Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: pomoc on-line  (Przeczytany 984 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
LiQid_ZoGon
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 13.01.2008, 21:16:06 »

witam.
chialbym prosic jakiegos dobrego usera o pomoc on-line w tworzeniu grafiki (np. w trakcie rozmowy na skype, ts, etc.), gdyz gimpa musze sie uczyc od podstaw a tutoriale  sa juz dla osob znajacych podstawowe pojecia. Taka osoba powinna od podstaw wyjasnic co jak i gdzie.

z gory dziekuje
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #1 : 13.01.2008, 21:27:46 »

Wiesz, takich podstaw większość z nas uczyła się otwierając jakieś zdjęcie i obserwując co dany efekt lub filtr z nim robi. Poklikaj sobie po opcjach, zobacz co gdzie jest i v'oila, podstawy już znasz.
Zapisane
damian667
Gość
« Odpowiedz #2 : 14.01.2008, 17:10:15 »

Dokładnie, a jeżeli zabawa z filtrami Ci nie starcza to na google mozna znaleźć sporo stronek z  takimi "podstawowymi podstawami". Myśę że po lekturze tej stronki http://www.gimp.signs.pl/gimpowanie.shtml powinieneś sobie dać radę z tutorialami.
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 14.01.2008, 18:30:25 »

Jeżeli chcesz totalnych podstaw (naprawdę totalnych), to zakup książkę "GIMP. Praktyczne projekty" Włodzimierza Gajdy.
Co prawda wydatek, ale myślę, że warto.
Jak też tak postąpiłem i późniejsza praca w GIMPie nie sprawia mi większych trudności (jak na początkującego). Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.01.2008, 08:44:20 »

nie wiem co Ci da osoba gadająca do Ciebie przez Skype, pewnie jeszcze mniej niż osoba pisząca przez Jabbera. Czemu tak myślę? A bo taka osoba i tak korzysta z pewnego zestawu pojęci i definicji - słowem owych podstaw. Musiałbyś patrzeć jak dana osoba coś robi, słuchać i zadawać pytania. Jesli chodzi o patrzenie jako ktoś coś robi - to przecież właśnie tutriale. Są też wersje wideo. CaTTiusha wyjaśnia podstawy GIMPa w swoich screencastach, poszukaj.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: pomoc on-line
Skocz do: