Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tutorialowa Innowacja!  (Przeczytany 3790 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 17.06.2008, 09:29:06 »

   Dbając o użytkowników PFUG Administracja wprowadziła w życie kilka od dawna planowanych zmian w procesie powstawania tutoriali. Owe raczej nieskomplikowane zmiany mają na celu usprawnienie i przyspieszenie dodawania, pisania i sprawdzania nowych poradników dla naszego Forum.

Od dzisiaj, gdy chce się zrobić tutorial, należy postępować w następujący sposób:

*NOWOŚĆ*
Orange Point Na początku pokaż nam sam efekt (rezultat) w nowym Temacie w dziale Propozycje Tutoriali i opisz krótko jaką metodą go uzyskałeś.
Po powstaniu takiego wątku Administracja oraz zwykli Użytkownicy ocenią Twój efekt, napiszą, co należy zmienić lub usunąć. Należy liczyć się z tym, że efekt zostanie określony jako nieprzydatny lub wtórny, czyli zanim napiszecie nowy Temat z propozycją, sprawdźcie dokładnie nasz Indeks tutoriali i zobaczcie, czy nie ma już czegoś podobnego.

Orange Point Jeśli społeczność Forum wyrazi aprobatę dla mającego powstać tutorialu, zacznij swoją pracę od przestudiowania szablonu tutoriali, do niego musisz dostosować swój poradnik.
Poradniki niedostosowane do forumowych Zasad Pisania Tutoriali tygodniami lub miesiącami zalegają potem w kącie i nawet autorzy o nich zapominają.

*NOWOŚĆ*
Orange Point Czas na pracę! Tutorial zacznij pisać w dziale Fabryka Tutoriali. Nikt Cię nie będzie tutaj poganiał, a jeśli ktoś zauważy błąd, napisze o tym w twoim temacie. Przygotowywanie poradnika wymaga zaangażowania i nie może być traktowane lekceważąco, inaczej rezultat będzie się kiepsko prezentował.


Orange Point Gotowe poradniki przenosimy do działu Gotowe Tutoriale. Tutaj Opiekuni Tutoriali nałożą kosmetyczne poprawki na Twój tutorial i razem z użytkownikami wypowiedzą się, czy dany tutorial przenieść do Indeksu Tutoriali, czy do działu Perełki.

Orange Point Jeszcze kilka słów o dziale Perełki, który... jest w fazie ciężkich prac - przeglądamy na nowo, wszystkie zebrane tam poradniki. Pewna część instrukcji aż prosi się o ponowne napisanie. Nie zdziwcie się, jeśli dostaniecie PW z zapytaniem, czy podejmiecie się przepisania na nowo, dostosowania do szablonu lub rozszerzenia swojego poradnika.
   Tutoriale, które naprawdę mają znikomą wartość szkoleniową i zdecydujemy się je usunąć - zostaną wymienione w liście.
Dział będzie gromadził kreatywne, ale niezbyt uniwersalne instrukcje, prezentujące ciekawe efekty. Popularność wielu z umieszczonych tam poradników dała nam sporo do przemyślenia.

Orange Point Dział Prośby tutoriali zostaje przy dotychczasowej funkcji - tutaj prosicie innych użytkowników o napisanie lub przetłumaczenie danego tutoriala.



Nawet jeśli nie macie zamiaru w najbliższym czasie robić tutoriali, zorientujcie się w zmianach na Forum, zajrzyjcie do nowych działów, poczytajcie opisy, które zostały zaktualizowane do nowej sytuacji. Pomoże to wam wdrożyć się w nowy system.
 
  Grupa Moderatorów będzie konsekwentnie przenosić w odpowiednie miejsca tematy, które zostaną umieszczone w złym miejscu.

Nowy system Omawiania tutoriali przed ich powstaniem zredukuje mamy nadzieję liczbę niezadowolonych osób, które robiły poradniki i były one odrzucane przez większą część wypowiadających się osób i Administrację. Unikniemy żmudnej pracy.

Ciągle mało osób zauważyło, że powstał temat Zapotrzebowanie na Tutoriale -
w tym miejscu możecie sprawdzać, czy Administracja nie "zleca" tłumaczenia jakiegoś poradnika.



Dziękuję CorteZowi za przygotowanie NEWSa, uzupełniłam go troszkę.
Dziękuję także wszystkim osobom, dzięki którym udało nam się dokonać tych modernizacji!

Miłego GIMPowania!
« Ostatnia zmiana: 18.06.2008, 21:57:59 wysłane przez Calii » Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.06.2008, 17:24:26 »

No w końcu po paru miesiącach moja inicjatywa doczekała się realizacji Uśmiech. I bardzo dobrze teraz będzie więcej ładu na forum.
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.06.2008, 23:07:01 »

A, to Twój pomysł, Sebastian? Uśmiech Niezgorszy. Rzeczywiście chyba lepiej najpierw pokazać efekt.

Co do stworzenia nowego działu dla tutoriali w trakcie pisania, jestem za - w Teście mogą się zgubić, poza tym myślę, że to wygląda jakoś głupio Mrugnięcie Powinny mieć własne miejsce, będzie można do nich łatwo dotrzeć w razie czego.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.06.2008, 23:26:54 »

Tak, pierwsza inicjatywa zmian w takim kierunku (pokazywanie efektu końcowego i pytanie, czy pisać poradnik) wyszła oficjalnie od Sebastiana, który gdzie mógł to starał się wcisnąć ten pomysł. ;p Niestety wyszło tak jak pisałam - dopiero czerwiec, ale z drugiej strony JUŻ się uporaliśmy z wdrożeniem, teraz trzeba przypilnować, aby użytkownicy się przyzwyczaili Uśmiech 2
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #4 : 18.06.2008, 00:02:51 »

Oj, oj, oj, wystarczy poszukać w admin zone i znajdziecie, że ja pierwszy o tym napisałem. Język
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,10548.msg69094.html#msg69094

Cytuj
Nasunęła mi się myśl kiedyś, by w propozycjach tutoriali stworzyć nowy temat pt. "czy jest zapotrzebowanie na ten tutorial?".
User pokazywałby gotowy efekt i napisał czego można się jego poradnika nauczyć.
Przecedziłoby to większość marnych tutoriali i uniknięto by przykrych doznań dla autorów, którzy dopiero co włączyli GIMPa i już chcą nauczać.

z 16 marca.

Ale głupio tak pisać.  Cool Najważniejsze, że pomysł (nieważne kogo), doczekał się realizacji. Mrugnięcie
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.06.2008, 00:06:21 »

Wybacz, ale wczoraj i przedwczoraj tyle tematów przemaglowalam i ocenialam, ze za cholere nikt by mnie dzis nie zmusil do weryfikowania, kto i ile minut wczesniej na dany pomysl wpadl. Najwazniejsza jest juz realizacja i ewentualne poprawki niedociagniec, jesli jakies wyjda na jaw. Czytelnosc tego newsa musi jednak wzrosnac, inaczej znow bedziemy miec niedoinformowane spoleczenstwo.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 18.06.2008, 00:22:34 »

Cud, miód i orzeszki. Ziemne. Solone. Z miodem. I masło maślane. Mrugnięcie
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 18.06.2008, 01:56:37 »

Cytuj
Nasunęła mi się myśl kiedyś, by w propozycjach tutoriali stworzyć nowy temat pt. "czy jest zapotrzebowanie na ten tutorial?".
User pokazywałby gotowy efekt i napisał czego można się jego poradnika nauczyć.
Przecedziłoby to większość marnych tutoriali i uniknięto by przykrych doznań dla autorów, którzy dopiero co włączyli GIMPa i już chcą nauczać.

Rzeczywiście RRH, szacunek dla ciebie za pomysł. Myśleliśmy widać podobnie. Teraz tylko już trzeba przypilnować by ten pomysł był realizowany tak jak powinien.   
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.06.2008, 10:04:41 »

Moge Wam podpowiedzieć, co można robić ze strony nie-administracyjnej.. trzeba KOMENTOWAĆ tematy umieszczone w Propozycjach Tutoriali. To naprawdę przyniesie efekty i usprawni system powstawania tutoriali ;p
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 18.06.2008, 21:56:45 »

Moi drodzy, powstał jeszcze nowy dział FABRYKA TUTORIALI; jak możecie się domyślać - przejmuje jedna z funkcji Testu, jaka była mozliwosc opracowania tam poradnika przed zaprezentowaniem oficjalnym.
Od dzisiaj możecie pisać właśnie Tu swoje poradniki, ale pamiętajcie o całej procedurze.

Pomyśl -> Akceptacja pomysłu -> Realizacja -> Akceptacja wykonania -> Przeniesienie do Indeksu

W związku z tym NEWS został odrobinkę uaktualniony.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Tutorialowa Innowacja!
Skocz do: