Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Logo i menu dla wyższych celów !
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Logo i menu dla wyższych celów !  (Przeczytany 11600 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MoonSet
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MoonSet


Zobacz profil
« : 10.12.2009, 19:54:57 »


Witam.
Robię stronę internetową poświęconą tematyce HIV / AIDS. W związku z tym potrzebuję logo i jakieś ładne menu boczne (lewa strona). Głównie chodzi mi o przyciski w tym menu, żeby nie było problemów z wkomponowaniem menu w całość strony.

Więc podsumowując są do wykonania "2 prace": logo i wzór przycisku do menu.
Przyciski sam wypełnię tekstem. W związku z tematyką strony powinno to być coś stonowanego i raczej w kolorach tego forum (odcienie szarości, czerń, biel). Strona będzie miała głównie charakter informacyjny.

Szczerze mówiąc nie mam żadnych pomysłów ani na logo, ani też na wzór przycisków menu. Przeglądając grafikę w Google symbolami walki z HIV / AIDS są głownie czerwone wstążki. Ogólnie rzecz biorąc jest mały wybór i wydaje mi się, że potrzeba sporej inwencji do stworzenia czegoś sensownego. Zwracam się więc do was szanowni graficy z prośbą o pomoc  Mrugnięcie

Pomożecie ?
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 10.12.2009, 21:27:24 »

A masz jakikolwiek zamysł, wstępny rys strony?
Bo menu i logo, tak z czapy, to trudno opracować.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.12.2009, 23:48:10 »

Kolejna rzecz ze przydalby sie jakis kolor a nie tylko b/w - po prostu bedzie bardziej przyciagac wzrok. A ze sie utarl juz czerwony...
Rys strony czy chociaz ukladu by sie przydal. Zasadniczo to caly lay by pewnie trzeba, bo jechanie po kawalku mija sie z sensem.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
MoonSet
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MoonSet


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.12.2009, 00:13:48 »

http://www.gimpuj.info/replacement.png

Bardzo podstawowy szkielet. Tło zostanie. A te jaskrawe kolory tylko na potrzeby wyróżnienia poszczególnych części strony. Chciałbym, by to mniej więcej tak wyglądało. Nie chodzi mi tutaj o zwalenie innych z nóg super efektami, ale o przedstawienie tematyki HIV / AIDS, a główne zadanie grafiki to po prostu nie odstraszanie, lecz przyjemny, zachęcający wygląd.
Zapisane
nerr
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika


i'm falling like a domino


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.12.2009, 00:25:06 »

Odradzam kolor czarny, jeśli chodzi o tematykę medycyny. Po prostu się nie nadaje, wprowadza w grobowy nastrój. Rozumiem, że to ma być poważne, ale czarny zupełnie nie pasuje.

Proponuję raczej szary lub biały i to bez tego desenia w tle.
Zapisane

jest we mnie tyle dramatu, że można by otworzyć teatr
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.12.2009, 01:50:46 »

Ten desen zupelnie odpada. Nie obraz sie ale siedze w darkarcie od dawna i taki desen bardziej sie nadaje do cmentarnych klimatow niz medycznych. No chyba ze chcesz zebrac gremium nihilistow i wielbicieli smierci.
Kolorystyka zbyt jaskrawa i na dodatek podgnila - przez ten oranz nieciekawy. Do medycznych tematow skoro juz nie chcesz czerwonego proponowalbym zielen z biela - np. zielen taka jak tutaj http://www.i-apteka.pl/
Szkielet sam w sobie zly nie jest chociaz wymaga jeszcze pracy. Nie proponujemy tez jakichs super efektow ale, jak sam zreszta zaznaczyles - "przyjemny, zachęcający wygląd". Co nie oznacza ze nie moze przy odrobinie wysilku wygladac naprawde dobrze.

Swoja droga szczytny cel i z checia bym pomogl tylko chcialbym troche wiecej wiedziec o calym projekcie.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.12.2009, 10:25:43 »

Zmień trochę kolory, tło raczej jednolite bez wzorków, a już na pewno nie czarnych... tematyka dobra, bo o tym zawsze warto coś wiedzieć, proponuję, żeby logo przechodziło po lewej stronie w menu, ponieważ dość estetycznie to wygląda, przyciski nie oddzielnie, lecz jako całość pokrojona i złożona żeby to było jednolite, pod obszarem na tekst ewentualnie jakaś delikatna tekstura z kryciem 5-15 max. Ale ogólnie pomysł bardzo dobry, powiedz w jakich to ma być kolorach, a coś wykombinujemy.
Zapisane

MoonSet
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MoonSet


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.12.2009, 00:44:49 »


Wypada posłuchać mądrzejszych więc zrezygnuję z tego czarnego tła.
Tak, jak wcześniej pisałem kolory szkieletu (złoty, czerwony) nic nie znaczą i są tylko tymczasowo.

Podoba mi się pomysł połączonego logo i menu. Szczerze mówiąc tak właśnie planowałem to zrobić, ale potrzebny jest przede wszystkim jakiś zamysł i fundament do tego. Stąd właśnie ten temat, bo w tym przypadku trudno coś odpowiedniego skomponować.
Delikatna tekstura w tle ożywiłaby troszkę stronę (tak mi się wydaje), więc tła nie pozostawiałbym jednolitego.
Faktycznie w czarnych kolorach wygląda to trochę ponuro, ale jednak musi to być coś stonowanego. Odpowiednie byłyby moim zdaniem tutaj "kolory ekskluzywne", czyli jakieś kremowe brązy, szarości, czy czernie.

Niestety wybór elementów logo, czy menu jest trochę ograniczony (stwierdzam tak po przejrzeniu grafiki związanej z tematem) dlatego też zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam Uśmiech

Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 12.12.2009, 16:52:53 »

Primo jesli ma byc w poziomie menu to nalezaloby wiedziec jakie beda skladowe menu.
Te exclusiv'y to sobie daruj - zly temat na takie kolory - calosc powinna byc w jasnej i milo sie kojarzacej tonacji.
buttony menu pod styl logo trzeba by pocignac najlepiej jakos.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.12.2009, 17:54:29 »

Mam już pierwszy szkic, wszystko w nim można zmienić, łącznie z kolorkami. Jeśli chodzi Ci o coś w innym kierunku to napisz w jakim.

Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 12.12.2009, 18:07:26 »

Wszystko za duże IMO.
Zapisane

Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 12.12.2009, 18:23:32 »

Tak jak pisałem - wszystko można zmienić, więc ze zmianą wielkości nie ma problemu, ale poczekam na MoonSet'a...
Zapisane

MoonSet
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MoonSet


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13.12.2009, 15:45:23 »

Te hasła u góry w logo to bardzo dobry pomysł. Podobają mi się te ręce i ta kula ziemska opleciona wstążką z prawej strony logo. Może warto sróbować umieścić tą kulę pomiędzy rękami, albo wywalić ręce. Ta górna biała poświata trochę nie pasuje.
Po za tym te "owalne wcięcia" wyglądają jakoś nienaturalnie no i przejście do menu nie teges. Ale w całości podoba mi się kilka bardzo dobrych pomysłów i dzięki temu projektowi wiem już dokładnie jak ma wyglądać logo strony Uśmiech

1. Logo ... powinny tam znajdować się napisy "Nie bądź obojętny, ratuj ludzi", "Dowiedz się czegoś". Chciałbym też, aby znalazła się tam ta kula ziemska opleciona wstęgą. Kolor tła nie musi być taki sam ... wciąż dowolność, jednak chciałbym się trzymać tzw. kolorów stonowanych.

2. Menu ... powinno być jakieś zgrabne przejście, w pasujących do logo kolorach. I propozycja buttonów, bo bez tego się nie obejdzie, a warto mieć już wszystko dopasowane.

Przepraszam, za takie wymagania i dziękuję za czas poświęcony na pomoc w tym projekcie.
Zapisane
MoonSet
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MoonSet


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 17.12.2009, 23:34:33 »


Aż tak was zniechęciłem ?
Może jednak ktoś jest w stanie wykrzesać jeszcze coś fajnego ?
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Logo i menu dla wyższych celów !
Skocz do: