Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: freestyle  (Przeczytany 4317 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Se7en
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Se7en


Zobacz profil
« : 19.06.2009, 20:20:31 »

czas pracy 3h!

http://www.gimpuj.info/gallery/21822_19_06_09_5_18_33.png
« Ostatnia zmiana: 19.06.2009, 22:43:43 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.06.2009, 22:53:25 »

wygląda świetnie według mnie Mrugnięcie chociaż tło mogłeś znaleźć wyższe bo się powtarza.
Zapisane
Amson
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.06.2009, 09:16:39 »

Nie podoba mi się. Jesli to byłaby strona studio graficznego to na pewno bym nic nie zamówił. Dlaczego ? Otóż portfolio grafika powinno być proste. I absolutnie nie może być nawalone tyle pędzli. Gdyby to było dla jakiegoś rockmena to by było na 5 + Mrugnięcie Ten różowy razi... Powodzenia Mrugnięcie
Zapisane
Se7en
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Se7en


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.06.2009, 10:26:10 »

Trudno nie preferujesz takiego stylu Mrugnięcie
Ale co do twoich portfolio to są one zaporste ;d
Takie jak ty robisz to są na darmowych stronach do pobrania Duży uśmiech
Zapisane

Amson
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.06.2009, 10:54:17 »

Może i nie preferuje ;P
Pokaż mi gdzie można coś takiego pobrać... Tzn. jak ja robie.
Zapisane
Se7en
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Se7en


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20.06.2009, 11:08:35 »

http://www.templatki.com/
http://www.freecsstemplates.com/
http://www.csstemplates.net/
http://www.free-css.com/

Zapisane

Amson
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20.06.2009, 11:14:10 »

Nie znalazłem takich jak ja robie Język Ale dobra koniec ot, jak mamy się sprzeczać to na pw xD
Zapisane
swistaku
Gość
« Odpowiedz #7 : 20.06.2009, 20:27:54 »

Ojej, każdy ma swój własny styl, a przynajmniej powinien mieć, powielanie czyichś prac nie jest żadnym plusem. Własny styl to właśnie plus, niektórzy nie lubią zbytniej prostoty, niektórzy nie lubią jak wszystkiego jest za dużo, dlatego warto szukać tego pomiędzy Mrugnięcie

Ale co do laya. Imo
a) Menu do poprawy, w ogóle mi się nie podoba.
b) Róż rzeczywiście zbytnio razi, zwraca na siebie niepotrzebnie uwagę.
c) Tekstu się nie wygładza (ten który będzie pisany z poziomu kodu) z racji tego, że tak nie będzie wyglądał.
d) Jak starasz się robić mniej więcej freestylowo to użyj dobrej czcionki, bo ta która aktualnie symuluje logo jest do bani kulturalnie rzecz biorąc Język Ta w menu też mogłaby się zmienić.
e) Troszku mi się nie podobają te ściekające brushe, zbytnio narzucają się na część środkową layoutu, przy okazji nie wyglądając zbyt pięknie, do poprawki.

To tyle, jest jeszcze troszkę pusto, ale tutaj rozumiem każdego webdesignera pracującego w Gimpie (brak katalogowania warstw / pracy na wielu warstwach jednocześnie). Jak pierwszy lay to dobrze Ci idzie, jak kolejny to chciałbym zobaczyć jak tam twój progress od poprzedniego Mrugnięcie Ode mnie 5/10
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 21.06.2009, 00:16:56 »

Dlaczego ? Otóż portfolio grafika powinno być proste.

Grałeś kiedyś w Quake? Albo CS? Wiesz, jak brzmi "Meg-g-ga kill"? Mam nadzieję, że tak. Wtedy zrozumiesz, co powiem, a powiem, że to co tutaj powiedziałeś, to meg-g-ga bzdura. Chyba naoglądałeś się za dużo szablonów Domaxiego, a jego prace to tylko i wyłącznie jego styl i upodobanie. Wcale nie ma takiej reguły.



Jeśli to Twój pierwszy szablon, to muszę pogratulować, bo jest naprawdę dobry. Oczywiście od strony graficznej, bo technicznych błędów ma sporo. Nie wygładzaj napisów, które nie są grafiką. Nie używaj również w tym miejscu fontów, które nie są w standardzie systemowym. Poza tym ta czcionka jest brzydka. Większe marginesy.
Obramowanie, a raczej kontur napisów w menu nie jest fajny. Ogólnie menu jest trochę rozgaussowane, co nie wygląda zbyt miło.
Dobra kolorystyka. Połączenie różu z żółcią i czernią jest świetne. Grungowy styl zawsze mi się podobał i tutaj też jest fajnie, choć całość jest zdecydowanie przeostrzona. Trzeba uważać z filtrem wyostrzającym, by nie przesadzić.

Zanim zaczniesz projektować portfolio, stwórz najpierw kilka prac różnotematycznych.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Domaxi
Gość
« Odpowiedz #9 : 21.06.2009, 12:40:28 »

Cytuj
Chyba naoglądałeś się za dużo szablonów Domaxiego, a jego prace to tylko i wyłącznie jego styl i upodobanie. Wcale nie ma takiej reguły.

Masz coś do mnie? Chichot
Zapisane
Amson
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 21.06.2009, 14:12:53 »

Wiem, że nie ma takiej reguły ale popatrz sobie jakie są portfolia grafików w większości...
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 21.06.2009, 15:36:54 »

Masz coś do mnie? Chichot

A czemu miałbym mieć? Zwracam tylko uwagę na to, że stają się Twoimi psychodelicznymi fanami, którzy świata poza Tobą nie widzą. Wkrótce zapragną posiadać pukiel Twoich włosów albo nawet nogę... Ja bym się bał Chichot

A tak na serio to chodzi mi o to, że masz minimalistyczny styl. I fajnie, ale przecież nie ma takiej zasady, że portfolia mają być minimalistyczne.

Wiem, że nie ma takiej reguły ale popatrz sobie jakie są portfolia grafików w większości...

I właśnie dlatego cenię sobie tych, którzy mają portfolia niespotykane, oryginalne, a nie tych, którzy "idą za tłumem". Nie ma nic gorszego, niż nie mieć własnego zdania Uśmiech 2

Ostatnio czytałem świetny artykuł: 10 Web Design Rules That You Can Break, czyli zasady w łebdizajnie, których nie można łamać oraz ludzie, którzy te zasady złamali i stworzyli genialne strony. Warte uwagi.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Amson
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21.06.2009, 15:42:38 »

Zabieram się za lekturę Mrugnięcie

P.S. Domaxiego poznałem dopiero po twoim poście Mrugnięcie
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 21.06.2009, 18:15:55 »

P.S. Domaxiego poznałem dopiero po twoim poście Mrugnięcie

Nie żebym miał przytaczać Twoje komentarze w jego galerii napisane przed wszczęciem tej dyskusji Chichot Po prostu tak mi się coś zdawało.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: freestyle
Skocz do: