Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Vista - gimp 2.6.6 się wyłącza  (Przeczytany 1369 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sei
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Sei


Zobacz profil
« : 24.04.2009, 09:30:21 »

Witam.
Mam problem z GIMP-em 2.6.6. zainstalowanego na Viście. Program wyłącza się po wybraniu któregokolwiek narzędzia z menu kolory z pierwszej grupy (od balansu do desaturacji). Pojawia się komunikat "program gimp-2.6.exe przestał działać. Trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez system Windows..."
Inne rzeczy po ponownym uruchomieniu (z tego co sprawdziłem) działają. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie powoduje, że podczas pierwszego uruchomienia wszystko działa, po zamknięciu (normalnym) i ponownym uruchomieniu problem pojawia się znowu.Raz na kilkanaście uruchomień wszystko działa. Wszystkie dodane ręcznie wtyczki są odinstalowane (właściwie były tylko "wavelet denoise" i dwa skrypty do ostrzenia).
Miałem ustawioną zmienną środowiskową LANG na en_GB po jej wykasowaniu gimp nie wyłącza się już podczas wybierania akcji z menu kolory, ale ten sam komunikat systemu ("program gimp-2.6.exe przestał działać...") pojawia się przy jego zamykaniu.
Będę wdzięczny za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2009, 12:20:14 wysłane przez Sei » Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24.04.2009, 10:17:49 »

Błąd ten jest już zgłoszony na Bugzilli. Jeśli chcesz możesz dopisać tam swoje spostrzeżenia dotyczące zachowania po zmianie LANG. Być może pomoże to jakoś rozwiązać sprawę.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Sei
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Sei


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.04.2009, 12:19:40 »

Dziękuję. Nie udało mi się tego znaleźć.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Vista - gimp 2.6.6 się wyłącza
Skocz do: