Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Obrazek w widziany przez szklane płytki
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obrazek w widziany przez szklane płytki  (Przeczytany 4822 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ale-X
Gość
« : 08.05.2008, 07:02:31 »

Obrazek w widziany przez szklane płytki
Tutorial

Opracowanie: Ale-X
Poziom trudności: łatwy




Wszystkie, powtarzam wszystkie wartości filtrów i efektów możecie wybrać dowolne i Wam odpowiadające. Tutorial powstał metodą experymentowania.

Tutorial napisany w wersji GIMPa 2.4.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy obrazek i duplikujemy warstwę Tło. Na warstwie Tło stosujemy Filtry->Rozmycie->Pikselizacja...

Lime Point 2. Następnie stosujemy na tej warstwie Filtry->Uwydatnianie->Wyostrzanie z parametrami 70-95.

Lime Point 3. Potem zmieniamy Tryb warstwy kopia: Tło na Połączenie Ziarna lub Mnożenie

Lime Point 4. Teraz tworzymy nową warstwę i wybieramy Zaznaczenie->Wszystko [Ctrl+A]

Lime Point 5. Zmniejszamy zaznaczenie Zaznaczenie->Zmniejsz o 20 pikseli. Możemy ustawić inną wartość, jeżeli mamy inny rozmiar obrazka.

Lime Point 6. Odwracamy zaznaczenie Zaznaczenie->Odwróć [Ctrl+I]

Lime Point 7. Kopiujemy zaznaczony obszar Edycja->Skopiuj [Ctrl+C] z warstwy kopia: Tło i wklejamy na utworzoną w punkcie 4. warstwę.

Lime Point 8. Ustawiamy tryb warstwy z wklejoną częścią tła na Wypalanie

Lime Point 9. Tworzymy nową warstwę, zaznaczamy wszystko [Ctrl+A], zmiejszamy o 20 pikseli i rysujemy wzdłuż zaznaczenia, z ustawieniami:
Rysuj linię
Szerokość linii: 10,0 px
Pełny kolor


Lime Point 10. Mając aktywne zaznaczenie wybieramy na tej warstwie Edycja->Wyczyść [Delete]

Lime Point 11. Odwracamy zaznaczenie [Ctrl+I] i stosujemy Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa z parametrami 10x10px.

Lime Point Koniec




Możecie używać na warstwie tło innych rozmyć, wedle upodobania.

To jest mój pierwszy tutorial więc poprawiajcie moje błędy. Może nie długo dodam jakieś nowe tutki. Screeny usunąłem, dodam kiedy indziej.

Miłego GIMP'owania.


« Ostatnia zmiana: 08.05.2008, 15:56:50 wysłane przez Ale-X » Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #1 : 08.05.2008, 07:31:43 »

Lime Point Ok, let's go!
INSEKT ci tego nie przepuści. Zmień tytuł, wykadruj sceny.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.05.2008, 07:34:00 »

To chyba nic nowego. Tu jest to samo:
http://www.gimpuj.info/tla/pikselowe-tlo-t958.0.html
http://www.gimpuj.info/tla/kropkowane-tlo-t1491.0.html


po za tym nie używamy angielskiego
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 08.05.2008, 10:10:40 »

Buahaha. Padłem na plecy z krzesła, gdy zobaczyłem te zrzuty Chichot
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.05.2008, 11:06:17 »

"Zadowalający efekt zdjęciowy"? A co chcieliśmy osiągnąć? Jakieś rozmyte i niewyraźne zdjęcie? Uśmiech To udało się.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.05.2008, 11:49:19 »

Buahaha. Padłem na plecy z krzesła, gdy zobaczyłem te zrzuty Chichot

No fakt zrzuty ogromne  Chichot
Zapisane

Ale-X
Gość
« Odpowiedz #6 : 08.05.2008, 12:24:28 »

Mój pierwszy tut, nie miałem czasu wykadrować zdjęć. A jeżeli chodzi o to, że są niewyraźne to jest jedna, prosta (przynajmniej dla niektórych :]) odpowiedź - nie miałem innego zdjęcia na kompie.
INSEKT - Jeszcze w tym miesiącu zmienię screeny.
« Ostatnia zmiana: 11.05.2008, 18:40:38 wysłane przez Ale-X » Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08.05.2008, 14:43:20 »

Widać na siłe chciałeś zrobić tego tuta  Co?
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 08.05.2008, 14:58:01 »

Po pierwsze efekt manipulacji absolutnie nie pasuje do "normalnych zdjec" przedstawiajacy jakies postacie, jesli nie masz takiego wyczucia... to niestety czas pomyslec o harmonii. Efekt moglby pasowac do jakichs abstrakcji, do elektroniki, s-f, etc. Tytul jest kompletna porazka w stosunku do tresci i rezultatu, no chyba, ze ma jakies wlasciwosci hipnotyczne, ktore ujawniaja sie przy dluzszym wpatrywaniu sie w jakis punkt i uwalniaja euforie w naszych umyslach...
Zrzuty sa do wywalenia, zmien obraz zrodlowy, przemysl jeszcze raz koncepcje i zaproponuj cos w odpowiednim klimacie. Zadne wymowki nie bede miec sensu. Na innych forach przyjmuje sie masowo "moj pierwszy tutorial, wybaczcie..." ale takie rzeczy nie maja miejsca na TYM forum, niech inni zgarniaja hurtowo takie rzeczy.

Koncepcja wymaga nie tylko operacji plastycznej, ale takze terapii, wiec mam nadzieje, ze jak przeniose ten temat do TESTU, to za jakis czas albo zrobisz cos, nad czym warto bedzie podyskutowac, albo pomysl przepadnie.
Jesli jednak bedziesz chcial zostac przy tym rezultacie, to wybacz, ale trzeba podziekowac. Jest zbyt podobne do pikselowego tla i jeszcze jednego efektu... ktory zostal opisany w jakims tutorialu na sygnature, ale nie moge sobie przypomniec jakim.
« Ostatnia zmiana: 16.06.2008, 11:36:39 wysłane przez Calii » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Obrazek w widziany przez szklane płytki
Skocz do: