Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Propozycja w sprawie konkursów
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Propozycja w sprawie konkursów  (Przeczytany 12092 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #14 : 29.05.2008, 20:13:37 »

Ej, ale jak otworzycie SoTW o UoTW też, co? Jak nie to jestem przeciw Uśmiech.
Zapisane
Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 29.05.2008, 21:15:21 »

Teraz ja się wypowiem. Język (A co mi szkodzi, wolność słowa jest. Język)

Uważam, że obecna forma konkursów wymaga od użytkowników zbyt dużego nakładu pracy i czasu.
A co w tym złego? Przecież dobra praca nie powstaje w 5 minut.

Cytuj
Niestety niewiele kto ma tyle czasu, zapału i ambicji przez co poziom prac jest żenujący, naprawdę... W ostatnich dwóch edycjach BVA nikt nie wziął udziału.
I właśnie ten zapał i ambicja eliminuje "słabeuszy". (Oczywiście nie chcę nikogo obrażać) W końcu przecież, aby być dobrym grafikiem, potrzebny jest przede wszystkim talent oraz ambicje.

Cytuj
Nowych edycji BFM i GF póki co nie ma... Dotychczasowa forma konkursów jest ambitna ale chyba tylko dla administracji, które chce trzymać poziom i przegonić początkujących. Z pewnością co do przegonienia użytkowników to odnosicie sukcesy, gorzej jest z poziomem...
To niech użytkownicy wezmą się w garść. Niech pokażą jacy z nich graficy, skoro niektórzy się tak wywyższają.

Cytuj
Czy obok bardziej ambitnych konkursów nie można poprowadzić popularnego SOTW?
Po raz setny odpowiadam, że od tego są bitwy.

Cytuj
Ten konkurs z pewnością przyciągnąłby nowych użytkowników,
I być może nowych spamerów nieczytających regulaminu i pytających o to samo milion razy. Język (Tak tylko narzekam)

Cytuj
Więcej użytkowników to także większa rywalizacja i w efekcie wyższy poziom,
Chyba lepiej jest, kiedy jest 5 dobrych prac niż 20 słabych.
Cytuj
dać kilku wyróżniającym się osobom status moderatora. Niech koledzy wprowadzą własne pomysły, spróbują ożywić nieco to forum.
Po co od razu moderatorem? Od tego jest IRC/dział "sprawy techniczne" aby proponować swoje pomysły.

Cytuj
Wiem, że ktoś może uznać mój ton za zbyt ostry, napisałem to w ten sposób bo chcę zachęcić Was do refleksji.
Miła wymiana zdań, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 29.05.2008, 21:21:42 »

Chyba lepiej jest, kiedy jest 5 dobrych prac niż 20 słabych.

A jest?
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #17 : 29.05.2008, 21:41:51 »

Cytuj
A co w tym złego? Przecież dobra praca nie powstaje w 5 minut.
No, jak się w gimpie od 5 lat pracuję, to tak.
Cytuj
I właśnie ten zapał i ambicja eliminuje "słabeuszy". (Oczywiście nie chcę nikogo obrażać) W końcu przecież, aby być dobrym grafikiem, potrzebny jest przede wszystkim talent oraz ambicje.
Przede wszystkim trzeba trenować, a jak dla mnie najlepiej zacząć od sygnatur i userbarów.
Cytuj
To niech użytkownicy wezmą się w garść. Niech pokażą jacy z nich graficy, skoro niektórzy się tak wywyższają.
Ta myślisz że przyjdzie jakiś nowicjusz i będzie walczyć np. z Calii? Nawet jak się taki nowy użytkownik postara, to nie ma szans z tymi zawodowcami. Uwierz mi, wiem coś o tym Mrugnięcie.
Cytuj
Po raz setny odpowiadam, że od tego są bitwy.
Po raz pierwszy mówię, że bitwy to nie to samo. Np. taki Lsr. weźmie 10 nowych i będzie z nimi walczył. I co? zarobi 10 punktów reputacji w sumie za nic. A w SoTW trzeba się postarać żeby tyle dostać.
Cytuj
I być może nowych spamerów nieczytających regulaminu i pytających o to samo milion razy.
Co ma SoTW do grafików pragnących wiedzy?
Cytuj
Chyba lepiej jest, kiedy jest 5 dobrych prac niż 20 słabych.
Żeby chociaż było to 5 dobrych prac...
Cytuj
Po co od razu moderatorem? Od tego jest IRC/dział "sprawy techniczne" aby proponować swoje pomysły.
Halo, Pawełku, to jest dział "sprawy techniczne".
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 29.05.2008, 22:15:49 »

Cytuj
Po raz setny odpowiadam, że od tego są bitwy.
Po raz pierwszy mówię, że bitwy to nie to samo. Np. taki Lsr. weźmie 10 nowych i będzie z nimi walczył. I co? zarobi 10 punktów reputacji w sumie za nic. A w SoTW trzeba się postarać żeby tyle dostać.

Hmm - to może zmienić typ turnieju: każdy na wstępie traci 1 punkt reputacji, a zwycięzca dostaje 2:)
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29.05.2008, 22:22:02 »

Formuły konkursów niejednokrotnie się nudzą, gdy użytkownicy mają niski poziom kreatywności i powtarzają pewne schematy.
W SoTW jako nudne można było określić techniki robienia sygnatur, które pojawiały sie w konkursie (chociaż co jakiś czas pojawiał sie nowy zajefajny trend, który promowany był przez psusers i kalkowany na GIMPa) [oczywiście poznawanie nowych technik i efektów jest pożyteczne], ale generalnie tez sie powtarzały pewne banalności. Tak samo bywa w BFM i GF skoro utarliśmy jakieś schematy i kryteria oraz dlatego, ze udział bierze praktycznie stała grupa Uśmiech powiedzmy 30 osób. Jeśli takie 30 osób utartymi ścieżkami cały czas stara sie wygrywać konkurs bez względu na tematykę [dotyczyło to także SoTW swego czasu] a osoba prowadząca konkurs ma małe możliwości pobudzenia grupy partycypującej i ich wyobraźni, to nie będziemy mieli często olśniewających prac, ale prace ćwiczeniowe, które czasami będą trafiać w temat i stawać się w jakiś sposób wyjątkowe.
@Lsr zawsze krytykujesz BFM i GF, lecz ani razu nie brałeś udziału i nie pokazałeś na jaki poziom można podwyższyć poprzeczkę, to już jest nudne i bardziej jak spam wygląda niż mądra wypowiedz, która przyniesie jakiś pożytek. Pisząc poradnik o "profesjonalnych efektach graficznych" miałeś na myśli sygnaturkowy świat, ale wystajesz z niego odrobinkę, wiec dlaczego nie przeniesiesz owego profesjonalizmu i porad na BFM/GF i pomoc w udoskonaleniu tego rodzaju konkursów?

Teoretyzuję i nie mam zamiaru obrażać uczestników tudzież prac startujących w powyższych konkursach.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 30.05.2008, 13:51:18 »

Cytuj
A co w tym złego? Przecież dobra praca nie powstaje w 5 minut.
Cytuj
No, jak się w gimpie od 5 lat pracuję, to tak.

Nawet jeśli pracujesz te kilka lat w GIMPie, to nie stworzysz dobrej pracy w pięć minut. Np. Pevel może i nie pracuje tak długo w GIMPie, ale prac nie robi w pięć minut, bo to zajmuje o wiele więcej czasu.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 30.05.2008, 18:39:12 »

Nawet jeśli pracujesz te kilka lat w GIMPie, to nie stworzysz dobrej pracy w pięć minut. Np. Pevel może i nie pracuje tak długo w GIMPie, ale prac nie robi w pięć minut, bo to zajmuje o wiele więcej czasu.

A co to kogo obchodzi. Nie o tym dyskusja.

rav: to żeby dalej nie robić offtopu dopowiem, że to była odpowiedź na jeden z argumentów.
« Ostatnia zmiana: 30.05.2008, 18:44:17 wysłane przez rav » Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 31.05.2008, 02:33:46 »

No to ja też się wypowiem w tym temacie, a tytułem wstępu dodam że od tych prążków wytworzonych cytatami powyżej oczy aż bolą. Chichot

W kwestii tego że temat był wielokrotnie już poruszany przez wielu użytkowników i duszony w zarodku, nawet to popierałem. Jednak posty de_stroyera wydały mi się bardzo logiczne a jego argumenty przekonywające.

Też narzekam na niektóre z osób (tak, te pełniące pewne funkcje) które jak katarynki gadają, że konkursy proponowane przez userów są zbyt mało ambitne i że są od tego bitwy itd. Jest to już irytujące, ponieważ wcale ich poziom przed zamknięciem nie był szczególnie niski, a o poziomie niektórych z obecnie trwających konkursów mówić nie można skoro albo są z niewyjaśnionych powodów zamknięte, albo cieszą się zerową popularnością.

Trend spadku popularności wszelkiego rodzaju konkursów ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w zmniejszeniu się ilości osób w nich startujących, ale również głosujących.

Patrzyłem sobie przed chwilą na archiwalne Sotw - w tamtych konkursach brało regularnie udział ok. 20 osób. Nawet jeżeli poziom większości z nich nie był zbyt wysoki to i tak w głosowaniu miało szanse wygrać 2-3 najfajniejsze prace, więc nie było obawy że jakaś praca nieładna wygra taki konkurs. A nawet jeśli to świat się nie zawali jak wygra przeciętniak.

Jakie korzyści wynikały z popularnego konkursu? Otóż wielu użytkowników (nowych) Gimpa zachęcało to do rozwijania swoich umiejętności, a udział w konkursach był dla nich fajną zabawą, dzięki czemu przekonywali się bardziej na rzecz tworzenia w GIMPie. Uważam, że taka jest przede wszystkim rola a zarazem  idea tego forum - przekonać jak największą liczbę osób do korzystania z tego programu.

Wracając do zabawy - ostatnio zabawy zaczęły być bardzo usystematyzowane, naprawdę wymyślanie coraz to nowych zasad oraz punktów regulaminów konkursów zabija ich radość. Najbardziej uciążliwa jest tu szczegółowość przeprowadzających, rozumiem że trzeba przestrzegać regulaminu, jednak niedopuszczenie jakiejś pracy z powodu że była ona np. jpg zamiast png to przesada. Moderacja oraz Korekcja (? Chichot) powinna być wg. mnie mniej zasadnicza.

Podsumowując skoro użytkownicy chcą konkursów przystępniejszych i łatwiejszych to może warto takie zrobić/wznowić? Forum w końcu jest przede wszystkim dla użytkowników Gimpa a nie tylko dla super-grafików z wyższej półki? Podejrzewam że większość ludzi przychodzi tu żeby zrobić sobie fajną sygnaturkę na inne forum, lub przerobić zdjęcie z wakacji, a nie po to ażeby wytwarzać super-layouty lub grafiki reklamowe i sprzedawać je za grube pieniądze.

Dlatego proponuję wznowienie SotW lub stworzenie nowego konkursu z większą swobodą twórczą - bez określeń czy ma to być userbar czy sygnaturka, bez zastrzeżeń technik i formatów. Np. jedno słowo - temat prac jest podawane i każdy je interpretuje na swój sposób.

Miało być krótko. Mrugnięcie
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 31.05.2008, 08:12:11 »

Cytuj
(...)lub stworzenie nowego konkursu z większą swobodą twórczą - bez określeń czy ma to być userbar czy sygnaturka, bez zastrzeżeń technik i formatów. Np. jedno słowo - temat prac jest podawane i każdy je interpretuje na swój sposób.

Nie zgadzam się z tym Język Inaczej przecież oceniasz tapetę, a inaczej ikonę.

Zapisane

Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 31.05.2008, 12:22:38 »

Cytuj
No, jak się w gimpie od 5 lat pracuję, to tak.
Lol, nie rozśmieszaj mnie. laugh

Cytuj
Przede wszystkim trzeba trenować, a jak dla mnie najlepiej zacząć od sygnatur i userbarów.
I te sygnatury/userbary to dopiero trening! A konkursy mają raczej większe ambicje. Potrzeba więcej wysiłku!

Cytuj
Ta myślisz że przyjdzie jakiś nowicjusz i będzie walczyć np. z Calii? Nawet jak się taki nowy użytkownik postara, to nie ma szans z tymi zawodowcami. Uwierz mi, wiem coś o tym Mrugnięcie.
A ja np.: jak dopiero zaczynałem to walczyłem z zawodowcami. Uśmiech Myślę, że na forum, są też takie osoby. W końcu walcząc z zaawansowanymi możesz zdobyć większe doświadczenie. Chichot

Cytuj
Po raz pierwszy mówię, że bitwy to nie to samo. Np. taki Lsr. weźmie 10 nowych i będzie z nimi walczył. I co? zarobi 10 punktów reputacji w sumie za nic. A w SoTW trzeba się postarać żeby tyle dostać.
To niech wyzwie osoby na swoim poziomie albo zróbcie mini turniej. W SoTW masz tak samo. A jak zrobisz w bitwach turniej to zdobędziesz więcej reputacji, kiedy wygrasz, niż kiedy wygrasz SoTW. Mrugnięcie

Cytuj
Co ma SoTW do grafików pragnących wiedzy?
A co ma arbuz do banana? Tu chodziło mi o inną rzecz, która nie dotyczyła konkursu SoTW.

Ziomioslaw: oba to owoce.
Pawel1995k: A piernik i wiatrak ma tyle samo liter i na jedno wychodzi. Język

Cytuj
Żeby chociaż było to 5 dobrych prac...
A żebyś chociaż przestał narzekać. Mrugnięcie

Cytuj
Halo, Pawełku, to jest dział "sprawy techniczne".
Sprawy techniczne dotyczące forum. A więc można tam zgłaszać pomysły. Język Pomyśl i zobacz ile kiedyś było tematów z pomysłami w tym dziale.
« Ostatnia zmiana: 01.06.2008, 11:00:10 wysłane przez Pawel1995k » Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 31.05.2008, 21:53:24 »

Podejrzewam że większość ludzi przychodzi tu żeby zrobić sobie fajną sygnaturkę na inne forum, lub przerobić zdjęcie z wakacji, a nie po to ażeby wytwarzać super-layouty lub grafiki reklamowe i sprzedawać je za grube pieniądze.

Dooooooooobrzrzrzrzrze prawi.
Mogę dać mu punkcik reputacji?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 31.05.2008, 23:56:17 »

On nie chce, daj mi Język
Cytuj
Oba to owoce.
- całkowicie się zgadzam  laugh

BTW: jest tu wiele argumentów za i przeciw. Ale w sumie, czemu by nie prowadzić Sotw, Uotw, GF, BFM i BVA razem i bez żadnych sprzeczek? Przecież chyba (chyba) nikomu nie zaszkodzi jakby zostały dodane 2 stare (w sumie stare) konkursy. CO do bitw: moim zdaniem to nie to samo. No bo hmm.... nie wiem jak by to powiedzieć, konkursy są jakby swobodniejsze Uśmiech No nie umiem tego ubrać w słowa, ale konkurs inaczej smakuje niż bitwa Język
Zapisane

afk
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 01.06.2008, 09:48:55 »

Cytuj
No nie umiem tego ubrać w słowa, ale konkurs inaczej smakuje niż bitwa

Podczas konkursu nie boisz się, że stracisz punkt reputacji - i tyle!
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Propozycja w sprawie konkursów
Skocz do: