Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Droga do opiekuna tutoriali :)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Droga do opiekuna tutoriali :)  (Przeczytany 2823 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BartisKing
Gość
« : 25.07.2008, 12:30:14 »

Ale jajo
Tutorial

Opracowanie: marcin89
Poziom trudności: łatwy




Tutorial opisuję, jak zrobić jajko.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz o wymiarach 300x420px. W Opcjach zaawansowanych Wypełnienie ustawiamy na Przezroczystość.



Lime Point 2. Robimy nową, białą warstwę o dowolnej nazwie.



Lime Point 3. Zaznaczamy wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko) [Ctrl+A] i wycinamy Odręcznym zaznaczeniem obszarów  Lasso [F] z Trybem Odejmowania od bieżącego zaznaczenia jakieś fragmenty. Tutaj trzeba wykazać się dobrym wyczuciem, bo te fragmenty wycinamy po to, żeby potem była w naszym jajku dziura. Odwracamy zaznaczanie (Zaznaczenie -> Odwróć) [Ctrl+I] i Wyczyszczamy (Edycja -> Wyczyść) [Delete] je.

Lime Point 4. Znowu Odwracamy zaznaczanie (Zaznaczenie -> Odwróć) [Ctrl+I] i wypełniamy je dowolnym kolorem  Wypełnienie kubełkiem [Shift+B], gradientem  Gradient [L] lub deseniem  Wypełnienie kubełkiem [Shift+B].



Lime Point 5. Wybieramy Filtry ->Odwzorowania -> Odwzorowanie obiektu. Obiekt docelowy zmieniamy na Strefe i zaznaczamy Przezroczyste tło. Przechodzimy do zakładki Ułożenie. Bawimy się tam Obrotami, ja ustawiłem tek:
  • X - 60.
  • Y - -120.
  • Z - -80.






Lime Point Koniec



Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy, proszę je zgłaszać.

Miłego GIMPowania.


« Ostatnia zmiana: 05.08.2008, 10:45:12 wysłane przez B.K. » Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 31.07.2008, 12:25:36 »

B.K., może by tak szybciej?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #2 : 31.07.2008, 12:39:05 »

Ok, przepraszam, zamyśliłem się.
Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #3 : 01.08.2008, 14:06:06 »

Wirujące ostrze
Tutorial

Opracowanie: Piterus
Poziom trudności: bardzo łatwy





Tutorial przedstawia jak zrobić wirujące ostrze.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz o wymiarach 200x200px. Wypełniamy go dowolnym gradientem  Gradient [L], ale ważne jest, żeby ustawić jeden z tych trybów:
  • Rozlany (kąt)
  • Rozlany (strefa)
  • Rozlany (dół).




Lime Point 2. Skręcamy i zaciskamy (Filtry -> Zniekształcenia -> Skręcanie i zaciskanie...) z takim ustawieniami:
  • Kąt skręcenia: 360,00
  • Moc zaciskania: 0,000
  • Promień: 1,000.



Lime Point 3. Wyostrzamy (Filtry -> Uwydatnianie -> Wyostrzanie) obraz, Ostrość ustawiamy na 72.



Lime Point 4. Używamy filtru Krawędź (Filtry -> Wykrywanie krawędzi -> Krawędź). Algorytm ustawiamy na Sobel, Moc na 1,0, zaznaczone powinno być tylko Rozmaż, jeżeli tak jest, klikamy OK.



Lime Point 5. Ten punk nie jest obowiązkowy, ale jeżeli chcemy, używamy Inwersji (Kolory -> Inwersja) i/lub Skalujemy obraz  Skalowanie (Obraz -> Skaluj obraz...).




Lime Point Koniec



Jeżeli coś wam nie wychodzi, czegoś nie wiecie, to piszcie.

Miłego GIMPowania.


« Ostatnia zmiana: 02.08.2008, 09:18:12 wysłane przez B.K. » Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #4 : 01.08.2008, 16:01:47 »

Półprzezroczysty cień z obrazka
Tutorial

Opracowanie: @Cakper
Poziom trudności: bardzo łatwy






Efekty przedstawione poniżej można bardzo łatwo i w krótkim czasie uzyskać operując na kolorach i przezroczystości.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy obraz na którym chcemy pracować.



Lime Point 2. Ustawiamy Jasność i kontrast (Kolory -> Jasność i kontrast) na:
  • Jasność - 72
  • Kontrast - 112.



Lime Point 3. Używamy filtra Rysunek (Filtry -> Artystyczne -> Rysunek...) o wartościach:
  • Promień maski: 40 (lub więcej)
  • Procent czarnego: zależy od wielkości grafiki, ja np. ustawiłem 0,600.

Lime Point 4. Pozbywamy się kolorów za pomocą Desaturacji (Kolory -> Desaturacja).

Lime Point 5. Mamy dwie opcje:
  • Zmieniamy kolor biały (#ffffff) w alfę (Warstwa -> Przezroczystość -> Zamiana koloru w alfę).
  • Zmieniamy kolor czarny (#000000) w alfę.




Lime Point Koniec



Jeśli macie pytania, piszcie!

Miłego GIMPowania.


« Ostatnia zmiana: 01.08.2008, 21:37:57 wysłane przez B.K. » Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #5 : 01.08.2008, 16:23:23 »

Ja mam powera, co nie?  laugh . INSEKT mnie pogonił i wszystkie trzy w jeden dzień. No to skończyłem, to w sumie chciałem napisać.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Droga do opiekuna tutoriali :)
Skocz do: