Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: jak to zrobić  (Przeczytany 1469 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
villemoo
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

villemoo


Zobacz profil
« : 24.03.2008, 01:37:35 »

Witam Uśmiech
Na początku chciałam napisać że jestem tu nowa i nie wiem czy piszę w dobrym dziale... w razie czego proszę o przeniesienie... UśmiechUśmiech A teraz chciałam zapytać jak zrobić coś takiego Uśmiech http://www.iso400.pl/details.php?image_id=2953 taki efekt starego zdjęcia UśmiechUśmiech
« Ostatnia zmiana: 24.03.2008, 16:43:22 wysłane przez villemoo » Zapisane
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #1 : 24.03.2008, 09:00:40 »

Witam Uśmiech
Na początku chciałam napisać że jestem tu nowa i nei wiem czy piszę w dombym dziale... w razie czego proszę o przeniesienie... UśmiechUśmiech A teraz chciałam zapytać jak zrobić coś takiego Uśmiech http://www.iso400.pl/details.php?image_id=2953 taki efekt starego zdjęcia UśmiechUśmiech
"Nei"? Chyba chodzi Ci o "nie", no nie? A to "dombym" to w jakim to jest języku? No ale OK. Pomijając te błędy, chce Ci powiedzieć, że tutorial jest niepotrzebny. Aby zrobić taki efekt, na danym zdjęciu kliknij: Filtry -> Dekoruj -> Stara Fotografia.

Pozdrawiam.
Zapisane
Ivellios
Gość
« Odpowiedz #2 : 24.03.2008, 09:06:12 »

Starą fotografią nie zawsze uzyskasz taki efekt Bartis.

Moim zdaniem powinno się najpierw zrobić ładne zdjęcie, zastosować na nim efekt sepii, przyciemnić po bokach i dodać faktury za pomocą wyciosanych chmur (na odpowiednim kryciu warstw oczywiście) Uśmiech.

Efekt jest ładny, ale do każdego zdjęcia będzie się go inaczej robiło, więc nie ma sensu pisać takiego poradnika
Mrugnięcie
Zapisane
villemoo
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

villemoo


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.03.2008, 16:43:04 »

"dodać faktury za pomocą wyciosanych chmur" chmmn... Moglibyście mi to bardziej przetłumaczyć?? :PP Gimpa poznaję dopiero 3 dni i to dla mnie troszkę zawiłe Język

Za błędy bardzo przepraszam jeśli aż tak rażą i przeszkadzają... Poprostu bardzo szybko piszę i czasem literki się mieszają... Uśmiech
Zapisane
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.03.2008, 18:53:00 »

chyba chodzi o filtry -> natura -> chmury, lub też renderowanie -> natura -> chmury, a następnie filtry -> szum bądź zniekształcenia -> wyciosaj.
nie jestem pewien co do nazw, ale szukaj w tych kierunkach
Zapisane
Ivellios
Gość
« Odpowiedz #5 : 26.03.2008, 18:54:14 »

Dokładnie, z tego co widzę trzeba by pobawić się jeszcze maskami Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: jak to zrobić
Skocz do: