Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: SotW #66 - Siła  (Przeczytany 21913 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 07.03.2009, 20:08:05 »

Cytuj
Ja nie mam nic przeciwko ocenianiu jako takiemu, tylko stanowczo protestuję przed pewnym stylem oceniania... ...Jest różnica jak się pisze że praca to jakiś badziew, a "nie podoba mi się, bo render jest źle wycięty, ramka niedopasowana" itp.

Ja nie pisałem nic o badziewiach (no chyba że pamięć mi szwankuje).
 
Nie, nie pisałeś nic o badziewnych pracach.
Cytuj
I nie mam nic przeciwko temu słowu, jak coś jest badziewne to znaczy że wszystko jest złe (ramka, render, tło itd.). Im szybciej ktoś nauczy się znosić ostrą krytykę tym lepiej.
Wydaje mi się że nasłuchałeś się krytyki, skoro już takie coś Cię nie rusza. Ja tam i tak uważam, że można inaczej. Nawet jeśli ostro, ale jakoś tak, ja wiem... kulturalniej?


Cytuj
Masz za dobre serduszko Język. Jak się ci początkujący nie wezmą do roboty to nie będą wygrywać.
Ci początkujący to również ja Uśmiech
A może to Wy jesteście bez serca? ;> <ninja>


Cytuj
Na tym forum pretendenci do bycia laureatami konkursu SoTW, którzy oddali słabe prace powinni być dyskryminowani. Nie można im mówić: "Bądźcie sobą!", nie macie być sobą tylko starać się być lepszymi.
Więc przy pracach słabych się pisze - słabo, stać Cię na więcej; brak postępów; poczytaj tutki.
Chodzi mi o to, że dla niektórych ten konkurs jest siłą napędową do zgłębiania gimpa, więc nie powinno się nikogo zniechęcać.
Cytuj
Natomiast jak ktoś nie chce pokazywać nic nowego, a chce się tylko tym programem trochę pobawić z nudów (nie ma w tym nic złego) to niech nie zajmuje się tym konkursem. Zmarnuje tylko swój i innych czas. 
Mam wrażenie, że Wy, starzy wyjadacze Gimpowego chleba, jesteście już pewnymi sytuacjami znudzeni. Zastanawiam się, czy i ze mną się tak stanie za jakiś, rok? Że mnie będą denerwować Ci, którzy będą na tym etapie co ja teraz.
Cytuj
SoTW - Signature of the week

Jeżeli to ma być sygnaturka tygodnia to nie widzę sensu, aby tylko początkujący brali w konkursie udział, bo by nazwa się zmieniła...
Jak dla mnie jedno drugiemu nie przeczy.
Cytuj
Nieraz już mówiłam- zrobić SoTWa dla początkujących (pro nien wejdzie bo by wyszedł na oszusta) i dla zaawansowanych (nowy by się nie zjawił bo za duży poziom).  I tyle Język
to jest problem, gdy ktoś będzie za dobry na początkujących, a za słaby na zaawansowanych. Tylko żeby się jeszcze chętnych trochę zebrało...
« Ostatnia zmiana: 07.03.2009, 21:43:28 wysłane przez danyeru » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 07.03.2009, 20:18:46 »

Ale w jaki sposób niby chcesz rozdzielić słabszych od zaawansowanych?

Dla mnie to wszystko jest gadaniem osoby myślącej, że "jak się ma dużo repa to się jest pr0"...
Nie wygrałem jeszcze żadnego SOTW, bywało tak, że miałem 0 głosów i jakoś się nie zniechęciłem.
Dla mnie to, że ktoś podnosi poprzeczkę jest zjawiskiem pozytywnym, dzięki temu żeby wygrać trzeba się postarać, a nie zrobić byle co w 20 minut.
Nie możesz mieć pretensji do Sebastiana, że wciąż wygrywa, wolisz żeby "Sygnaturą tygodnia" była jakaś kiepska praca? Na tym polega większość konkursów- wygrywa najlepszy.

Miałem się nie wtrącać bo obiecałem, że więcej tu nie zaśmiecę ale nie wytrzymałem. Mrugnięcie
Zapisane

Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 07.03.2009, 20:22:33 »

Każdy może oddać pracę, jak mu się żywnie podoba. To czy będzie miał wyrzuty że "podcina skrzydła" to już jego sprawa. Zgadzam się z Sollym, w końcu 'sygnatura tygodnia' powinna być raczej dobra bo to dobre forum. Prace Sebastiana powinny być motywacją dla słabszych.

I tyle.
Zapisane

afk
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 07.03.2009, 20:25:26 »

@Mr.Ha
A ja Ci tą pracę wykopię, bo "administracja zastrzega sobie do tego prawo". Twojego posta też wywalę, bo mam taki kaprys Uśmiech


@Semrech
Powiedz mi, który punkt regulaminu łamie Sebastian.


Cytuj
Może po którymś razie zauważy, że coś z jego pracami jest nie tak...

Dats rajt!!!


@Aniwa
LoL, OmG, kobieto, WTF oCb?!? !?!!ono1one
W ogóle nie rozumiem, o czym Ty mi tutaj prawisz. Widzę, że dla Ciebie specjalnie muszę się rozpisać:
  • rozumiesz w ogóle nasz problem, mój i Sebastiana? Kto z nas nabija się ze słabych prac? Nikt. Naszym problemem jest to, że macie obojętne, gówniane podejście do tego konkursu!, bo:
  • ktoś tutaj wspomniał, że nie obchodzi go to, czy wygra, a jedynie ocenienie pracy. Sama się z tym zgodziłaś, i tutaj się Tobie dziwię, bo w rzeczywistości spora większość uczestników oddaje prace tylko po to.
  • Nie rozumiem też, dlaczego się okłamujesz: "Tak naprawdę nie zawsze wiadomo, która praca wygra SotW" - doprawdy? Niech każde z Was sam sobie odpowie na to pytanie.
  • No i jeszcze problem z dyskryminacją. Nie razi fakt, że ktoś oddaje słabą pracę. Jest początkującym, więc ma prawo do tego. Ciśnienie skacze dopiero wtedy, gdy ktoś oddaje ciągle, ciągle i ciągle jedne i te same prace ze zmienionym jedynie tematem. Dlaczego mam być milutki i wyrozumiały dla kogoś, komu nie chce się poszerzać swoich umiejętności? Kto oddaje pracę na SotW tylko po to, żeby mi roboty dołożyć, bo satysfakcjonuje go stanie w miejscu? Jezus by powiedział: "nadstaw drugi policzek". Ja powiem: "dyskwalifikuję twoją pracę".
Więc teraz mi powiedz, kto tu ma złe podejście: ja - operator tego śmietnika, czyli ktoś, kto chce, byście mogli porywalizować, nauczyć się robić lepsze sygnaturki, a dzięki temu nauczyć się robić wiele innych typów grafik (tak, to ja byłem inicjatorem przywrócenia zamkniętego niegdyś SotWa - więc nie mów mi, do cholery, że powinienem przestać prowadzić ten konkurs!), czy uczestnicy - osoby bez chęci nauki GIMP-a i zdobywania nowych umiejętności, których rajcuje 0 punktów w każdym kolejnym SotWie?


Dla mnie to, że ktoś podnosi poprzeczkę jest zjawiskiem pozytywnym, dzięki temu żeby wygrać trzeba się postarać, a nie zrobić byle co w 20 minut.

Niestety, ale tak właśnie jest. Zero chęci, a co konkurs oddawany jeden i ten sam badziew. Rozumiesz, Aniwa? Tak właśnie jest!


Prace Sebastiana powinny być motywacją dla słabszych.

Noo, powinny. Ale znowu to powtarzam - nie są.
Zmieńcie swoje obojętne, gówniane podejście, a my też zmienimy swoje.

Nie można im mówić: "Bądźcie sobą!", nie macie być sobą tylko starać się być lepszymi.
Natomiast jak ktoś nie chce pokazywać nic nowego, a chce się tylko tym programem trochę pobawić z nudów (nie ma w tym nic złego) to niech nie zajmuje się tym konkursem. Zmarnuje tylko swój i innych czas. 

Święte, ku***, słowa! (tak sobie powiedziałem, ale napisać już niestety muszę z gwiazdkami)

Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 07.03.2009, 20:26:21 »

Sollym

Soolym Zły
Czemu wszyscy to mylą?!

Jak poprawisz to to usunę (chyba, że INSEKT będzie pierwszy). <aniolek>
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 07.03.2009, 20:29:09 »

Ale offtop :/.

Dobrze, nie będę już wdawał się w dalsze spory.
Proponuje zachowanie statusu quo z tym że za obowiązuje się do nie brania punktów reputacji w wypadku wygranej.

Cytuj
Mam wrażenie, że Wy, starzy wyjadacze gimpowego chleba, jesteście już pewnymi sytuacjami znudzeni. Zastanawiam się, czy i ze mną się tak stanie za jakiś, rok? Że mnie będą denerwować Ci, którzy będą na tym etapie co ja teraz.

No właśnie, jak naoglądasz już się prac i wyrobisz sobie gust to zobaczysz, że trochę kiepsko wyglądały by co poniektóre sygnaturki, jako "Sygnaturki tygodnia".

@Aniwa: Zob. PW.

Apeluje też do bardziej zaawansowanych, żeby postarali się coś zmalować raz na tydzień.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2009, 21:47:19 wysłane przez danyeru » Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 07.03.2009, 20:40:41 »

Aaaaa może Wasz problem leży w tym, że nie ma już takich "ciekawych" tematów jak niegdyś: "samochód", komiks", "manga", "RPG" itp.?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 07.03.2009, 20:49:21 »

Aaaaa może Wasz problem leży w tym, że nie ma już takich "ciekawych" tematów jak niegdyś: "samochód", komiks", "manga", "RPG" itp.?

Daj spokój, nikt nie ma chęci, tematy są proste. Wszyscy ostatnio widzę idą na treść jaką przekazuje sygnatura a nie wykonanie. Umiejętności! W tym leży problem.

Jakby nikt nie rozumiał tematów to to same barany były Język. Te tematy co są, wydaje mi się że są ok, bo mniej ripów powstaje.
Zapisane

Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 07.03.2009, 20:51:11 »

Insektcie, ale napisałeś, że
Cytuj
W żadnym z tych dwóch wyjść mój czas nie zostanie zmarnowany, nie wystawię się również na pośmiewisko oddając badziew, który zdobywa łącznie 0 głosów.
i tu moja uwaga do ostatnich sotwów bez Sebastiana. (tam gdzie górą jest Deniv) szczególnie "szkło" tylko on dostał głosy, reszta prac ma status "0"
czy to jest ten badziew o którym mówisz?

jeszcze tylko to, i już za radą Paixa idę "powalczyć" z Sebkiem na siłę
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 07.03.2009, 20:56:58 »

jeszcze tylko to, i już za radą Paixa idę "powalczyć" z Sebkiem na siłę

I o to mi chodzi Mrugnięcie.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 07.03.2009, 21:00:38 »

i tu moja uwaga do ostatnich sotwów bez Sebastiana. (tam gdzie górą jest Deniv) szczególnie "szkło" tylko on dostał głosy, reszta prac ma status "0"
czy to jest ten badziew o którym mówisz?

W tej edycji Deniv po prostu wszystkich zniszczył. Nawet ja uważam, że zrobił najlepszą pracę.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Mr.Ha
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 54
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 07.03.2009, 21:17:06 »

W tej edycji Deniv po prostu wszystkich zniszczył. Nawet ja uważam, że zrobił najlepszą pracę.

Oj to musiała być b. dobra praca... a tak po za tym:

A kim ty jesteś? Bogiem?

A jak ci moja praca wadzi, to proszę bardzo, wywal. To jest po prostu żałosne.

Cytat: Sebastian

Dobrze, nie będę już wdawał się w dalsze spory.
Proponuje zachowanie statusu quo z tym że za obowiązuje się do nie brania punktów reputacji w wypadku wygranej.

Sporów nie było, dopóki ty "nie podwyższyłeś poziomu SoTW" jeśli nie zmieni się wyjaśnienie SoTW (konkurs dla początkujących) będę bojkotował pozostałe edycje, gdyż uważam, że to po prostu polityka LPR-owska i amnestia maturalna p. Giertycha (nie chciałem nikogo urazić, jedyny przykład jaki mi przyszedł do głowy). Wszystkich początkujących proszę o przyłączenie się do mojego apelu.

INSEKT i Sebastian: nic do was nie mam Uśmiech, po prostu wku... denerwuje mnie wasze gadanie.
Zapisane

Już wkrótce:

Popieram: www.xcfmania.pl
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 07.03.2009, 21:32:55 »

Cytuj
Wszystkich początkujących proszę o przyłączenie się do mojego apelu.

Poziom konkursu wzrośnie, w dodatku odejdą ci co nie chcą się rozwijać a tylko cały czas być początkującymi...dla mnie bomba!
A z tym nawiązaniem do amnestii to Ci się troszkę pomieszało Uśmiech.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : 07.03.2009, 21:37:05 »

Poziom konkursu wzrośnie, w dodatku odejdą ci co nie chcą się rozwijać a tylko cały czas być początkującymi...dla mnie bomba!
Dla mnie teeż! Duży uśmiech


Mr.Ha, za bardzo przywiązujesz się do jakiegoś tam opisu przy konkursie.
  • Tam nie pisze "Konkurs tylko dla początkujących"
  • Tam pisze "Konkurs dla początkujących", bo 95% uczestników to nowicjusze.
  • Mogę zmienić opis, dla mnie to nic. Ale dwoma powyższymi punktami wyjaśniłem, że nie ma to większego sensu.
A na te gówniarskie pytania rodem z ust mojego 13-letniego brata nie będę odpowiadał Uśmiech

// EDIT: Chociaż w sumie... Administrator na forum jest jakby bogiem, nieprawdaż? Język
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursySotW (Moderator: Hasia)Wątek: SotW #66 - Siła
Skocz do: