Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Mini artykuł na temat GIMPa w gazecie NEXT 3/2009
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mini artykuł na temat GIMPa w gazecie NEXT 3/2009  (Przeczytany 1488 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« : 22.02.2009, 23:03:34 »

Wśród 146 stron gazety NEXT można ujrzeć nie długi zalążek na temat GIMPa, w dziale PŁYTA NEXT PEŁNE WERSJE, na str. 113 na temat fotografii,wśród programów takich jak:
- IrfanViev 4.23
- ExposurePlot 1.13
- Paint.NET 3.36
- Photoscape 3.3
- PhotoFiltre 6.3.2
- Image Analyzer 1.30


Sam artykuł jest na temat wersji 2.6.3 mimo że istnieje już 2.6.5 dla Windowsa ale pomijając ten fakt boli jedynie to że jest on krótki a na temat każdej z wersji Photoshopa bywały zwykle 2 strony... A o to on:

Cytat: NEXT 3/2009
"Profesjonalna edycja grafiki
GIMP 2.6.3"

Kod:
Producent - GIMP Team
WWW - gimp.org
Licencja/polski interfejs - GPL/tak
Wymagania - Windows 2K/XP/Vista;300MHz, 128MB

Rozbudowany edytor grafiki bitmapowej. Najnowsza wersja GIMP-a ma ładniejszy interfejs, ale to nie wszystkie zmiany. GIMP ma teraz tryb pełnoekranowy. Można także skorzystać ze skalowanych stempli. Poprawiono też wygląd obrazka po skalowaniu. Jednak chyba najbardziej cieszy zmiana w zarządzaniu kolorami. Wcześniej GIMP najlepsze rezultaty osiągał przy tworzeniu grafik przeznaczonych do wyświetlania na monitorze. Teraz jest dostępny profil dla drukarek, dzięki czemu można symulować wydruk. Warto także sprawdzić najnowsze efektowne filtry. Nie każdemu przypadnie do gustu interfejs użytkownika, ale warto się z nim zapoznać, bo GIMP to jeden z najlepszych darmowych programów graficznych.

Większość z tych informacji nie pomaga zbytnio w spopularyzowaniu GIMPa ale końcówka cieszy. Nie wiem co w tych filtrach jest takiego nowego i efektownego, jedynie co mnie cieszy w nowej wersji to poprawienie skalowania oraz interfejsu. Wid ac jakiś nie poinformowany informatyk to pisał ale lepsze to niż nic.

 Uśmiech

Zapisane

KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.02.2009, 23:06:19 »

Cytuj
Najnowsza wersja GIMP-a ma ładniejszy interfejs
A coś się w ogóle zmieniło znacząco od poprzednich wersji w wyglądzie? Ja jakoś nie zauważyłem.
Zapisane

lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.02.2009, 23:13:30 »

Wcześniej okienka dało się zminimalizować teraz wszystko jest zwarte w całości.

Jak dla mnie to już jest coś:

http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=33013
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Mini artykuł na temat GIMPa w gazecie NEXT 3/2009
Skocz do: