Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dopasowanie tekstu do obiektu  (Przeczytany 3247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
grafikowy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

grafikowy


Zobacz profil
« : 12.10.2009, 14:58:20 »

Witam serdecznie
Mam problem z Inkscape, mianowicie mam tekst zamieniony na krzywe a jego segmenty w linie proste. Tekst był na ścieżce zaokraglonej, ale została usunięta. Wiem jaką czcionką było to pisane. Mój problem polega na tym, że muszę daną literę obrócić o pewien kąt i mniej więcej dopasować wizualnie do obiektu a następnie kopiować po kolei współrzędne z obiektu nr 1 i wklejać do współrzędnych w obiekcie 2 (czcionka bez zmiany semgentów na linie). Mam nadzieję, że wiedzie o co chodzi. Na zdjęciu poniżej daję przykład:
Jest to tekst zamieniony na krzywe z węzłami dopasowanymi współrzędna po współrzędnej do obiektu pod tekstem. Pomoże ktoś, jak zrobić to paroma kliknięciami myszki bym nie musiał przepisywać po kolei 3000 współrzędnych, bo mam bardzo wiele liter do zmiany, koło 100.
Proszę bardzo o pomoc, będę wdzięczny.

http://i37.tinypic.com/160a6b6.jpg
« Ostatnia zmiana: 12.10.2009, 16:47:25 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 13.10.2009, 11:24:52 »

Nie znam Inkscape na tyle, żeby zrozumieć o co chodzi. Zakładam (być może błędnie), że chcesz obracać poszczególne litery tekstu. Jeśli tak, to można to zrobić używając Alt+[ (obraca przeciwnie do wskazówek zegara) oraz Alt+] (obraca zgodnie z ruchem wskazówek zegara)
Prezentacja wideo ręcznego kerningu tekstu w Inkscape.

Jeśli chodzi Ci jednak o coś zupełnie innego, to przepraszam, ale za "cienki" jestem w Inkscape.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Dopasowanie tekstu do obiektu
Skocz do: