Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ]Jak zrobić linie podobne do tych na filmie.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Jak zrobić linie podobne do tych na filmie.  (Przeczytany 2829 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
18RossO99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

18RossO99


Zobacz profil
« : 30.04.2011, 20:52:07 »

Tak jak w temacie jak zrobić takie linie. I najlepiej żeby był animowane. ;p A jeszcze lepiej jakby to było tak jak na filmie, że lecą sobie i lecą, a nie że lecą sobie i w pewnym momencie od początku zaczynając lecieć. Wiem, że takie coś będzie trudne do wykonania ale może się uda. Uśmiech PS. Dam link do całego filmu bo nie mogę znaleźć tylko początku filmu, a tam jest to najlepiej pokazane. Uśmiech

http://zalukaj.pl/zalukaj-film/9253/tron_dziedzictwo_tron_legacy_2010_.html
Ps. Tutaj tuż pod polem do wyszukiwania znajduje się oglądaj on-line tam klikasz i włączasz film.
« Ostatnia zmiana: 01.05.2011, 13:45:28 wysłane przez 18RossO99 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.04.2011, 21:42:32 »

Przecież tam się trzeba zarejestrować.
Zapisane
18RossO99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

18RossO99


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.04.2011, 21:47:19 »

Beata ale doczytaj dokładnie. Uśmiech Ja napisałem, że chodzi o to drugie okienko z filmem nie pierwsze. Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.04.2011, 22:44:44 »

A to sorki. Ja mam włączonego Flashblocka i dlatego nie zauważyłam.
Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 30.04.2011, 22:45:18 »

U mnie to samo, myślałem że to przez moje wolne łącze internetowe, ale jednak nie. Uśmiech 2
Zapisane





be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.05.2011, 00:32:14 »

Bardzo pracochłonny taki tutorial. Nie wiem czy komuś będzie się chciało. A nie możesz se zrobić animacji z kawałka tego filmu?
Zapisane
18RossO99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

18RossO99


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.05.2011, 08:24:41 »

No cóż czyli będę musiał obejść się smakiem tylko. A animacji z tego wejścia nie chciałbym bo chciałbym sam linie poprowadzić. ;p A jeżeli nie tak to przynajmniej jak zrobić taką świetlistą linię jeśli to nie było by problemem oczywiście. Uśmiech
Zapisane
Raven77
Gość
« Odpowiedz #7 : 01.05.2011, 11:42:59 »

Możliwe do wykonania jako animacja tyle tylko że waga takiego gifa to będzie oooooo .... a może więcej.
Tu pytanie - do czego lub jak chcesz użyc taką animację.
Jeśli np. jako intro  przed czymś tam to polecam program  BluffTitler.
Pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.05.2011, 11:50:11 »

Jeśli chcesz przepis na zwykłą, nie animowaną linię to:
Tworzysz sobie ciemne tło i nową, przezroczystą warstwę. Wybierasz bardzo jasny, intensywnie błękitny kolor i ołówkiem o grubości 1px rysujesz linię (na tej przezroczystej warstwie). Najlepiej zrobić to najpierw za pomocą narzędzia ścieżki, aby linia była idealnie prosta i aby załamania też były pod kątem prostym. Później klikasz "rysuj wzdłuż ścieżki" i wybierasz ołówek z ustawionymi wcześniej parametrami. Warstwę z linią trzeba zduplikować a kopię potraktować rozmyciem gaussa (jakieś 2px). Rozmytą kopię znów duplikujesz i duplikat rozmywasz ok. 5px. Znów duplikujesz i kopię rozmywasz o 15px. Na koniec łączysz wszystkie 4 warstwy z linią i w ten sposób uzyskujesz linię z poświatą. Z ilością rozmywanych warstw i promienieniem rozmycia można poeksperymentować.
PS
A co do linii animowanych, to naprawdę straszna dłubanina i dużo klatek. Wątpię aby komuś chciało się to robić w gimpie. Może właśnie w jakimś innym programie tak jak mówi Raven77.
« Ostatnia zmiana: 01.05.2011, 13:54:24 wysłane przez beata072 » Zapisane
18RossO99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

18RossO99


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.05.2011, 13:45:02 »

No właśnie mi chodziło o intro na przyszłość. Na pewno skorzystam sobie z waszych rad. Wielkie dzięki. Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ]Jak zrobić linie podobne do tych na filmie.
Skocz do: