Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Łączenie jednej warstwy z wieloma warstwami
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Łączenie jednej warstwy z wieloma warstwami  (Przeczytany 1636 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Andrzej3991
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Andrzej3991


Zobacz profil
« : 14.03.2010, 12:21:37 »

Witam, jest to mój pierwszy temat ponieważ zawsze wszystko tu znajdywałem ;p no ale do rzeczy. Czy jest możliwe połączenie jednej warstwy z wieloma warstwami? robię gifa który ma trochę dużo klatek i chcę do każdej klatki przyłączyć tło. proszę o szybką odpowiedz.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2010, 19:07:43 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Fashion
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 318
Galeria Użytkownika


\m/(-_-)\m/


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.03.2010, 12:48:45 »

Nie da się...a przynajmniej o niczym takim nie wiem Mrugnięcie.
Musisz tło łączyć z każą warstwą osobno.

Pozdrawiam.
Zapisane

Andrzej3991
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Andrzej3991


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.03.2010, 12:51:29 »

no to ładnie Duży uśmiech nie wiem czy dam rade Skwaszony
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.03.2010, 16:46:26 »

Co za problem zduplikować warstwę, ustawić ją odpowiednio i łączyć ją z warstwą poniżej?
Zapisane

felix-leg
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 15.03.2010, 10:33:10 »

Jeśli dobrze rozumiem to masz parę(-naście) przeźroczystych warstw z "głównym wątkiem animacji" oraz jedną z tłem?

W takim razie nie musisz jej łączyć z każdą warstwą, wystarczy że lekko przerobisz swojego gifa. Każda klatka animacji w gifie może pokrywać poprzednią w jednym z dwóch trybów: zamiany(replace) i składania(combine). Ten pierwszy wymaga by klatka posiadała pełną informację o swoim wyglądzie, podczas gdy drugi pozwala by było w niej tylko te piksele, które mają być zmienione (klatka różnicowa). Ty potrzebujesz właśnie tej drugiej metody Uśmiech.

Umieść warstwę z tłem na samym dole i ewentualnie połącz ją z tą bezpośrednio nad nią (utwórz pierwszą klatkę "pełną", z tłem). Potem wybierz Filtry -> Animacja -> Optymalizacja (różnica). Otrzymasz nowy obraz. Teraz (jeśli nie robiłeś tego wcześniej) zmień jego tryb kolorów na "indeksowany". Potem do nazwy pierwszej klatki dodaj "(replace)" (gdyż ważne jest by pierwsza klatka "czyściła" animację na samym początku). Gdy będziesz zapisywał ją do GIFa w oknie "Zapisz jako GIF" przy opcji "Pozbycie się ramki kiedy jest nieokreślona" ustaw "Kumulacja warstw (składanie)".

Oprócz tego, że oszczędzisz sobie masy czasu, to jeszcze w dodatku taki gif będzie dużo mniejszy (w kilobajtach Mrugnięcie) niż analogiczny, w którym każda klatka posiada swoje (identyczne) tło. Jak to mówią programiści "Don't Repeat Yourself!" (Nie powtarzaj się!) Chichot
Zapisane
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.03.2010, 10:36:24 »

Jeśli problem jest rozwiązany dodaj tag [ROZ] na początku nazwy tematu.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Łączenie jednej warstwy z wieloma warstwami
Skocz do: