Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Strony z obsługą (X)HTML  (Przeczytany 16925 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 02.08.2008, 11:01:14 »

@Marcinq: ja także polecam, tym bardziej, ze w bibliotekach jest masa książek uczących np. xHTML. Zadowolona z wyników pracy dostałam na urodziny biblię PHP i MySQL (aktualnie uczę się), której nie mogłam nigdzie wypożyczyć, a lubię tą serię (będzie mi też potrzebna do nauki C).  Może i jestem przestarzałym typem, ale o wiele lepiej uczę się z klasycznego podręcznika. Gdy przeczyta się książkę i odda do biblioteki to można korzystać z serwisów internetowych i wspierać się nimi lub kupić tablice informatyczne za prawie 9zł (naprawdę polecam, zwłaszcza, gdy operuje się przy kilku językach).
Zapisane
fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 02.08.2008, 12:18:09 »

A co do tablic, opłaca się to ? Bo zastanawiałem się nad kupnem i urządzenia mojego pokoju w takiej atmosferze żeby odzwierciedlało to moją pasję  Język Ale bardziej zależy mi na opanowaniu języków do perfekcji. Cóż ja mieszkam w Lublinie i albo ja nie szukałem dokładnie ale u mnie w szkolnej bibliotece ani w starej szkole i innych bibliotekach nie znalazłem książek o informatyce. Moje źródło wszystkich książek to helion.pl i tak jak ostatnio pominąłem punkt z priorytetem i musiałem czekać 7 dni na książkę, ale nie narzekam zawsze jak czegoś zapomnę to mam książkę pod reką  Język
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 02.08.2008, 18:04:24 »

Sprawdziłam w bazie książek biblioteki głównej w Lublinie i okazało się, że np. z zakresu CSS jest sześć książek, a z PHP to już masakra, bo aż 17 ;-) (w obu przykładowych zestawach jest do wypożyczenia biblia i parę dość świeżych książek). Sprawdź dokładniej, co cię aktualnie interesuje i wpisz w wyszukiwarce (koniecznie zmień typ 'autor' przy rozwijalnej liście!) http://kameleon.umcs.lublin.pl/cgi-bin/gw_46_6/chameleon?skin=wklbn

Co do tablic: taki np. CSS jest obowiązkową pozycją bo posiada prawie wszystkie zagadnienia (nie ma elementów związanych z CSS3) wraz z kolumną jaki element jest odczytywany przez jakie przeglądarki (jest tam niewielka szpara więc można przy oparciu webdevout zaktualizować dane ;-)), ale Javascript już stoi pod znakiem zapytania, bo zawiera tylko elementy języka, instrukcje i obiekty (wbudowane funkcje?), nie mówi nic o bardziej specjalistycznych rzeczach jak choćby stałe, które powinny być podstawą. W zasadzie trzeba to zobaczyć - najlepiej przychodząc do w miarę dużego Empiku, który powinien posiadać stosik różnych tablic. A co do samego przedmiotu - bardzo dobry, z twardego papieru błyszczącego (laminowanego?), co skutecznie utrudnia zniszczenie go przez dotknięcie 'zestresowanymi' palcami czy przypadkowym położeniem kubka z herbatą, nie mówiąc o tym, że potargać to może jedynie Pudzian. Wszystko jest napisane przejrzyście, a sam wygląd to bajka, więc możesz śmiało powiesić to na ścianie / korku. Po rozłożeniu tworzy się pas szerokości trzech stron a4 złączonych dłuższą stroną.
Zapisane
fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 02.08.2008, 19:26:42 »

@karmazynka WIELKIE dzienx jesteś spoko jutro skoczę do empika i kupię a co do biblioteki to faktycznie na umcs'ie muszą być bo wszyscy studenci walą do tej biblioteki głupio bo przez 2 lata odbierałem wraz z mamą ciotkę z pod tej biblioteki jak kończyła wykłady  Język
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Strony z obsługą (X)HTML
Skocz do: