Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Edytowanie obiektu zakrytego przez inny.  (Przeczytany 2107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
macwys
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

macwys


Zobacz profil
« : 03.09.2008, 22:27:45 »

Witam.

Pracuje w Ink. od kilku dni i mam nadzieje, ze nie pominelem czegos oczywistego.

Czesto mam tak, ze rysuje obiekt a nad nimi drugi identyczny. Pozniej gdy chce zedytowac ten nizszy to mam problemu z dostaniem sie do niego.

Dwa sposoby jakie stosuje:
- warstwy
- przesuniecie tego zakrywajacego obiektu (chore Uśmiech)

Oba sposoby nie satysfakcjonuja mnie.

Czy istnieje cos takiego jak lista wszystkich obiektow? Ewentualnie inny sposob ktory rozwiazal by moje zmagania?

Pozdrawiam.
Maciej. Uśmiech
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.09.2008, 23:38:45 »

Jeśli obiekty znajdują się jeden na drugim na tej samej warstwie to pierwszy klik zaznacza obiekt na wierzchu klik z altem zaznacza obiekt pod spodem, kolejny klik z altem zaznacza obiekt leżący jeszcze niżej itd.

EDIT: masz jeszcze edytor xml (shift+ctrl+x) masz tam obiekty i warstwy generalnie cały dokument i jego właściwości, trochę pogmatwane jak się nie zna xml ale da się wyłuskać bez problemu poszczególne obiekty.
Zapisane
macwys
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

macwys


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.09.2008, 01:11:27 »

Dzieki.  Mrugnięcie

Zaznaczanie z ALT-em dobre a edytor XML nie gorszy. Wprawdzie wolal bym prosta liste obiektow ala Photoshop ale to jest ok. Uśmiech
Zapisane
MrMoon
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

MrMoon


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.12.2008, 10:06:33 »

Można też nadać własne ID ctrl+shift+o i poszukać sobie przez ctrl+f, zresztą nadawanie własnych ID przydaje się gdy używamy edytora xml, nazwy w stylu: logo, efekt glass, odbicie logo itd są bardziej "czytelne" niż anonimowe rect2345 itd
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Edytowanie obiektu zakrytego przez inny.
Skocz do: