Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: INS.art  (Przeczytany 2191 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« : 06.03.2010, 19:18:21 »

http://ins.art.pl/

Nom, oficjalnie mogę uznać stronę za ukończoną. W tle na podstronie 'o mnie' jakaś drobna teksturka, reszta robiona własnoręcznie, oczywiście z użyciem GIMP-a.
Folio zakodował Domakś :*
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.03.2010, 19:25:11 »

Genialny layout.
Te ramki robiłeś pixel po pixelu? Język.


A i moim zdaniem po kliknięciu na logo powinno wracać do strony głównej (About me).

P.S Czemu menu po angielsku, nie lepiej "O mnie", "Webdesign", "identyfikacja" i "Inne"?
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.03.2010, 19:33:34 »

Genialny layout.
Te ramki robiłeś pixel po pixelu? Język.

No może nie piksel po pikselu Język Ale z użyciem zaznaczeń, malowania, rozmazywania, wymazywania, plazmy, szumów itp. W tutorialu Pileja na okienko jest mniej-więcej coś takiego.


A i moim zdaniem po kliknięciu na logo powinno wracać do strony głównej (About me).

P.S Czemu menu po angielsku, nie lepiej "O mnie", "Webdesign", "identyfikacja" i "Inne"?

To i owo można jeszcze poprawić.
A co do anglojęzyczności - z założenia miały być dwa języki na stronie, ale już nam się nie chciało tego robić Język Poza tym szerokość słów jest tutaj ściśle ustalona - 'identyfikacje' byłyby za szerokie, 'o mnie' za wąskie Mrugnięcie
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.03.2010, 00:25:48 »

Mnie trochę drażni ten niebieski w hoverach. Wg mnie nie pasuje do reszty. Ja w menu zrobiłbym tak, że po prostu dochodziłby pod spodem napis, a ten górny zostałby taki sam.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 07.03.2010, 17:47:39 »

Ogólnie: piękna, naprawdę piękna strona. Bardzo mi się podoba efekt hovera.
A teraz, co mi się nie całkiem podoba:
1. Top zrobiłbym wyższy. Teraz odległość od góry strony do "szerokiej poziomej krechy" jest prawie taka sama jak wysokość pola z napisem "Krótko o samym sobie".
2. Strona "skacze". Kiedy jestem w menu "OTHER", niewidoczny jest pasek przewijania przeglądarki. Klikam na inne menu i pasek przewijania się pojawia. Wina Domaxi'ego oczywiście Mrugnięcie
3. Miniatury prac nie są klikalne, trzeba kliknąć napis "ZOBACZ".
4. Widoczna jest granica między obrazkiem z napisem "Krótko o samym sobie" a czarnym tłem z prawej strony. Dół obrazka jest ładnie "zmieszany" z tłem. To samo dotyczy odpowiednich obrazków na innych podstronach.
5. Stopka zbyt prosta, nie pasuje do reszty.

Najważniejsze jest jednak to, że masz co pokazać w tym portfolio. Nie jest zrobione na siłę, żeby tylko mieć stronę.
P.S. Tak właśnie sobie Ciebie wyobrażałem. Mrugnięcie
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.03.2010, 18:16:17 »

Tak, dużo elementów się urywa i widać granicę między obrazkiem, a tłem. Tak jest w "krótko o samym sobie" i na innych podstronach, jak już mmiicc wspomniał, ale też w boksie z pracami, po lewej stronie, na górze nie widać granicy, ale na dole już tak.
Logotyp, obrazki w galerii i podpis w stopce wg. mnie powinien być klikalny.

Co do ucięć to proszę:



Zaznaczyłem wszystkie te, które zauważyłem.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 07.03.2010, 19:42:56 »

Ogólnie: piękna, naprawdę piękna strona. Bardzo mi się podoba efekt hovera.
A teraz, co mi się nie całkiem podoba:
1. Top zrobiłbym wyższy. Teraz odległość od góry strony do "szerokiej poziomej krechy" jest prawie taka sama jak wysokość pola z napisem "Krótko o samym sobie".
2. Strona "skacze". Kiedy jestem w menu "OTHER", niewidoczny jest pasek przewijania przeglądarki. Klikam na inne menu i pasek przewijania się pojawia. Wina Domaxi'ego oczywiście Mrugnięcie
3. Miniatury prac nie są klikalne, trzeba kliknąć napis "ZOBACZ".
4. Widoczna jest granica między obrazkiem z napisem "Krótko o samym sobie" a czarnym tłem z prawej strony. Dół obrazka jest ładnie "zmieszany" z tłem. To samo dotyczy odpowiednich obrazków na innych podstronach.
5. Stopka zbyt prosta, nie pasuje do reszty.

Najważniejsze jest jednak to, że masz co pokazać w tym portfolio. Nie jest zrobione na siłę, żeby tylko mieć stronę.
P.S. Tak właśnie sobie Ciebie wyobrażałem. Mrugnięcie

2. Problem zniknie, jeśli dodam tam jeszcze choćby jedną pracę, a dodam na dniach na pewno.
3. O tym nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedź.
5. Fakt, stopka na odwal Język


Co do ucięć to proszę:



Zaznaczyłem wszystkie te, które zauważyłem.

4. Dzięki za uwagi, Panowie. Rzeczywiście, Domakś dupiato powycinał Język Ale wszystko jest do naprawienia.



Poprawiłem to i owo.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2010, 20:12:28 wysłane przez INSEKT™ » Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWasze stronyWątek: INS.art
Skocz do: