Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Fear Sig Tutorial by Szajba  (Przeczytany 131610 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« : 26.12.2006, 23:33:44 »

Wymagana Wersja Gimp: 2.3.11 - 2.3.12 (bądź inna 2.3.x) - odwzorowania w kolorach i drganie w rozsmarowywaniu.
Stopień trudności: Średni/Trudny

Ten tutorial to swoista hybryda. Wykorzystałem w nim "Gimpowe smudgowanie" banity, zebrane do tej pory niektóre moje doświadczenia. Natchnął mnie tutorial z innego forum graficznego do PS'a. Na początku miała to być konwersja i tłumaczenie na Gimpa, ale efektem jest całkiem inny styl, wypracowany przez moją skromną osobę. Proszę o komentarze, ocenę i ew.
prace wykonane za pomocą tego tutoriala.

(rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.):


Potrzebne Pędzle:

Scatter Banity36
http://www.rogepost.com/dn/e30c

Ad-Hero's Explosion Brushes dla Gimp
http://www.deviantart.com/download/25440597/

Clyzm CRYSTAL Brushes Set 3 dla Gimp
http://www.deviantart.com/download/31195492/

Czcionka:

Silent Hell of Cheryll
http://www.rogepost.com/n/6854475174

1. Na początku dobieramy tło i render. W tej kolejności. Tutaj również ważna jest kolorystyka. Ja korzystam np. ze zdjęć ciemnych uliczek nocą

images.google.pl/  Hasło: Night Alley

Co do rendera tu pojawia się problem...wyeksponujemy twarz. Koncepcją jest strach. Więc szukamy twarzy dziecka, kobiety, faceta - która oddaje strach, zdziwienie, obojętność. Dobre są rendery z anime komputerowego np. Final Fantasy, bądź gier z konsol też Final Fantasy Uśmiech chodzi mi głównie o ten styl..

2.Jeżeli już mamy obrazek pod tło i render, tworzymy nowy obraz o dowolnych rozmiarach. Ja wybieram standardowo 350x135 Wklejamy obrazek i duplikujemy warstwę z nim.


3. Czas na smudgowanie - wybieramy rozsmarowywanie. Pędzel  banita35scatter. Rozsmarowujemy górną warstwę od dołu do góry z opcją drganie ustawioną na 1,5, delikatnie pod kątem np. 15-20 stopni.



Zmniejszamy krycie warstwy na 80-90% tak aby delikatnie szczegóły z niższego obrazka przenikały przez rozsmarowaną warstwę.



4. Tworzymy nową warstwę. Wybieramy jeden z pędzli Explosion, kolor np. #d5c7c7 zmierzający ku białości Uśmiech Malujemy pędzlem jeden wybuch po jaśniejszej stronie tła. Tryb warstwy zmieniamy na pokrywanie. Jeżeli jest zbyt jaskrawo zmniejszamy krycie, do uzyskania pożądanego efektu.



5. Wklejamy render i ustawiamy go w odpowiednim miejscu. Jak już zauważyłem wykorzystujemy tylko twarz, popiersie. Kopiujemy warstwę z bajerowatym wybuchem i ustawiamy NAD render.



6. Kopiujemy render 3 razy. Mają być 4 warstwy z renderem. Wyłączamy widok 3 górnych. Dolną smudglujemy (krok. 3) najmocniej Tryb Zwykły.



7. Włączamy widoczność drugiej warswty. Smudglujemy ją delkiatniej. Tryb pokrywanie.



8. Włączamy widoczność trzeciej warstwy. Smudglujemy ją najdelikatniej drugim scatterem Banity. Zostawiamy ślad na policzkach przypominający blizny. Tryb warstwy miękkie światło.



9. Włączamy widoczność czwartej warstwy, a jej tryb ustawiamy na pokrywanie. Możemy ją delikatnie smudglować dla uzyskania bardziej szczegółowego efektu. Jeżeli render jest zbyt ciemny,zaznaczamy pierwszą z rozsmarowywanych warstw. Wchodzimy w Kolory -> Jasność Kontrast. Zmniejszamy jasność dla uzyskania pożądanego efektu.



10. Tworzymy kolejną warstwę i po ciemniejszej stronie tła malujemy jednym z pędzli Crystal dodatkową ozdobę. Ja korzystałem z pędzla 03-8.



11. Tworzymy nową warstwę. Zaznaczamy po raz kolejny pędzel explosion i na nowej warswty malujemy nim podobny do kroku 4 efekt również po jaśniejszej stronie, ustawiamy tryb na pokrywanie.


12. Łaczymy warswty. Radzę zapisać dotychczasową pracę w .xcf w innym pliku. Zawsze można wrócić i dokonać jakichś zmian.

13. Po połączeniu duplikujemy warstwę. Wbieramy czarno-biały gradient i ustawiamy przesunęcie na 20. zaznaczamy zduplikowaną warstwę klikamy zakdładkę kolory, odwzorowania i odwzorowanie gradientu. Tryb warstwy ustawiamy na miękkie światło.



14. Tworzymy napis czcionką Silent Hell Of Cheryll. Duplikujemy warstwę tekstową. Zaznaczamy dolną i wybieramy Warstwa -> Dopasuj Granice Warswty do obrazu. Potem Filtry-> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa z ustawieniem 20px



15.Dodajemy ramkę i łączymy warswty.

Done.


* scatter_ban36_pedzle.zip (1.15 KB - pobrany 581 razy.)
* Ad_Hero__s_Explosion_Brushes.zip (721.11 KB - pobrany 697 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 12:23:21 wysłane przez ƥevel » Zapisane


-----
Baali
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.12.2006, 20:00:14 »



Robione raczej przy pomocy tutoriala, niż bezpośrednio po niego. Niestety nie mam przyjemności korzystania z "drgania" w rozsmarowywaniu. Może sygnaturka nie jest piękna, ale tragicznie tego nie oceniam.
Co do tuta: świetny tut i świetny efekt. Jest napisany zrozumiale dla osób jako-tako orientujących się w GIMPie. Brawo Szajba ;P
Zapisane

Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.01.2007, 10:36:12 »

Ma rację tutek jest cool a sam efekt ma inne pod sobą. Wytłumaczony zrozumiale i przejrzyście. Mnie to może nie wyszło rewelacyjnie ale tragedią tego nazwać też nie można ;p

Zapisane

Whisper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika


Graphic from Heaven


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 10.01.2007, 19:02:50 »

@Szajba bardzo fajny tutorial, a co do tego że musi być odpowiednia wersja programu, to być może, ale ja w Gimpie 2.2 zrobiłem sygnature taką

I jak ??
Zapisane
Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.01.2007, 21:40:09 »

Chodziło mi o uzyskanie pośredniego efektu pomiędzy drganiem a nakładaniem brushy. Bo mogłem też wstawić kilka innych i by było jeszcze bardziej bajerzaście. Ale ciąglę dążę do tego zeby... nie korzystać z nich wogóle (możecie się spodziewać takiego tutoriala za jakiś czas... ale nic nie obiecuję) a wykorzystywać wszelkie filtry i podstawowe funkcje, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Brushe to zabawa na skróty. Takie moje zdanie jest.

Co do sygny, no widać ten brak drgania. Nie mam pojęcia co robi tam ten pasek na dole po prawej stronie rozjaśniony. I mogłeś zrobić bajer z Gaussem przy napisie, bo ten jest zbyt ostry w stosunku do całości. Odrobinę za duży zresztą też. Sana treść - brawo! Trafiłeś jeżeli chodzi o stosunek kolorystyki i odcieni, brushe na twarzy też wyglądają ciekawie. Żeby nie było że koloryzuję - nie lubię jasnych prac.

Jak dla mnie przez te wszystkie pierdoły 8/10

Wniosek... żeby było tak jak ja to widzę: musi być odpowiednia wersja Gimpa
bo do 2.2 brak mi nerwów i ciagle czekam na 2.4

PS. jeżeli macie zapotrzebowanie na tutorial do 2.2 żaden problem. Mam zainstalowane obie wersje Uśmiech
Zapisane


-----
Izu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


Powrót


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.02.2007, 22:08:23 »

Gratki dla ciebie Szajba, świetny tutek wprost wspaniały.
Jeszcze raz ci gratuluje.

Moja ocena 10/10
Zapisane

stamp
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.5
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika


.:StaMP:.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 12.02.2007, 21:32:37 »

Witam!
Nie należę do grona zaawansowanych userów GIMP'a, ani też zaawansowanych grafików, jestem początkujący. Miałem styczność z Macromedia Fireworks co widać po avatarze Chichot

Mimo tego, iż mam GIMP'a 2.2 jakoś udało mi się podołać pierwszemu dziełu w GIMP'ie (nie czytałem innych tutków[!!])

Efekty debiutanckiej pracy w sygnaturce Chichot
Troszkę zmieniłem zasadę działania, co widać Język
Zapisane

Adriano
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika


Kononowicz FAN


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.02.2007, 11:39:50 »

oto mój efekt:
Zapisane


Galeria-TUTAJi TUTAJ
sky
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: qntek@aubocom.jabber.pl
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.02.2007, 11:33:59 »

Nie udało mi się zrobić wszystkiego co opisywałeś, ale jak na pierwszą sygne w życiu to i tak jestem zadowolony  Mrugnięcie
Dzięki, bardzo fajny tutorial.

Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #9 : 21.02.2007, 17:54:20 »

Udało mi sie zrobic cos takiego sobie ;]

Może trochę za czarna ale te male pedzle robily mi takie dziwne znaczki :/

Zapisane
alilou
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22.02.2007, 17:53:12 »

Tragedia zapewne nie jest, ale mogło być lepsze.
Zapisane

heex307
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 14.03.2007, 17:13:09 »

Fajny tutek, lubie takie efekty.

Zapisane
Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28.09.2007, 14:43:40 »

Stęskniłem się za Wami Język
Czcionkę można bez problemu wygoglić.


http://project-gimpbc.deviantart.com/art/Ad-Hero-s-Explosion-Brushes-52379003

http://droz928.deviantart.com/art/Clyzm-CRYSTAL-Brushes-Set-4-31195678

http://www.sendspace.pl/file/QG9HBzfv/

Cakper o ile Ty tu jeszcze rządzisz Mrugnięcie dodaj scatter banity do zasobów.
Pozdr dla całej ekipy!




Zapisane


-----
~g3$i0~
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika


He has 368/5 warns.


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 06.11.2007, 16:33:27 »

szczerze mówiąc to najlepszy tut na sygnature dla gimpa;) widziałem go juz wczesniej ale nie mialem pozadanej wersji gimpa^^:) 
moj wynik:

http://s187.photobucket.com/albums/x248/darkbraver_photo/?action=view&current=Fear.png

PS. Pozdro Szajba genialny tut Język Wilber
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Fear Sig Tutorial by Szajba
Skocz do: