoryWątek: W.I.P. - Work In Progress
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: W.I.P. - Work In Progress  (Przeczytany 6598 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzyścioch
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 23.07.2011, 01:10:04 »

Nie wiem czy koledzy od Gimpa coś takiego mają ale tu będziemy umieszczać prace w toku, możemy oczekiwać ew. uwag dotyczących robionych przez nas prac.
Tak więc ja zacznę:

Przygodę z Inkscapem zacząłem od jakichś 2 tyg. Dzisiaj (właściwie to już wczoraj) wziąłem się za coś poważniejszego, coś co by mi przyszło łatwiej niż twarz, hehe.
Tak więc, produkuję urywek samochodu. Na początku zrobiłem felgę, oczywiście opony nie są jeszcze skończone. Spróbuje jeszcze z realistycznym chromem.

Jakieś zastrzeżenia? Proszę walić śmiało kastetem.


PS.Prosiłbym o podklejenie tematu.

\\Terrqge: Jeśli twój temat byłby podklejony, to być może inni użytkownicy, którzy dają tutaj swoje prace poczuli by się niesprawiedliwie. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 23.07.2011, 13:57:33 wysłane przez Terrqge » Zapisane

Rollin' Stoned
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23.07.2011, 18:57:49 »

Z tego co widzą podstawowe narzędzia Inkscap-ea ogarnąłeś, wiesz jak odejmować regiony, obracać obiekty i skalować (przynajmniej mam taką nadzieję). Umiesz używać gradientów i modyfikować styl wypełnienia i konturu danego obiektu, ale:

1) Po pierwsze czemu załadowałeś grafikę na jakiś zewnętrzny serwer, zamiast do swojej galerii?
2) Już konkretniejsza sprawa: Twoje koło jest, jak zapewne sam zauważyłeś strasznie płaskie i liniowy gradient nic tu nie zmieni. Możesz to załatwić próbując zastosować gradient radialny, lub nauczyć się cieniowania na podstawie tutoriala: http://inkscapetutorials.wordpress.com/2010/01/31/illustrating-a-snowman-using-inkscape/
3) Z perspektywą też nie najlepiej, lepiej żeby była to perspektywa ukośna a do tego przydaje się okno dokowalne przekształć i operacja pochylania poziomego. Można to zrobić oczywiście ręcznie wybierając narzędzie zaznaczenie i zaznaczając felgę a następnie pochylając obiekt ręcznie, ale w oknie przekształć możesz ustawiać konkretne wartości dla przekształcenia obiektu dlatego warto z niego czasem korzystać.

W załączniku wrzucam mały podgląd na szybko zrobionego przeze mnie koła samochodu.


* kolo.png (41.96 KB, 282x315 - wyświetlony 441 razy.)
Zapisane

Krzyścioch
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.07.2011, 23:08:51 »

Dzięki za odpowiedź. Wszystko się zgadza ale skalować jeszcze nie umiem.
1. Bo to nic konkretnego i nie wiedziałem, że możecie biczować za obce serwery.
2. Aż tak strasznie chyba nie jest ale racja, wygląda źle.
3. Właśnie ręcznie to zrobiłem ale inaczej. Na przyszłość dostosuję się do Twojej rady.

Ciekawe kiedy ja będę płodził takie koła Język

Zapisane

Rollin' Stoned
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 23.07.2011, 23:18:59 »

1. Bo to nic konkretnego i nie wiedziałem, że możecie biczować za obce serwery.

Ale ja nie biczuję, tylko umieściłeś miniaturkę, a ja chciałbym np. zobaczyć powiększoną wersję. No i za jakiś czas ten plik zniknie z obcego serwera i zostanie tylko puste miejsce, jak ktoś będzie chciał obejrzeć Twoją pracę to nie będzie mógł bo już jej nie będzie. Są po prostu logiczne powody za tym aby umieszczać grafiki tutaj a nie gdzieś gdzie po jakimś czasie zniknął, chyba że o to Ci chodzi.

Źle nie jest jak na początek, ale chyba nie o to chodzi aby stać w miejscu tylko się czegoś nauczyć i stąd mój komentarz i uwagi do Twojego koła. Przerób (jeżeli oczywiście chcesz) tutorial, do którego link dałem powyżej to się nauczysz paru nowych rzeczy.
Zapisane

Krzyścioch
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.07.2011, 15:49:09 »

No ok, zamierzałem dać miniaturkę z możliwością podlgądu ale mi sie coś nie udało i nie chciało mi sie poprawiać.
W takim razie proszę bardzo na zyczenie:

Cały czas do przodu, i oczywiście przerobię tuta.
Zapisane

Rollin' Stoned
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieWektoryWątek: W.I.P. - Work In Progress
Skocz do: