Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 317086 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RRH
Gość
« Odpowiedz #126 : 04.01.2008, 22:35:42 »

Dobra - studentem jest się od 19 roku życia.
Czy dzieci neo i inne dizajnery będą tyle czasu czekać? Nie, dlatego i tak ukradną. Duży uśmiech

My przynajmniej kraść nie chcemy.  <aniolek>
Zapisane
beerqt
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : 05.01.2008, 13:55:50 »

------------------------------------------------------------------------------------------BeERQT---ON-LINE---


Dla mnie Tylko G I M P!Fotochlop i Gimp dla mnie nie roznia sie az tak dramatycznie!A jako ze Gimp jest dosyc czesto uaktualniany mysle ze za rok albo dwa beda tu takie tematy jak -----)
" KTO UZYWA JESZCZE Photoshopa?!!"
A propo dobry grafik nie potrzebuje 2000 Filtrow i 1000 opcji, szczerze kto uzywa wszystkich efektow albo opcji? uzywa sie tylko 10% tych najwazniejszych!
a oto probka mojej pracy na gimpie ...http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;su=user;cat=1090;u=7260

------------------------------------------------------------------------------------BeERQT OFF-LINE----------
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #128 : 05.01.2008, 20:39:46 »

@beerqt

Używa się raczej tych najodpowiedniejszych filtrów/efektów. I lepiej mieć ich więcej, niż mniej. Nie wmawiajmy sobie, że GIMP jest lepszy od PS-a.

Oba te programy można porównać do dwóch tabletów: pierwszy kosztuje 200 zł, a drugi 4000. Ten pierwszy amatorowi w zupełności wystarczy, natomiast nie wykorzysta on (amator) w pełni funkcji drugiego tabletu.
Zapisane

Hatake_Kakashi
Gość
« Odpowiedz #129 : 08.01.2008, 16:35:58 »

Ja tam staram się nie piracić dlatego wybrałem gimpa. Gimpuje od niedawna, zdecydowałem się wypróbować Gimpa po recenzjach jakie słyszałem i nie jestem zawiedziony :)Gimp jest świetny a w dodatku free. A co do obsługi to mam wszystko TUTAJ.
Zapisane
beerqt
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : 09.01.2008, 00:19:22 »

@beerqt

Używa się raczej tych najodpowiedniejszych filtrów/efektów. I lepiej mieć ich więcej, niż mniej. Nie wmawiajmy sobie, że GIMP jest lepszy od PS-a.

Oba te programy można porównać do dwóch tabletów: pierwszy kosztuje 200 zł, a drugi 4000. Ten pierwszy amatorowi w zupełności wystarczy, natomiast nie wykorzysta on (amator) w pełni funkcji drugiego tabletu.
To mi przypomina Opowieść o 2 wędkarzach.Jeden to chłopak który ma kawałek gałęzi , żyłkę i haczyk.Drugi "zawodowiec" ma super wędkę za 2000 zł kołowrotek za 1500 i żyłkę 10 zł  za metr i super hak.
Po 3 godzinach chłopak złowił 3 ryby a "zawodowiec" żadnej..
Morał: Jak ktoś ma talent to nawet starczy mu ołówek i papier na super obrazek czytaj GIMP!
Ps.Używam TABLETU za 300zl ;-)

Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #131 : 09.01.2008, 16:18:55 »

@beerqt

Można powiedzieć tak: jeśli jesteś amatorem to bierz GIMPa. Możesz wziąć PS-a, ale prawdę mówiąc w całości go nie wykorzystasz. A jeżeli jesteś zawodowcem, to zrezygnuj z GIMPa na rzecz PS-a Mrugnięcie
Zapisane

QBIE
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Bejby nie leżą na marne...


Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : 09.01.2008, 20:30:26 »

GIMP rulez xPPP

Ogólnie uważam, że GIMP jest lepszy.
Jest łatwiejszy w obsłudze itp., chociaż ma mniej opcji...
Nie wiem dlaczego, ale do PS'a mnie jakoś nie ciągnie :|
GIMP roxa xPP heh

pzdr
Zapisane

|^Kliknij na obrazek, a ukaże Ci się moja, piękna galeria^^|
10585173[gg] «-
Slaith
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 137
Galeria Użytkownika


Stary gimpowicz


Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : 14.01.2008, 16:29:07 »

OCZYWIŚCIE ŻE GIMP ! NIE PORÓWNUJCIE GIMPA DO PHOTOSHOPA !!
Zapisane
daris
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : 15.01.2008, 21:56:59 »

Oddałem głos na GIMPa bo z PSem nigdy nie miałem do czynienia Mrugnięcie Na windzie zaczynałem od GIMPa i tak już zostało (teraz na linuksie to też tylko gimp bo ps'a na linuksa nawet nie ma). PhotoShop nawet nie wiem jak wygląda ;P Nie miałem okazji go wypróbować bo po co płacić za coś skoro można to coś mieć za darmo...? Chichot

PS. No nie mogę - forum samych grafików a png'owatych ikonek przeglądarki i systemu nikt nie może wrzucić Mrugnięcie . Już nie wspomnę o spłaszczonej ikonce debiana Chichot
Zapisane
elwenka
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

elwenka


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : 16.01.2008, 16:03:33 »

Powiem tak- lata temu, kiedy zaczynałam bawić się grafiką, miałam fotoszopa (było to gdzieś między wersjami 3 i 5.5). Potem z przyczyn różnych (rosnąca świadomość, reinstalki systemu, jakieś Linuxy po drodze) przesiadłam się na gimpa.
Jakiś czas później, mając problemy z konfiguracją tabletu pod.. (a żebym to ja pamiętała, pod czym Uśmiech 2 chyba to był okres testowy mandrivy Uśmiech pracowałam chwilę na drugim kompie- gdzie stoi winda i fotoszopa.
I póki nie będę zmuszona, drugi raz tego doświadczenia nie powtórzę. (Wprawdzie powinnam, jako że z etnologii nie wyżyję ;-), ale jakoś mnie odrzuca). I nie chodzi mi o to, że nie umiałam się PSem posłużyć. Po prostu źle mi się pracowało. Być może kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś w drugą strone (z PSa na GIMPa) przestawiłam się sprawniej. Natomiast sa dwie rzeczy z PSa których mi w GIMPie boleśnie brakuje: obsługi grupowania warstw i sprawnego CMYKa. Natomiast głęboko wierzę, że to się zmieni w ciągu roku czy dwóch. Uśmiech
Zapisane
kadzina
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


I love strawberries...


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : 17.01.2008, 16:38:03 »

Miałam kiedyś 2 razy 30 dniową wersję Photoshopa, to był nawet mój pierwszy program graficzny, w którym tworzyłam. Wtedy PS był dla mnie zbyt zagmatwany, skomplikowany, gubiłam się w tym wszystkim, zwłaszcza, że dopiero uczyłam się obróbki grafiki. Później miałam kilka innych programów, nauczyłam się tego i owego, usłyszałam o Gimpie, ściągnęłam wersję 2.2, ale było jakoś tak dziko, bo te wszystkie okna były na wierzchu i nie mogłam się przyzwyczaić. Teraz po wielu graficznych perypetiach uważam,  że Gimp jest bardzo dobry, mam to co trzeba, a do okienek i takich tam już jestem przyzwyczajona. Jednak gdyby nie te ogromne pieniądze, to pracowałabym na Photoshopie, bo jest dużo bardziej profesionalny, często zazdroszczę niektórym posiadania go, teraz przypuszczam, że nie było by u mnie już kłopotów z pracą na nim. Podsumowując aczkolwiek nie jestem jakimś zawodowym grafikiem, tworzę po prostu dla przyjemności i nie potrzebuję przecież tak drogiego programu jak PS Język
Zapisane
metaltymek
Gość
« Odpowiedz #137 : 20.01.2008, 21:45:31 »

Ja jestem za GIMPem jak pewnie reszta forum.
Ale posiedziałem sobie i przeglądałem różne fora 'fotomanów', i tam też były takie ankiety. Czasem pojawiał się również w ankiecie Paint Shop Pro, jednak w każdej prowadził Photoshp :p
Zapisane
Abik
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Abik


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 23.01.2008, 19:49:58 »

Brakuje mi jednej opcji w ankiecie... a mianowicie mam na myśli "Oba są równe"... bo tak jest, przynajmniej ja tak sądzę i wydaje mi się, że to nie ma sensu za bardzo taka dyskusja, zwłaszcza na forum gimpowiczów... Gimp ma tą przewagę nad ps, że jest darmowy i zajmuje mniej miejsca, bo to zaleta, chociaż, że duża cześć z użytkoniwków ps'a tego nie rozumie... po za tym to te programy można ze sobą zrównać... nie ma rzeczy, którą się zrobi w ps, a w gimpie nie i na odwrót Mrugnięcie różnią się może ilością funkcji, filtrów, których i tak nikt nie używa bo są beznadziejnie nie przydatne... to cy ktoś woli gimpa czy ps to w głownej mierze kwestia przyzwyczajenia... ja na przykład za "Chiny ludowe" (xD) bym się na ps nie przeniósł bo bardzo nie wygodnie mi się w nim pracuje :/ (dwa tygodnie korzystałem z triala)... nie ma też co mówić, że gimp jest łatwiejszy od ps czy odwrotnie, bo z tym też różnie bywa... w ps łatwiej się wg mnie smugduje i operuje brushami, a w gimpie na przykład szybciej i wygodniej się tworzy cm'y i gm'y Mrugnięcie takie różnice mozna by wymieniać w nieskończoność Mrugnięcie... to co sprawia, że mimo tej równości gimp przegrywa jednak konkurencję z ps to to, że duża część osób, która zaczyna przygodę z grafiką, zaczyna ją od gimpa (bo jest mega łatwo dostępny)... rejestruje się na paru forach, gdzie większość dobrych grafików pracuje w ps i wydaje mu się, że jak się przerzuci na ps to będzie lepszym grafikiem (błędne myślenie Język) ... no i tak to się często dzieje... jak komuś też przestają prace wychodzić to sie przerzuca na ps, zamist zrobić sobie tydzień przerwy i wrócić po przerwie znów Mrugnięcie i jeszcze jedna przewaga ps to tuty... duuużo więcej tutkó jest do ps... i duuużo więcej tutków do ps jest lepszych niż do gimpa... co też daje większe możlowości rozwoju... to akurat niestety najgorsze z tych wad gimpa, bo nie możność rozwijania się to na prawde tragedia Język ... sam zresztą często wykonuje różne prace na podstawie tutków z ps (robie je w gimpie oczywiście), ale to wymaga znajomości i ps i gimpa Skwaszony
no to by było na tyle Język mówię wam jeszcze raz, gimp i ps to prawie to samo tylko w innym opakowaniu i takie tam Język
zagłosowałem oczywiście na gimpa Chichot
« Ostatnia zmiana: 23.01.2008, 19:54:06 wysłane przez INSEKT » Zapisane
Jarakuzo
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : 01.02.2008, 11:59:33 »

Dla mnie GIMP jest najlepszy ponieważ Photoshop jest drogi
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: