Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150560 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 25.11.2008, 00:03:08 »

Artrage jest nawet sympatyczny, ale mam wrażenie, że ciężko zrobić w nim od początku do końca pracę, która będzie nieźle się prezentować :/. Do szkicowania jak najbardziej, dość wiernie oddaje ołówek. Ciekawe czy polecany SketchbookPro jest podobny w obsłudze.
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : 25.11.2008, 00:12:54 »

Ten SkeczPro jak znam Autodesk to pewnie kosztuje tyle co małe państwo. Art rage jest bomba można nim zrobić dużo szczególnie z wersją full którą sobie chyba kupie jak wpadnie trochę grosza (ok. 70 zeta). Na razie program spodoba się tylko tym co pracują rzadko z warstwami (ja np.) bo kastrat ich nie ma.

http://barontieri.deviantart.com/art/Nec-78775625
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 25.11.2008, 00:20:24 »

załatw sobie open canvas .....  pełna wersja i najnowsza czyli 4.5.09 chyba kosztuje z 3 dolary Język   a 1.1 jest darmowa .... a do wersji nie wyższej niż 4.0 jak poszukasz to znajdziesz "przedłużacz Traila"   .... ja tam sobie kupiłem Uśmiech (czadowo dzała z tabletem Mrugnięcie  (i ma konfigurowalne pędzle )
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : 25.11.2008, 00:24:57 »

No, zawsze zapominam zajrzeć może kupie, na razie bawię się moim Painterkiem Uśmiech 2 długo nie mogłem się za niego zabrać, aż pewnego dnia wziąłem jego podręcznik, który był w komplecie i poczytałem sobie w łóżeczku, myślałem że poczytam z 10 stron i pójdę lulu przeczytałem na raz cały i się nie wyspałem Uśmiech 2.
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 25.11.2008, 00:28:03 »

acha  co do tego programu  to jest sprzedawany na 2 rodzaje - z wsparciem wtedy to około 40 Dolarów i bez wsparcia (czyli kupujesz to co kupujesz i niemasz ubdatów) to wtedy około 3 dolarów
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : 25.11.2008, 00:33:02 »

Oko, dzięki za info Mrugnięcie
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 25.11.2008, 00:45:32 »

Cytuj
maru: bardzo fajne szkice postaci, o to chodzi, to właśnie jest najbardziej uproszczona sylwetka. Patykowy ludzik. Przemyślałabym tylko długość nóg, zwłaszcza w tym prawym na górze:L chyba są trochę za krótkie. Chwali się rysowanie w autobusie! Tak trzymać  W dłoniach jest jeszcze trochę nieuporządkowanych linii, ale czystość przyjdzie z czasem
tia na tym ludku nogi są za krótkie o stopę (powinna zaczynać cię tam gdzie się kończy kość nie na niej Język )  poza tym ja zrobiłem ludki na tzw 7 ~ 7,5 Głów a nie 8 - 8 to super modelki i herosi Mrugnięcie
co do dłoni -cóż autobus skacze to i tworzą się "dodatkowe kreski"  - tak sam o nos na tej głowie miał być inny  <ninja>
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 25.11.2008, 01:34:57 »

Jak dla mnie za rysowanie  w autobusie to sam jesteś herosem Uśmiech

A ja zaczynam od kanonu:




Przykro mi z powodu tego cieniowania, znów nie mogłam się powstrzymać Mrugnięcie Dzisiaj facet, potem baba i "patyczaki".
Jeśli ktoś chce się pośmiać, to tu są pierwsze moje próby z tym ćwiczeniem:
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=26593
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 25.11.2008, 12:09:33 »

Bracia Marks XD
hym .. dziwna sprawa w tym co nie pokazałaś tu jest ok z nogami a w tym coś nie tak jest z łydkami - za krótkie są a nie tyle one co piszczele odcinek od końca pośladka do kolana powinien być taki sam co od kolana do stawu skokowego ..... albo coś pokręciłem albo coś jest nie halo ale poza tym szkice bardzo przyjemne

no dobra to i coś ode mnie
rozwiniecie jednego z druciaków z poprzedniego szkicu (autobusowego)


Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 25.11.2008, 13:48:08 »

Jak dla mnie równo, proporcje ok, nie wywraca się, czepnąć się nie mogę. Może tylko kolano za chude (może). Ale czemu tak rozmyłeś gumiaka Język Jest teraz po prostu zwyczajnie nieładny.

Sprawdziłam, co się dzieje z tą łydką:




Przesunęłam mięsień brzuchaty (Mrugnięcie) trochę do góry i wyszczupliłam. Lepiej czy bez różnicy?
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 25.11.2008, 15:28:07 »

trochę poszperałem bo coś mi nie pasowało - ten mięsień to  zostaw w spokoju - on idzie do góry jak napinamy łydkę a opuszcza się jak rozluźniamy (noga na wysokim obcasie ma napięty ten mięsień - w klapku ma rozluźniony  - na bosaka jeśli nie stoi na palcach to rozluźniony )- u ciebie (to znaczy na rysunku ... ) problem jest z kolanami - są za nisko ..
(bardzo duże fotki !!  - i z detalami cała wiec jeśli komuś przeszkadza to nie klikać !!! )
http://www.human-anatomy-for-artist.com/img/free_samples/couple_requested_02.jpg
http://www.human-anatomy-for-artist.com/img/free_samples/couple_requested_08.jpg
http://www.human-anatomy-for-artist.com/img/free_samples/arnost_fighting_55.jpg
  ok  i jescze lajtowa pogląduweczka - tu klikać moze każdy Uśmiech
http://fineart.sk/photos/figure/056.JPG
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 25.11.2008, 16:35:03 »

Wielkie, wielkie dzięki Uśmiech Pozwoliłam sobie przerysować nogę ze zdjęć:




Może i lepiej z tym kolanem...
Zrobił się wątek "nożny" Mrugnięcie
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : 25.11.2008, 17:16:06 »

e tam cały czas trzymamy się wątku tylko jakoś tak poszedł nam w Detal .... wróci się zaraz to "main streamu"
miło że się ograniczyłaś tylko do nogi Język  - jeszcze by się ktoś obruszył  <aniolek>

a co do rysunków - noga z tym kolanem wyżej wygląda znaczne lepiej  Chichot

Dobra niech ktoś się jeszcze wypowie  i coś zapoda (ja spróbuję coś wieczorkiem naskrobać)
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 25.11.2008, 18:07:22 »

tia na tym ludku nogi są za krótkie o stopę (powinna zaczynać cię tam gdzie się kończy kość nie na niej Język )  poza tym ja zrobiłem ludki na tzw 7 ~ 7,5 Głów a nie 8 - 8 to super modelki i herosi Mrugnięcie
co do dłoni -cóż autobus skacze to i tworzą się "dodatkowe kreski"  - tak sam o nos na tej głowie miał być inny  <ninja>


Ni, herosi i modele są na 8 i 1/2 a nawet na 9 (sic!) głów. Wg 7,5 jest zbudowana więksość z nas, ale 7 to już zdecydowanie za mało i wygląda jak wada genetyczna/głębokie niedożywienie ;p Można jak asifalittlezonked ambitnie podejść do 7,5, ale jest to trudniejsze. Przy 8 wszystko tak fajnie się układa Mrugnięcie

A teraz proszę mnie nie bić (plis), bo pokusiłam się o paintover ;p

maru, ładne zdjęcia wyszperałeś Uśmiech zwłaszcza ten pan od boku - po prostu 7,5 Uśmiech


Nic nowego, tylko to co powiedział maru, w ostatnim kolano jest za nisko. Poza tym starannie wykonane i widać, że się przyłożyłaś. Fajnie, że zgłębiłaś łydki, nogi najnowsze wyglądają super i jak zawsze rozwala mnie Twoje poczucie humoru Uśmiech

I nie obruszyłabym się za inne części ciała ;p po prostu z innymi nie było problemu, wyglądają ok.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: