Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP vs. Corel Photo-Paint  (Przeczytany 7791 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ksw
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

ksw


Zobacz profil
« : 06.06.2008, 13:51:36 »

Chciałbym aby ktoś, kto nie tylko zna się na grafice, ale również na funkcjonowaniu programów itp, opisał swoje zdanie, lub porównanie na temat obu programów. Pomińmy fakty płatności i tym co już większość wie, prosiłbym o skupienie się w głębszą problematykę zadanego tematu.

Interesuje mnie najbardziej Corel Photo-Paint 12 lub X3 i najnowszy Gimp oczywiście Mrugnięcie

Pozdrawiam i thx.
Zapisane
Arek93
Gość
« Odpowiedz #1 : 15.01.2009, 00:08:12 »

Petru:
Jeżeli tak chwalisz Corela czy Photoshopa to kup sobie legalną wersję a nie ściągnij z torrentów. Jasne że Gimp ma mniejsze możliwości od programów płatnych ale dla początkujących grafików jest bardzo dobry. Poza tym spróbuj zainstalowac PS czy Corela na linuxie.

Jeżeli masz oryginalnego Corela to przepraszam.

I jeśli myślisz że większą czcionką kogoś przekonasz do swoich argumentów to się mylisz.
Zapisane
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.01.2009, 00:34:48 »

Cytuj
I jeśli myślisz że większą czcionką kogoś przekonasz do swoich argumentów to się mylisz.

Jakich argumentów?


Toż to zwykła prowokacja, nie ma sensu się wściekać ani odpowiadać na jego post.

Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.01.2009, 23:10:51 »

Arek93: Czemu tylko dla początkujących? Każdy początkujący powie że jest to program dla początkujących. Na początek należy zauważyć że każdy program do obórbki grafiki ma inną budowę. Corel - raz czy dwa miałem doczynienia z programem i po tym co stwierdziłem wynika z tego że GIMP jest bardziej praktyczniejszy - tzn. jak dla mnie trzeba się sporo natrudzić żeby zrobić coś takiego ale to kwestia uznania i przyzwyczajenia bo ja korzystam z GIMPa już od 2 lat, i jestem z neigo bardzo zadowlony. Czym jest PS? Ja bym mógł określić że w photoshopie nie trzeba myśleć tylko działać. Czemu? Łatwo zauważyć wiele skrótów itp.. W GIMPie da się te same efekty zastosować ale krótszą/dłuższą drogą tylko wystarczy to sobie wyobraźić.
Zapisane

Arek93
Gość
« Odpowiedz #4 : 16.01.2009, 23:54:26 »

Moim zdaniem wiele osób zainteresowanych grafiką ściąga darmowego Gimpa a nie kupuje PS (pomijając piractwo) dlatego w Gimpie jest więcej początkujących. PS ma większe możliwości ale trzeba byc zaawansowanym grafikiem żeby to dostrzec, ja nie widzę różnicy. Wiem jakie wspaniałe prace można robic w Gimpie ale jest on jeszcze jeden krok za PS.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17.01.2009, 03:22:49 »

Ksw nie pyta o Photoshopa, tylko o Corel Photo-Painta, więc nie mieszajcie.

Ja Gimpa znam od kilku lat, jeszcze od wersji 1. Mimo dziwnego interfejsu bardziej przypadł mi do gustu Gimp niż Photo-Paint.
W Photo-Paincie przeszkadzało mi "odwrotne" ułożenie warstw jak i otoczka "mrówek" przy każdym elemencie z przeźroczystością.
Uzyskanie podobnego efektu w Corelu zajmowało mi więcej czasu właśnie poprzez mniej logiczne rozwiązania. Możliwe, że nabrałem pewnych nawyków przy wcześniejszym korzystaniu z Paint Shop Pro, z którymi łatwiej było mi się przesiąść na GIMPa, do tego legalnie Uśmiech

Photo-Paint jest potężnym programem graficznym, posiadającym również kilka zalet względem Gimpa np. obiekty wektorowe czy CMYK.

GIMP jest równie potężnym narzędziem, mimo braku kilku opcji ułatwiających życie. Jest też programem multiplatformowym który dla przykładu na Linuksie działa szybciej niż na Windowsie, czego nie można powiedzieć o emulowanym Corelu.

Najnowszego Photo-Painta nie testowałem więc konkretnego porównania nie mogę zrobić, za to mogę iść spać i to właśnie zrobię Język
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GIMP vs. Corel Photo-Paint
Skocz do: