Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inkscape i przygotowanie materiałów do druku
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inkscape i przygotowanie materiałów do druku  (Przeczytany 12346 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Shade
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Shade


Zobacz profil WWW
« : 16.12.2007, 19:19:40 »

Czesc

Jako ze intensywnie korzystam z programu Inkscape, a mozliwe, ze bede rozszerzal profil dzialalnosci, chcialbym sie dowiedziec jak nalezy przygotowac materialy do profesjonalnego druku. O czym nalezy pamietac, na co zwracac szczegolna uwage. Prosilbym o w miare dokladne proste opisanie tematu, gdyz nie mam w tym doswiadczenia. Oczywiscie najbardziej interesuje mnie Inkscape, ale nie obraze sie jesli ktos wyszczegolni rowniez inne programy tj. gimp czy scribus
« Ostatnia zmiana: 28.09.2013, 15:34:21 wysłane przez be@ » Zapisane
biazol
Gość
« Odpowiedz #1 : 29.03.2008, 13:04:50 »

To jest bardzo szeroki temat. Wszystko zależy od tego co chcesz drukować. Inaczej przygotowujesz plik do druku książki, a inaczej do druku plakatu. Musisz uwzględnić możliwości drukarni. Przed wysłaniem pliku poproś drukarnię o specyfikację. Drukarnie (na ogół) umieszczają wymagania na swojej stronie www.
Trzy podstawowe elementy to:
- format pliku - taki, aby drukarnia mogła odtworzyć;
- tryb koloru - CMYK;
- rozdzielczość - na ogół 300dpi, chociaż dla plakatów może być mniej (bo i tak sie je ogląda z daleka).

Poza tym googlaj - to nie boli Mrugnięcie
A jeśli masz trochę kasy do zainwestowania (bo zdobywanie wiedzy to inwestycja:)) to może pomyśl o tym http://helion.pl/ksiazki/drubar.htm - możliwe, że pozycje warte zainteresowania.

Jeszcze coś znalazłem. Jakby kogoś nadal interesował ten temat, to może zajrzeć tutaj http://www.poliforum.net/viewtopic.php?t=36
« Ostatnia zmiana: 08.06.2008, 13:17:26 wysłane przez biazol » Zapisane
zenwalker
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: zenwalker@jabbim.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.08.2010, 15:22:55 »

Czesc
najbardziej interesuje mnie Inkscape, ale nie obraze sie jesli ktos wyszczegolni rowniez inne programy tj. gimp czy scribus

Ten angielskojęzyczny wideo tutorial może bardzo pomóc. Wyjaśnia jak stosować CMYK w Inkscape przy przygotowywaniu materiałów do druku.
http://screencasters.heathenx.org/wp-content/videos/ep106/ep106.html

Pozdrawiam
Zapisane

„… Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym„
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inkscape i przygotowanie materiałów do druku
Skocz do: