Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kompatybilne tło dla wszystkich przeglądarek  (Przeczytany 1274 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gregorio99
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

gregorio99


Zobacz profil
« : 07.04.2009, 10:57:36 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, właśnie piszę swój debiutancki post na tym forum Mrugnięcie

W programie graficznym zrobiłem "background" - plik typu .png który ma mi służyć za tło do całej stronki. Plik ten zrobiłem w całości w programie Gimp (trochę szumu, trochę gradientu i tyle). Problem polega na tym, że pliczek zapisany w formacie png bardzo ładnie wygląda, lecz jeśli wstawię go do kodu i wyświetlę w przeglądarce to zmienia mi się; tzn. następuje efekt powiększenia (lekki, negatywny efekt "powiększenia mapy bitowej" - gdyby dalej kontynuować to wyszły by ząbki).

Podejrzewam, że już na samym początku popełniłem błąd przyjmując mylne założenia co do rozmiarów obrazka. Założyłem szablon 1600x1200 pikseli, rozdzielczość 72x72 piksele, RGB (osobiście, w dalszym ciągu sądzę, że to powinno wystarczyć).

Co powinienem zrobić aby tło na wszystkich stronkach www na świecie było niezmienne i takie jak należy?
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.04.2009, 14:47:32 »

pokaż kod...raczej ci nie powiększa obrazka...chyba że tak mu jakoś kazałeś...jedyną rzecz jaką robi przeglądarka jeśli się nie dopisze odpowiednich tagów do tła to zacznie je<tło> powielać aż zapełni cały wyświetlany obraz<jeśli jest taka konieczność>...więc jak sam czegoś nie namieszałeś...zresztą dlaczego dałeś na tło obraz .png o tak wielkiej rozdzielczości? aktualnie ja np przekroczyłem limit transferu danych i by mi taki plik z 20  min wczytywało...nie lepiej<zakładając że to był jakiś gradient prostoliniowy>dać na tło obrazek np: 1600x2px lub 2x1600px<zależy jak pociągnąłeś gradient> i dać mu repead-x lub repead-y ?
Zapisane


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Kompatybilne tło dla wszystkich przeglądarek
Skocz do: