Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem ze skalowaniem  (Przeczytany 3497 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ryjek001
Gość
« : 10.09.2009, 11:04:29 »

Coś mi się poprzestawiało w ustawieniach i nie wiem jak to odkręcić.
Gdy chcę zrobić skalowanie (zwiększenie rozdzielczości) to nie mam już, tak jak poprzednio, że ciągnę za brzeg zdjęcia, które tym samym się rozciąga, tylko rozciąga mi się sama przerywana linia zaznaczenia, a druga taka sama linia nadal obejmuje poprzednią wielkość zdjęcia i po rozciągnięciu nie widać powiększonego zdjęcia w całości, tylko widać wycinek powiększenia w mniejszym zaznaczeniu - tym, które obejmowało pierwotną wielkość zdjęcia, przed skalowaniem, a rozciągnięty fragment pozostaje pusty.
To mi wygląda jakby od razu po otwarciu zdjęcia w GIMP-ie uruchamiała jakaś dodatkowa warstwa.
Sprawa jest tym dziwniejsza, że odinstalowałem stary program (2.4), zainstalowałem nowy (2.6) i było tak samo, później spowrotem zainstalowałem starą wersję, ale wada pozostała.
Proszę o jakieś wskazówki co z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 10.09.2009, 12:42:20 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 10.09.2009, 11:28:42 »

Jeśli dobrze zrozumiałem, to skalujesz za pomocą narzędzia Skalowanie  Skalowanie, które skaluje Ci warstwę. Prawdopodobnie w opcjach narzędzia masz zaznaczony "Kierunek" na "Korekcyjne (tylne)". Zmień na "Normalne (przednie)". Będziesz wówczas widział rozciągany obraz. Jak rozciągniesz musisz jeszcze wybrać "Dopasuj płótno do warstw" z menu "Obraz".

Moim zdaniem wygodniejsze jest (w przypadku skalowania całego obrazu a nie jednej warstwy) użycie funkcji "Skaluj obraz" z menu "Obraz".

Jeśli nie o to chodzi, napisz lub dodaj jakieś zrzuty ekranu.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
ryjek001
Gość
« Odpowiedz #2 : 10.09.2009, 12:22:28 »

Kierunek mam prawidłowy - normalne (przednie).
Dopasowanie płótna do warstw załatwia sprawę.
Dzięki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Problem ze skalowaniem
Skocz do: