Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obiekt w miseczce  (Przeczytany 12521 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tanalia
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika


Gimpuj z nami... sialalala!


Zobacz profil
« : 27.12.2006, 12:15:48 »

Na "coś w miseczce" wpadłam przy zabawie warstwami. Poradnik jest dla obeznanych już z podstawami Gimpa, ale początkujący powinni też dać sobie radę. To zaczynamy.

1. Przede wszystkim musimy stworzyć miseczkę według tego tutoriala http://www.gimpuj.info/index.php/topic,188.0.html. Najlepiej, żeby była ona nieco podłużna.
2. Tworzymy nową warstwę (ustawienia domyślne), ale cały czas pracujemy na warstwie "tło".
3. Wybieramy "Zaznaczanie obszarów eliptycznych" i zaznaczamy "górną część" miseczki (nie musi być zaznaczone dokładnie co do krawędzi).
4. "Edycja -> skopiuj" cały czas na warstwie tło. Wyłączamy widoczność tła i "przenosimy się" na nową warstwę.

5. Wklejamy na nowej warstwie kawałek tła. Zakotwiczamy oderwane zaznaczenie.
6. Tworzymy nową warstwę. Nazwijmy ją "ścianka". Włączamy widoczność tła.
7. Na warstwie tło zaznaczamy "dolną część" miseczki. Można pokombinować, jednak ja zaznaczam odręcznie. Krzywych nie będzie widać.
8. Kopiujemy zaznaczenie jeszcze na warstwie tło, wklejamy na warstwie ścianka. Wyłączamy widoczność tła. Zakotwiczamy.
9. Powoli zbliżamy się do końca. Włączmy widoczność tła. Dodajmy jeszcze nową warstwę o nazwie "obiekt". Jak się można łatwo domyślić, na warstwie obiekt wklejamy "coś". Może to być tekst, obrazek, może być też brush. Ja się posłużę brushem, który  wygląda jak photoshopowa koniczynka. .
10. w tym momencie obiekt ma prawo nie wyjść. Chodzi tu o ułożenie warstw. Ścianka musi być na samej górze, obiekt pod nią, pod obiektem nowa warstwa, a na samym dnie tło. O tak:

I po wielu meczarniach, mamy wreszcie upragniony efekt:

Oczywiście tutorial nie jest doskonały. Jeśli tekst, brush lub inny obiekt jest za duży, coś, co mamy wkleić, "wylewa się" z miseczki. Żeby obiekt nie był postrzępiony tam, gdzie wchodzi w miskę, proponuję dużą precyzję zaznaczania "dolnej części". Ale efekt i tak moim zdaniem zwala z nóg Duży uśmiech.
Zapisane

C'est la vie, mon cheri Uśmiech 2
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.03.2007, 16:59:23 »

Jeszcze nikt nie pokazał efektu, a mi wyszło tak:



Bajer, nie!?

http://www.gimpuj.info/replacement.png

http://www.gimpuj.info/replacement.png

A to jest link do neta =)
Zapisane

gimpka1996
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 05.03.2008, 19:36:02 »

po co sie tyle męczyć najlepiej skopiować tylko przednię ściankę i będzie ok a i oto mój efekcik wraz z pisankami


* koszyk.gif (11.11 KB, 300x300 - wyświetlony 458 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Obiekt w miseczce
Skocz do: