Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Amatorskie zabawy :)  (Przeczytany 11604 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 04.10.2010, 10:00:46 »

Wypowiem się co do landsacp'u. Znam tego tutka i po prostu skopiowałeś/aś pracę gdzieś w połwoe tworzenia i wykadrowałaś/eś.
Zapisane

yeah!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

yeah!

Ludzie myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 04.10.2010, 11:34:17 »

Wypowiem się co do landsacp'u. Znam tego tutka i po prostu skopiowałeś/aś pracę gdzieś w połwoe tworzenia i wykadrowałaś/eś.


Ja rozumiem krytykę, bo zdaję sobie sprawę, że się kompletnie na tym nie znam i macie prawo a nawet obowiązek powiedzieć co tutaj nie gra (zresztą mnie to bardzo potrzebne jest), ale sugerowanie, że kradnę czyjąś pracę nie poparte żadnymi dowodami jest już żenujące. Ja robię to dla "zabawy", w wolnych chwilach. Włączam Gimpa i kombinuję aż wyjdzie coś co mnie w jakiś sposób zadowala (podkreślam raz jeszcze, że nie mam pojęcia o grafice i niekoniecznie musi to zadowalać osoby, które coś na ten temat wiedzą, ale właśnie dlatego chętnie słucham Waszych komentarzy) i na tym polega cała "zabawa" - mam satysfakcję, że zrobiłam coś z niczego (bo przecież zaczyna się od białego tła). W podkradaniu prac z tutoriali i przedstawianiu ich jako swoje, nie widzę żadnej zabawy, czy też satysfakcji. A nie tłumacząc się już dalej, powiem tylko że zawsze trzymam na dysku xcfy, więc nie widzę problemu, żeby Ci go pokazać jeśli będziesz chciał dalej brnąć w te absurdalne oskarżenia. Amen.


Czekam na WIĘCEJ komentarzy, a w międzyczasie mam coś nowego i chciałabym żebyście mi powiedzieli czy jest tutaj głębia. Troszkę się wzorowałam na tutorialu do PSa, ale raz, że nie łatwo jest to przełożyć na język Gimpa (przynajmniej jeśli się nigdy PSa nie używało), a dwa - jak zwykle mnie poniosło i musiałam coś pozmieniać Język

Render chyba słabo wtopiony co? W tucie też właściwie jakoś wtapiany mocno nie był, ale chyba wyszło to tam lepiej (a nawet na pewno hehe)





Tutaj jest link do tutoriala, jeśli ktoś jest zainteresowany. Jak widać efekt końcowy porażająco inny Język ale chyba się ze mną zgodzicie, że to co autor tuta zrobił to całkiem dobra praca? Ta biała też super wyszła

http://grafa.biz/artykul_photoshop_132_tworzenie_ciekawej_sygnatury.html
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 04.10.2010, 12:26:47 »

W tutku był pik xcf. Efekt jest taki, że w tym światełku żółto białym jest wektorek fajny. Ale nie będę się z Tobą kłócił.
Nowa sygna: Brak głębi, koszmarne kolory, fatalny napis, niewtopiony render, nie ważne, że w tutku też nie wtopiony. Polecam zacząć stosować dobre tutki a nie takie byle co.
Zapisane

yeah!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

yeah!

Ludzie myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 04.10.2010, 17:18:24 »

No to już nie moja sprawa czy tam był xcf czy nie. Nie widziałam tego tutorialu, więc nie mam pojęcia, muszę wierzyć Ci na słowo. Tak czy inaczej wszystko co robię, robię ZAWSZE SAMA OD PODSTAW.

A co do ostatniej pracy to ten żółty kolor dałam na samym końcu już bo chyba chciałam dać coś co się w oko rzuci, a przedtem niewiele różniło się kolorem od reszty, więc tak sobie wstawiłam żółte światło w ramach eksperymentu. No wyszło jak wyszło Uśmiech

Tak też myślałam, że głębi wiele to tutaj nie ma, ale chyba za to 3 plany są co? (czy tylko ja je widzę?).

A wracając jeszcze do samych tutoriali to pokaż mi proszę jakieś dobre to chętnie z nimi popracuję. Jak mówiłam - ja się nie znam, oceniam według własnego gustu, mnie się podobało to co było w tym tucie, więc uznałam to za dobre Język



Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 04.10.2010, 19:11:43 »

Ehh i tak Ci nie wierzę musiałabyś mieć identyczny pomysł jak w tutku, a to raczej niemożliwe, więc z niego korzystałaś na pewno.
Zapisane

yeah!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

yeah!

Ludzie myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 04.10.2010, 19:43:22 »

Przed chwilą napisałeś, że nie będziesz się kłócił, a teraz to robisz. Wolałabym żebyś się skupił na ocenie prac i odpowiadaniu na pytania (bo przecież po to doświadczeni użytkownicy wchodzą w takie tematy jak ten - kierując się chęcią obiektywnej [mam nadzieję] oceny prac, mającej na celu pomóc mniej rutynowanemu koledze/koleżance), a nie obrażaniu mnie.

Więcej na temat, który poruszyłeś pisać nie będę, gdyż jak już wspominałam zarzuty są absurdalne. Nie masz dowodów, nie znasz mnie, nie masz zatem podstaw do wypisywania takich rzeczy. Tyle z mojej strony - dziękuję.

A teraz chciałabym WIĘCEJ komentarzy i uwag, odnośnie prac Chichot Konkretnie - co źle, jak to poprawić i może się dowiem wreszcie jak to światło w przedostatniej sygnaturze powinno wyglądać, miło by było gdyby ktoś zechciał nawet to pokazać, a nie tylko opisać Uśmiech
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 04.10.2010, 19:45:52 »

Przecież nie mówię, że to jest plagiat. Mówię tylko, że robiłaś z tutoriala i to nie jest żaden zarzut.
Zapisane

yeah!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

yeah!

Ludzie myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 04.10.2010, 20:14:34 »

Oj nie nie, powiedziałeś że skopiowałam pracę z tutorialu w pewnej fazie tworzenia, przerobiłam po swojemu i wstawiłam tutaj, a to znaczy, że część tej pracy nie jest moja. A to nie jest prawda i nie chcę o tym więcej rozmawiać.

Tak przy okazji - przejrzałam Twoje sygnatury, bardzo ładne. Może mi się kiedyś coś przynajmniej minimalnie podobnego uda zrobić Uśmiech



Tak mi się nasunęło kilka pytań, jeśli ktoś mógłby to bardzo proszę o rzetelną odpowiedź:

1. Czy w każdej sygnaturze (dobrej sygnaturze) powinno być wszystko (tzn. głębia, dobre światło itd.), czy może bez któregoś z elementów sygnatura też może być dobra? Chodzi mi o to, że np. w sygnaturze 2paca (przedostatnia praca) podoba mi się tło, sygnatura jest płaska, ale stoi sobie facet na jakimś tle i czy to też może być fajne (o ile oczywiście będzie to lepiej zrobione niż to co ja zaprezentowałam Język)?
2. Kiedy monokolor jest w porządku, a kiedy nie? Przeglądam sobie czasem podobne tematy i zauważyłam, że czasem krytykuje się monokolor, a czasem on jest, a nikomu nie przeszkadza. Dodam, że mi osobiście się on podoba, daje fajny klimat.
3. Coś tam też słyszałam o jakimś stylu sygnatur z postaciami Anime. Były takie oceny na forum, że sygnatura jest zła bo się w ten styl nie wpisuje, ale czy trzeba się sztywno trzymać jakiś określonych ram, żeby zrobić dobrą pracę? Zawsze wydawało mi się, że w sztuce (a chyba tworzenie grafiki, przynajmniej to profesjonalne, można za sztukę uznać) liczy się niestereotypowość, oryginalność, że artysta nie ma granic.
4. Ktoś się odważy objąć zaszczytne stanowisko mojego osobistego trenera? Język
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 05.10.2010, 12:29:21 »

No więc tak:

1. W każdej sygnaturze musi być głębia. Nie musi ona wygladać tak, że za ludziem jest jakieś miasto czy coś. Głębię można uzyskać dzięki ułożeniu c4d, tekstur itd. Można też rozmywać tak jak Kedzoj w swoich ostatnich pracach. Głębia jest raczej nieodłącznym elementem dobrych prac, ale może ona wyglądać różnie. Przykłady:
Mocna głębia: http://www.gimpuj.info/gallery/30331_03_10_10_11_28_08.png - sygnatura autorstwa Kedzoja
Delikatna głębia: http://www.gimpuj.info/gallery/21278_30_09_10_6_59_13.png - sygnatura mojego autorstwa Mrugnięcie ( podparciem dla głębi są tutaj cm i render. Taki sam efekt można uzyskać dzięki napisowi Uśmiech)
Co do światła to też musi być. Może być one mocne delikatne, ale musi być zaznaczone np tak jak tu: http://img214.imageshack.us/img214/5451/35286080.png (sygnatura autorstwa kamilozy z artifice.pl ) Nie wiem o jaka sygnaturę jakiego 2paca Ci chodzi więc nie powiem Chichot

2. Monokolor nigdy nie jest w porządku. Jeśli ktoś mówi, że jest w porządku to gada głupoty i go nie słuchaj.

3. Pomysł zawsze jest ważny. Trzeba robić rzeczy niestereotypowe, ale trzeba też w małym stopniu trzymać się określonych zasad, bo zrobisz dziadostwo totalne Uśmiech


Zapisane

CreaT
Gość
« Odpowiedz #51 : 06.10.2010, 19:07:42 »

niewtopiony render, nie ważne, że w tutku też nie wtopionytakie byle co.

Polecam poczytać ci co to jest wtapianie renderu bo chyba nie wiesz.
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 06.10.2010, 19:16:14 »

Chyba ty powinieneś poczytać, aha sory ty nie umiesz skalować. Sory ale zaczynasz mnie wnerwiać człowieku. Może tu jest wtopiony render?!
Zapisane

CreaT
Gość
« Odpowiedz #53 : 06.10.2010, 19:18:38 »

Chyba ty powinieneś poczytać, aha sory ty nie umiesz skalować. Sory ale zaczynasz mnie wnerwiać człowieku. Może tu jest wtopiony render?!

No, jest. No wiesz, przynajmniej po mnie nie przejechało już pół arti ;*
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 07.10.2010, 12:07:26 »

No jakoś nie zauważyłem, żeby ktos po mnie jechał. Raczej mam dobre oceny prac, otarłem się o GM. Przynajmniej ze mnie nie śmieją się, że nie mam SHIFTa na klawiaturze i że nie umiem skalować Uśmiech
Zapisane

CreaT
Gość
« Odpowiedz #55 : 07.10.2010, 16:16:52 »

No jakoś nie zauważyłem, żeby ktos po mnie jechał. Raczej mam dobre oceny prac, otarłem się o GM. Przynajmniej ze mnie nie śmieją się, że nie mam SHIFTa na klawiaturze i że nie umiem skalować Uśmiech

No, "otarłeś się" a ja już dawno go zdobyłem ;*. Po za tym, gdy byłem w formie(czyt. Jak miałem dostać/miałem GM) to prawie każda moje sygna była oceniana "świetne". Zresztą, jak bedziesz miał tyle przerw co ja, to w tedy pogadamy ;*.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Amatorskie zabawy :)
Skocz do: