Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak dodać obrazek .gif do zdjęcia .jpg ???  (Przeczytany 31921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marta2008
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 08.06.2008, 18:48:25 »

Witam!

Czy wie ktoś jak wkleić do zdjęcia w formacie .jpg inny obrazek, np. błyszczące serduszko (glitter) w formacie .gif w programie gimp, żeby było to  1 zdjęcie?

Zapewne będzie to możliwe poprzez ustawianie warstw, ale ślęczę przed kompem ładnych kilka godzin i nic  Płacz

Proszę o jakąś wskazówkę jak to zrobić.

Pozdrawiam.  Uśmiech
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08.06.2008, 19:14:40 »

Warstwy to tylko jedna sprawa, a taki element animowany w grafice to jest złudzenie. Tak naprawdę caly obrazek jest gifem, jedynie "tlo" nie rusza się, a reszta jest w animacji.. tzn. takie mam wrażenie, ze tak jest to rozwiązane od  strony technicznej. Niestety nie jestem pewna. 
Zapisane
marta2008
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.06.2008, 19:17:47 »

Wszystko pięknie to wyjaśniłaś, ale jak to zrobić, żeby tłem było zdjęcie, a na mim błyszczały np. serduszka Co?
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.06.2008, 19:22:57 »

Te błyszczące serca robisz jak normalną animację (warstwa po warstwie) a później tło (zdjęcie) duplikujesz tyle ile masz warstw z sercami i warstwy z sercami łączysz ze zdjęciami (czyli odpowiednio wszystkie warstwy ustawiasz i klikasz prawym przyciskiem Połącz w dół). Jak chcesz mogę zrobić filmik jak to zrobić.
Zapisane

afk
marta2008
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.06.2008, 07:53:55 »

Grolak, bardzo byłabym Ci wdzięczna, żebyś chociaż napisał mi krok po kroku co i jak mam zrobić. Ale pomysł z filmikiem też jest fajny Uśmiech
Czekam z niecierpliwością na Twoją pomoc Uśmiech
Pozdrawiam.
Zapisane
binar
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika

binar


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.06.2008, 23:28:41 »

Wszystko pięknie to wyjaśniłaś, ale jak to zrobić, żeby tłem było zdjęcie, a na mim błyszczały np. serduszka Co?

Czy nie chodzi czasem o stronę WWW? W takim przypadku najlepiej używając stylów CSS po prostu "nałożyć" animowane gify w odpowiednich miejscach na grafikę jpg (choć w tej chwili nie powiem, że pamiętam jak to zrobić).

Problem w tym, że robienie z kolorowej grafiki jpg gifa (i to jeszcze animowanego) moim zdaniem w większości przypadków nie ma zupełnie sensu - końcowy plik graficzny może być bardzo duży i bardzo podłej jakości (tylko 256 kolorów, brak efektywnej kompresji, sporo kolorów z dostępnej palety może potrzebować sam gif animowany). Ale to też zależy, co to za grafika (jak duża i kolorowa) i co to za gif.
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.06.2008, 12:00:35 »

Czy nie chodzi czasem o stronę WWW? W takim przypadku najlepiej używając stylów CSS po prostu "nałożyć" animowane gify w odpowiednich miejscach na grafikę jpg (choć w tej chwili nie powiem, że pamiętam jak to zrobić).

Narpier nalezy zrobic DIV z .jpp w tle:

Kod:
position: relative; 
z-index: 1;


Potem trzeba zrobić DIV z:
 
Kod:
position: absolute;
z-index: 99;

I za pomocą "left" i "top" dopasować go do jpega.   

Powinno działać, ale w sumie żadko się z tego korzysta.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.06.2008, 16:40:36 »

Może chodzi o to co przedstawił Sebastian, ale zgodnie z obietnicą załączam film. Jakby co to jest to tylko przykład Uśmiech

Nie mogłem w załączniku dać, nawet w rarze więc: http://www.speedyshare.com/655230479.html
Zapisane

afk
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jak dodać obrazek .gif do zdjęcia .jpg ???
Skocz do: