Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: MeduzokA Sygnatures Gallery
Strony: [1] 2 3 ... 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: MeduzokA Sygnatures Gallery  (Przeczytany 21769 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MeduzokA
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

MeduzokA


Zobacz profil
« : 27.04.2010, 17:58:09 »

Witam,
Zapraszam do mojej galerii  Mrugnięcie

Otworzyłem ten topic , nie po to by pokazać Wam moje żałosne prace , tylko po to byście powiedzieli mi co w nich jest nie tak..
Szczególnie prosił bym o wypowiadanie się ludzi doświadczonych w robieniu sygnaturek oraz ludzi którzy przeczytali Oceniamy Kreatywnie..
Komentarze typu "ta jest najlepsza" albo " w ogóle są brzydkie " nie są mile widziane ,raczej prosił bym o precyzyjne objaśnienie mi co w nich nie gra, nad czym muszę pracować, czego brakuje , co wyrzucić..

Z góry dziękuję ..


 Orange Point Moje sygnaturki :

 Lime Point 1:
 Lime Point 2:
 Lime Point 3:
 Lime Point 4:
 Lime Point 5:
 Lime Point 6:
    V2:
    V3:
 Lime Point 7:
 Lime Point V2:
 Lime Point 8:
 Lime Point 9:  
    V2:
 Lime Point 10:
 Lime Point 11:
 Lime Point 12:
 Lime Point 13:
 Lime Point 13:
 Lime Point 14:
 Lime Point 15:
 Lime Point 15:
 Lime Point V2:
 _-*°*Nowa*°*-_ Lime Point 16:_-*°*Nowa*°*-_              
Dziękuję za oceny i komentarze  Mrugnięcie

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 16.05.2010, 10:57:47 wysłane przez MeduzokA » Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.04.2010, 19:38:38 »

Nie wiem czy kwalifikuję się do tych doświadczonych ale ocenić mogę Uśmiech

Praca nr 1
W miarę ciekawa, ale pierwsze co rzuca się w oczy to ramka na zmniejszonym kryciu. Nie rób takich pod żadnym pozorem Mrugnięcie Lekki monokolor w miarę pasuje, napis też w miarę, ale tło trochę nudne ze względu na zbyt dużą szerokość sygnatury. Rób mniejsze wymiary Chichot Głębia taka sobie, światłocień też. Więcej baw się narzędziem do rozjaśniania i cieniowania Uśmiech W tło nie ładuj takiego multum c4d staraj się zachowywać umiar. Moim zdaniem w tej pracy tło jest zbyt dynamiczne w stosunku do renderu Mrugnięcie Polecam przestudiowanie tutoriala o zastosowani profesjonalnych efektów w sygnaturach Uśmiech

Praca nr 2
Taki sam styl jak poprzednio, takie same błędy, a do tego dochodzi tym razem brzydki napis. W niektórych miejscach praca przejaśniona. Tu render jest wyjątkowo statyczny, a tło dynamiczne. Można by tu wprowadzić więcej szarości, ewentualnie rozmyć tło i usunąć, bądź zrobić inny napis. Jakieś c4d czy pędzle nachodzą na focal. Tak też być nie powinno.

Praca nr 3
To samo co w dwóch powyżej. Jedyną zaletą tej pracy, której brakuje w powyższych, jest dobre dopasowanie dynamiki tła do focala. Światło zielone zza rendera wygląda bardzo brzydko. Znowu coś nachodzi na render.

Praca nr 4
Moim zdaniem bardzo słaba praca. Wtopienie słabe, nie ma głębi i słabe światło. Nie ma w tej sygnie nic, co przyciągałoby uwagę. Jedyną zaletą tej pracy jest to, że ramka w końcu nie jest na zmniejszonym kryciu.

Praca nr 5
Prostokątne clippingi nie pasują, napis też. Światłocień Ci nie wyszedł, tak samo jak głębia. A poza tym to wielka czerń...Znowu nie dopasowałeś dynamiki.

Ogólnie
-Przeczytaj tutek o profesjonalnych efektach w sygnaturach
-Staraj się nauczyć robić tła w innym stylu, próbuj czegoś nowego
-Przeczytaj tutek o napisach w sygnaturach
-Nie rób ramek na zmniejszonym kryciu Mrugnięcie

No i zapraszam do mnie Mrugnięcie
Pozdrawiam
Zapisane

MeduzokA
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

MeduzokA


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.04.2010, 19:53:23 »

Up
Wielkie dzięki za oceny,
Jak by każdy oceniał tak jak ty , to bylibyśmy w niebie , ale niestety D;
Naprawdę mi pomogłeś  Chichot
Brać przykład z tego pana.

Prosił bym o więcej ocen ,

Z góry dziękuję i pozdrawiam  Mrugnięcie
Zapisane
Simon1995
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 719
Galeria Użytkownika


Unstoppable


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.04.2010, 11:38:57 »

Nowa sygna już dużo lepsza od poprzednich Uśmiech Na Twoim miejscu zmniejszyłbym krycie tego czerwonego, bo tak powstał zbyt duży monokolor przez co ciężko rozeznać się w całej pracy Uśmiech W tej sygnaturze mamy już głębię i lekki światłocień. Ramka dużo lepsza, tym bardziej, że nawet kolorystycznie względnie pasuje. Można by ją podkręcić lekko czerwonym Mrugnięcie Napisu nie ma i dobrze, że nie pchałeś go na siłę Uśmiech Wtopienie znacznie lepsze, niż w poprzednich pracach. Moim zdaniem powinieneś przyciemnić trochę to takie coś po prawej stronie postaci, żeby nie odwracało od niej uwagi Uśmiech
W każdym razie widać progres. Pracuj dalej Uśmiech Pozdrawiam i zachęcam do komentowania moich sygnatur Uśmiech Pojawiły się nowe.
Pzdr
Simon1995
Zapisane

MeduzokA
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

MeduzokA


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.04.2010, 15:01:19 »

Nowa sygna już dużo lepsza od poprzednich Uśmiech Na Twoim miejscu zmniejszyłbym krycie tego czerwonego, bo tak powstał zbyt duży monokolor przez co ciężko rozeznać się w całej pracy Uśmiech W tej sygnaturze mamy już głębię i lekki światłocień. Ramka dużo lepsza, tym bardziej, że nawet kolorystycznie względnie pasuje. Można by ją podkręcić lekko czerwonym Mrugnięcie Napisu nie ma i dobrze, że nie pchałeś go na siłę Uśmiech Wtopienie znacznie lepsze, niż w poprzednich pracach. Moim zdaniem powinieneś przyciemnić trochę to takie coś po prawej stronie postaci, żeby nie odwracało od niej uwagi Uśmiech
W każdym razie widać progres. Pracuj dalej Uśmiech Pozdrawiam i zachęcam do komentowania moich sygnatur Uśmiech Pojawiły się nowe.
Pzdr
Simon1995

Ok dzięki za ocenki Mrugnięcie
Z pewnością zajrzę do Ciebie Uśmiech

Pozdrawiam  Mrugnięcie
Zapisane
SmoFex
Gość
« Odpowiedz #5 : 28.04.2010, 15:04:26 »

Wszystkie prace jak dla mnie są dobrze wykonane, tylko przydało by się trochę ekstrawagancji, kombinuj z kolorami niech nie będą takie jednolite.
Zapisane
MeduzokA
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

MeduzokA


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28.04.2010, 16:28:56 »

Wszystkie prace jak dla mnie są dobrze wykonane, tylko przydało by się trochę ekstrawagancji, kombinuj z kolorami niech nie będą takie jednolite.

Dzięki, ale i tak mam jeszcze dużo pracy przed sobą  Mrugnięcie

_-*°*Nowa*°*-_
    
V2:

Pozdrawiam
Zapisane
ReX™
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 764
Galeria Użytkownika


*O*


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28.04.2010, 16:35:33 »

Heh... Mi pisałeś żebym nie stosował mono kolorów, a ty? Język
W okół postaci niezły chaos Mrugnięcie Kolor pasuje do klimatu. Ja tam bym dodał na tło teksturę na małym kryciu. "Lawa" z tyłu trochę za jasna. Dodałeś jakieś C4D? Ja takich sygnatur nie umiem za bardzo oceniać bo ja zajmuję się Oldschoolem. Można stock? Chichot
Zapisane

MeduzokA
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

MeduzokA


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28.04.2010, 16:57:42 »

(...)Ja takich sygnatur nie umiem za bardzo oceniać bo ja zajmuję się Oldschoolem.(...)

Oldschool?
To moje jest jakie ? NewSchool? Chociaż trafniej do moich pasuje NewShit Uśmiech 2

(...)"Lawa" z tyłu trochę za jasna.(...)

I tak oto powstał:
V3:


Przyciemniłem ramkę i tło/lawę z tylu Mrugnięcie

(...)Dodałeś jakieś C4D?(...)

Oczywiście , mało widoczne ale zawsze są u mnie c4d ;P



(...)Można stock? Chichot

A ty chytrusie , ty mi ciągle nie dałeś xcf'a do Kinga ;P
Chapaj :
http://www.gimpuj.info/replacement.png

Mam nadzieje ze się Kingiem odwdzięczysz Uśmiech
Pozdrawiam Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 04.05.2010, 18:33:15 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
ReX™
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 764
Galeria Użytkownika


*O*


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28.04.2010, 17:02:53 »

Dam XCF'y jak znajdę Hosting odpowiedni. Bez komentarza.
Zapisane

CreaT
Gość
« Odpowiedz #10 : 28.04.2010, 18:10:21 »

Sygny słabe. Nie zachwyciły mnie, dużo już takich sygn widziałem. W niektórych wdarł się mono kolor, za którym nie przepadam. Z tego co pokazałeś stock do ostatniej, widać że prawie nic nie zrobiłeś oprócz dodania c4d do tła i zabawą z kolorem czerwonym. Render zdecydowanie za duże, nie lubię takich. Ten ogień(wychodzący z starczy) mogłeś zostawić taki jaki był na stocku, ładniej się prezentował. Ogólnie to zniszczyłeś stock, aż żal patrzeć. Co teraz pewnie napiszesz że nie umiem robić sygnatur i się nie znam na grafice?
Zapisane
SmoFex
Gość
« Odpowiedz #11 : 28.04.2010, 18:18:18 »

Spróbuj, zrobić coś takiego:
Masz pierwszą warstwę ( stock ) , duplikujesz ją i dajesz FILTR - ROZMYCIE - ROZMYCIE GAUSSA , w pionie i poziomie po 18 px , TRYB WARSTWY: POKRYWANIE.
Może Będzie ładnie Język
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28.04.2010, 18:47:44 »

Spróbuj, zrobić coś takiego:
Masz pierwszą warstwę ( stock ) , duplikujesz ją i dajesz FILTR - ROZMYCIE - ROZMYCIE GAUSSA , w pionie i poziomie po 18 px , TRYB WARSTWY: POKRYWANIE.
Może Będzie ładnie Język

Po cholerę? Żeby ostrość poszła się kochać z jakością?
Ogólnie ładna, ma klimacik, ale ramkę to bym wywalił.
Zapisane

SmoFex
Gość
« Odpowiedz #13 : 28.04.2010, 18:58:50 »

Chyba można zrobić nową z widoku warstwę i wyostrzyć...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: MeduzokA Sygnatures Gallery
Skocz do: