Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Imię dla sztuki ;)  (Przeczytany 1498 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
piku
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 23.08.2008, 18:11:57 »

Od dość dawna zastanawia mnie czy sztuka takich kwiatków i zawijasów ma jakąś nazwę?



Widzę że ostatnimi czasy taka forma grafiki jest bardzo popularna, domyślam się też że musi mieć również jakąś nazwę. Googlowanie nic mi nie dało, forum też nie przeszukam bo nie mam żadnego punktu zaczepienia. Czy są jakieś stronki z takimi grafikami, tapetami, itp?
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #1 : 23.08.2008, 18:25:36 »

Ja bym to wrzucił do worka grafiki wektorowej, chociaż mogę się mylić i to zaraz udowodnię. Takie grafiki można jak najbardziej znaleźć jako płatne stocki.

Zapytaj się kiry, bo ona takie cuda tworzy w GIMP-ie, prawie w każdej pracy i te prace są verteksami (nie mylić z wektorami).
Zapisane
piku
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.08.2008, 18:33:00 »

Hmmm, no właśnie kojarzę to z wektorkami i jak już znalazłem takie cudo pod hasłem flower, flower art lub podobnym to właśnie jak piszesz - płatne (ten wrzucony tu przeze mnie to jakiś płatny EPS) Smutny Dziwi mnie jednak że pomimo takiej popularności tak mało znalazłem.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 24.08.2008, 09:43:14 »

Zapytaj się kiry, bo ona takie cuda tworzy w GIMP-ie, prawie w każdej pracy i te prace są verteksami (nie mylić z wektorami).

A nie czasami wekslami (czy tam vekslami)?

Swoją drogą, całkiem nieźle się to prezentuje, gdyby tak tylko pobawić się zwijkami... Mrugnięcie
Zapisane

RRH
Gość
« Odpowiedz #4 : 24.08.2008, 11:57:40 »

Heh, rav, oczywiście! Myślałem o wekslach, a napisałem o wierzchołkach (vertex), bo robiłem prawie w Blenderze. Mrugnięcie
Zapisane
pszczoua
Gość
« Odpowiedz #5 : 25.08.2008, 19:05:35 »

wektory to raczej technika, a taka ornamentacja roślinna to jest charakterystyczna dla nurtu secesji, ale raczej na to hasło to nie znajdziesz za wiele tapet Uśmiech a na deviantart szukales?
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.08.2008, 10:47:42 »

wektory to raczej technika, a taka ornamentacja roślinna to jest charakterystyczna dla nurtu secesji, ale raczej na to hasło to nie znajdziesz za wiele tapet Uśmiech a na deviantart szukales?
Może być też art nouveau. Takie rzeczy to raczej tylko ścieżkami Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Imię dla sztuki ;)
Skocz do: