Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Propozycje 2 tutoriali., grafiti na murze oraz diagram kołowy 3D.
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Propozycje 2 tutoriali., grafiti na murze oraz diagram kołowy 3D.  (Przeczytany 13382 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.10.2008, 19:19:29 »

No to mam 2 propozycje.
Okej ostatnio znalazłem ciekawą metodę realistycznego mapowania której to nie znalazłem na gimpuj.info.

Oto efekt:



Zwykłe mapowanie wypukłości powiecie ? Otóż nie, choć jest to w zasadzie równie proste. Mapowanie daje taki efekt:



Jak widzicie litery nie są dopasowane do cegieł i całość sprawia wrażenie przyklejonego do szyby.

Efekt jest prosty do uzyskania i przyjemny w tworzeniu.

Teraz drugi, zrobiłem taki diagram:



Myślę że może się przydać każdemu kto chce efektownie zaprezentować dane.


Ostatni mam tendencje nie kończenia/nie zaczynania tutoriali ale wynika to albo z braku chęć bądź braku czasu. Piszę to by kiedy będę miał możliwość zrobienia jakiegoś nie pisać postu na forum i czekać na opinie tylko od razu zabrać się do roboty. W końcu to nie jest też jakaś deklaracja że ja to mam napisać.  
Tak więc napiszcie swoje bardziej rozbudowane zdanie bo naprawdę często biorę je pod uwagę.



EDIT: OPIS PRAC:

Graffiti: Zastosowałem filtr "Przesunięcie" (z menu odwzorcowanie), trochę zabawy z kryciem warstw no i mazanie pędzlem tak by przyciemnić szczeliny.
Co do tego filtra to trzeba ustawić tam odpowiednie wartości (7X na 7Y) i prawidło przygotować mapę, to znaczy rozmyć i zdestaturować mur.   

Diagram: No... to generalnie ciężko to wytłumaczyć. Bawienie się zaznaczeniami i ścieżkami.
« Ostatnia zmiana: 14.10.2008, 22:52:27 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.10.2008, 19:23:03 »

To grafiti wygląda naprawdę ładnie. Moim zdaniem tutorial by się przydał. 3D też mi się podoba. Ale mógłbyś krótko opisać jakich metod użyłeś do tworzenia obydwu prac.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.10.2008, 19:26:56 »

wiesz co nie miał bym nic przeciwko jak byś zrobił tutorial o tym mapowaniu......przydał by się............co do tego 3D to wydaje mi się żę będzie to coś w rodzaju tej strzałki 3D o której jest tutorial już na forum...ale czuję że będzie o wiele bardziej skomplikowane.........
Zapisane


snufkin
Gość
« Odpowiedz #3 : 14.10.2008, 19:40:45 »

Diagram faktycznie jest bardzo ładny i zarazem efektowny, ale jestem prawie pewien, że są darmowe programy do tworzenia takich wykresów w dużo prostszy i wygodniejszy sposób.

Natomiast graffiti, mimo, że skomplikowane nie jest, to na pewno wielu osobom się przyda.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.10.2008, 20:27:57 »

Mi podobają się obydwa efekty. Graffiti jest na prawdę realistyczne, a na taki diagram 3D przydałby się tutorial -> nawet jeśli różne programy robią to same, to fajnie byłoby to zrobić w GIMP-ie.
Zapisane

afk
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 14.10.2008, 20:31:41 »

Wiadomo, są programy które moga za nas zrobić jakieś tam super diagramy 3D. Ale czy nie lepiej samemu by było zrobic coś takiego ?
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #6 : 14.10.2008, 20:48:01 »

Diagram faktycznie jest bardzo ładny i zarazem efektowny, ale jestem prawie pewien, że są darmowe programy do tworzenia takich wykresów w dużo prostszy i wygodniejszy sposób.
ale to jest forum gimpa a nie innych programów (nie wliczam w to inkscape). tutka na taki efekt jeszcze nie mamy więc na pewno się przyda.
Zapisane
cziken
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika

cziken


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.10.2008, 20:49:24 »

Hm.. ten efekt mapowania rzeczywiście ładnie wygląda. Powinno przydać się niektórym osobom

Co do tego diagramu to też jestem za. W końcu większa satysfakcja będzie niż zrobi się samemu ładny diagram niż to jakiś program za nas odwali całą robotę..
Zapisane

snufkin
Gość
« Odpowiedz #8 : 14.10.2008, 20:53:51 »

Diagram faktycznie jest bardzo ładny i zarazem efektowny, ale jestem prawie pewien, że są darmowe programy do tworzenia takich wykresów w dużo prostszy i wygodniejszy sposób.
ale to jest forum gimpa a nie innych programów (nie wliczam w to inkscape). tutka na taki efekt jeszcze nie mamy więc na pewno się przyda.
A czy ja gdzieś napisałem, że jestem na nie? Język
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 14.10.2008, 20:55:37 »

Diagram faktycznie jest bardzo ładny i zarazem efektowny, ale jestem prawie pewien, że są darmowe programy do tworzenia takich wykresów w dużo prostszy i wygodniejszy sposób.

Natomiast graffiti, mimo, że skomplikowane nie jest, to na pewno wielu osobom się przyda.

Nie pomyślałem o tym Mrugnięcie. Jednak ja teraz szukam to widzę że nie ma raczej darmowego programu dającego takie efekty. Choć może za krótko szukam. Ale nawet jeśli jest to zrobiony w GIMP ma też przewagę że można zmienić w nim każdy niemal detal co jest nieosiągalne z pewnością nawet dla najlepszy płatnych aplikacji. Ma to niebagatelne znaczenie jeśli chcemy by diagram był oryginalny, przyciągał wzrok no i pasował do całej pracy.    
Poza tym może służyć też jako ikona.

A i dodałem opisy pras

PS:
Ciekawe czy dało by radę napisać skrypt generujący taki diagram... miałem się kiedyś nauczyć tego języka skryptowego ale mi nie szło za bardzo. Może za drugim razem mi się uda Mrugnięcie. Byłby fajny skrypt.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 14.10.2008, 21:45:50 »

To graffiti wygląda ciekawie, bardzo realistycznie. Tutorial na pewno będzie przydatny.
Diagram raczej nie jest taki trudny do zrobienia, ale zawsze to jeden tutorial więcej do lepszego opanowania ścieżek Mrugnięcie. W obu przypadkach jestem na tak.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Krytyk
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 375
Galeria Użytkownika


Pozwól, że ubiorę cie jak torbę na paszę.


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 14.10.2008, 21:48:24 »

Ja jestem za pisaniem! Szczegulnie podoba mi sie graffiti
Zapisane

Pomnóż siłę melodii i basu przez nieskończoność,
dodaj do tego głębie wieczności,
a otrzymasz zaledwie szczyptę tego, czym jest TRANCE...
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #12 : 14.10.2008, 22:25:33 »

Myślę że morze się przydać każdemu kto chce efektownie zaprezentować dane.

Mi się szczególnie podoba efekt 2, czyli te "statystyki".
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 14.10.2008, 22:33:27 »

Znowu kolejne propozycje?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14.10.2008, 22:40:10 »

eh ale tym razem dobre propozycje Uśmiech 2
Zapisane


snufkin
Gość
« Odpowiedz #15 : 15.10.2008, 16:06:02 »

Większość propozycji jest dobra, tylko potem mało co z tego wychodzi.
(@Sebastian, tak, czytałem, że nie masz czasu na ich napisanie)
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #16 : 17.10.2008, 22:28:13 »

Podobno już nie miałeś robić tutów dla gimpuj.info i przenieść się na zagraniczne serwisy, bo Ci ograniczają możliwości. Język

Jestem za. Nie rozczaruj znowu użytkowników, bo o ile pamiętam ostatnio "zrobiłeś" już parę takich tutków.
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 17.10.2008, 23:21:55 »

Podobno już nie miałeś robić tutów dla gimpuj.info i przenieść się na zagraniczne serwisy, bo Ci ograniczają możliwości. Język

No miałem i tak ciągle się waham bo z jednej strony ten kosmo-szablon a z drugiej dobra społeczność. Dlatego pojawiają się moje propozycje by to zmienić, jak np: http://www.gimpuj.info/index.php?topic=21320.0;topicseen
Chcę by te rzeczy które miałbym na samodzielnie zrobionej stronie były na forum. Nie miałbym wtedy problemów z hostingiem, reklamą i tworzeniem CMS-a.  
A angielskiego tutka mogę i napisać gdzieś ukradkiem na forum. Przecież nie musi przechodzić do indeksu.

Cytuj
Jestem za. Nie rozczaruj znowu użytkowników, bo o ile pamiętam ostatnio "zrobiłeś" już parę takich tutków.
Nie parę tylko jeden ;P.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 18.10.2008, 21:34:50 »

Cytuj
Jestem za. Nie rozczaruj znowu użytkowników, bo o ile pamiętam ostatnio "zrobiłeś" już parę takich tutków.
Nie parę tylko jeden ;P.

A właśnie że pare.

...z jednej strony ten kosmo-szablon a z drugiej dobra społeczność. Dlatego pojawiają się moje propozycje by to zmienić, jak np: http://www.gimpuj.info/index.php?topic=21320.0;topicseen

A po mojemu to Twoje propozycje wprowadzają jeszcze więcej zamieszania niż sam szablon, zamiast ułatwiać pisanie poradników.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18.10.2008, 23:16:15 »

Cytuj
A właśnie że pare.

Ja pamiętam tylko o "budziku". Który to był "zrobiony", ale rozumiem że RHH użył tego jako ironii że go napisałem ale nie przeszedł, a nie że miałem go napisać a nie napisałem bo takich przyznaje jest sporo. 

Jeśli ktoś narzeka to trudno, ma takie prawo ale ja nie mam poczucia winny z tego powodu. To nie jest wolontariat w szpitalu że ktoś umrze jeśli zawalę sprawę. Naprawdę, powiedzcie mi, komu robię krzywdę że nie napiszę tego poradnika?
Jeśli ktoś będzie rozczarowany i zamierza to wylewać na forum to niech pamięta że przy tym biurku nie siedzi android tylko człowiek. Człowiek ze swymi słabościami, potrzebami a przede wszystkim życiem.

Napisałbym jeszcze coś, może bardziej dosłownie (nie znaczy wulgarnie i obraźliwie dla kogoś) ale myślę że nie wypada mi zwracać uwagi na pewne oczywiste fakty. Mam nadzieję że przemyślicie to.

Natomiast jeśli ktoś myśli że (może i tak być, nie wiem) ja mam jakąś satysfakcję z tego że prezentuje pomysły na tutoriale których nie realizuje to się naprawdę myli. Od chwalenia się i pielęgnowania swej próżności mam galerię. A w niej kiedy ktoś prosi mnie o napisanie tutoriala i ja odmawiam to czuje bardziej poirytowanie i żal. Moje małe ego lepiej się czuje czytając pozytywne komentarze z wynikami pracy mego poradnika niż komentarzem w stylu "super napisz! Uśmiech".
« Ostatnia zmiana: 19.10.2008, 17:10:47 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Propozycje 2 tutoriali., grafiti na murze oraz diagram kołowy 3D.
Skocz do: