Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Festi - pierwszy layout
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Festi - pierwszy layout  (Przeczytany 1187 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Festi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Festi


Zobacz profil
« : 05.01.2010, 22:29:32 »

Hej. to mój pierwszy layout jaki udało mi się zrobić. Proszę o oceny. Logo będzie inne.

http://i49.tinypic.com/27zwuw8.jpg
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.01.2010, 23:18:24 »

Ogólnie masz dobre założenia, wiesz co chcesz osiągnąć, tylko że na półmetku wymiękasz. Do rzeczy.
Nie rób szablonu tak wąskiego/małego. Dodaj boczne tło, choćby miało się ono nie zawsze wyświetlać, jednak pokazując klientowi wiele na tym zyskasz, bo praca jest od razu wyraźniejsza, bardziej przejrzysta. W samej treści strony również jest ciasno. Nie jest to portal, na takiej stronie nie ma wiele treści, zatem możesz sobie pozwolić na "rozrzutność" względem wykorzystanej przestrzeni.
Biała poświata marnie się sprawdza jako obramowanie (w tym przypadku menu boczne), szczególnie przy takiej jaskrawej kolorystyce strony.
Menu górne natomiast ma sztywne, nudne obramowanie w postaci białej linii. Pomyśl nad czymś ciekawszym albo po prostu zrób zwykłe menu tekstowe i basta.
Pierwszorzędna lekcja na dziś: typografia. Dowiedzieć się, jak wygląda prawidłowo, co jest ważne, jakich błędów unikać. Internet pęka w szwach w ciekawych artykułach na ten temat. Dobrałeś fatalne czcionki (spójrz na "kontakt", na to N, fuj!), a tekst kodowany wygładziłeś, czego przeglądarki same nie robią.
Popracuj też nad ogólną estetyką (np. pikselowe, niewygładzone elementy takie jak ramki zdjęć).

Ćwicz. I poczytaj trochę.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Festi - pierwszy layout
Skocz do: