Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Krucjata  (Przeczytany 11398 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #14 : 20.10.2007, 23:19:54 »

Zebrałem kilka głosów poparcia, więc chyba nie jestem taki samotny.
Zapisane
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 21.10.2007, 09:34:45 »

Już od dawna wspominałem to w niektórych moich postach - 123 rusyfikacji i germanizacji a używamy tylko kilku niemieckich słów (np.: hebel, warsztat...) i rosyjskich form (np.: podczas, podrząd...) a angielskiego zaczęliśmy uczyć się 18 lat temu i już nie można powstrzymać nawały zamienników polskich słów.

Krucjatę całkowicie popieram, ale cóż, ja biedny użytkownik, mogę zrobić innym, ganić, ganić i jeszcze raz ganić Uśmiech (taki moderator może dużo więcej)

Co do słowa render - ono zakorzeniło się w polskim języku wraz z przybyciem do polski programów do grafiki 3D, choć miało (i dalej ma) trochę inne znaczenie.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
Hitsugaya
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika


Hitsu Art Designer


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 21.10.2007, 10:20:51 »

no niech będzie ale może walczcie z ałtami? zostawcie brushe,rendery itd. jak sie napisze "pędzel do gimpa na deviant art" to początkowy gimpowicz, wiadomo...
btw dodacie sobie tylko roboty bo jak przyjdzie 400 noobletów (czytaj nowych użytkowników) i zobaczą w jednym tucie "outcome" to sami będą tak pisać

cóż popieram, ale zostawcie rendery, brushe etc.
Zapisane

blaast
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 92
Galeria Użytkownika

blaast


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 21.10.2007, 10:40:31 »

popieram, w końcu to 'Polskie Forum Użytkowników Gimpa'. angielskie nazwy niech się pojawiają w angielskich wersjach tutoriali (o ile powstaną)(z wyłączeniem 'rendera')
Zapisane
Przemek1
Gość
« Odpowiedz #18 : 21.10.2007, 10:57:03 »

Ja popieram Kifera.
Może zacznie się poprawna pisownia na forum
« Ostatnia zmiana: 21.10.2007, 12:44:00 wysłane przez Kifer » Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 21.10.2007, 11:04:22 »

Chodź sam używam nie których określeń, to mimo wszystko popieram Kifera. Rzeczywiście trochę za dużo już tych "odłamów" językowych na forum. A szczególnie jak ktoś nie napisz już poprawnie "brush", a jakiś "brusches". To już mnie wtedy krew zalewa.
Zapisane
Mykusz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: maxxd@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 248
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 21.10.2007, 11:05:42 »

Kifer popieram Cię  w 100 procentach Uśmiech
Zapisane
toporow
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
JID: toporow@jabberpl.org
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 21.10.2007, 11:12:03 »

Ja używam paru takich określeń (np. brush), lecz popieram tę "krucjatę". Po za tym jestem za tym, aby eliminować takie słówka jak "jush"itp. .
Zapisane
Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 21.10.2007, 11:29:31 »

Inicjatywę popieram i stoję za Kiferem murem. Jednak tak czy inaczej to porywanie się z motyką na słońce. Przecież już od dawna (tak jak amerykański) nasz język ewoluuje i przechodzi metamorfozę gdyż napływa do nas wiele bodźców z poza polski. Przypuszczam, że nie uda się wyeliminować tego zjawiska bo to jest nierealne i przypuszczam, iż za jakiś czas przyjdzie jakiś "wielki grafik" i zaszpanuje swoją niebanalną znajomością języka obcego którego nauczył się grając w CS.
Zapisane

Bombasarkadian
Gość
« Odpowiedz #23 : 24.10.2007, 19:58:24 »

Też myślę że to dobry pomysł.
Przecież można napisać po polsku "malujemy pędzlem" zamiast "brushujemy(ani to po polsku, ani po angielsku)"
Coś takiego(czyt. "brushujemy") nawet ciężko zrozumieć przeglądając tutorial. Trzeba się zatrzymać i załapać co miał na myśli autor.
Jeszcze raz dołączam się do pomysłu Duży uśmiech
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 25.10.2007, 07:44:27 »

Prawda jest tez taka, ze ludzie robią sobie skróty pisząc takie pseudo anglicyzmy spolszczone. Wygląda to co najmniej jakby chcieli zaoszczędzić czas na wiele innych swoich "super" zachwycających pracach i jakby robili ich po 10 na dzień i bali się, ze nie zdarza. Zwykle lenistwo i na pewno nie ma w tym KRZTY profesjonalizmu i obejścia z programem graficznym i grafika. Zwykły lans beznadziejnego trendu. Wypowiedź wygląda finalnie bardzo przeciętnie i bynajmniej nie udowadnia erudycji piszącego. Zwłaszcza w "samouczkach" nagromadzenie takiej kaszy językowej wygląda mizernie.... "tutorial" zrobiony w 14 minut i autor się tym pyszni... a my to oglądamy miesiącami... chyba użytkownicy zasługują na odrobinę więcej uwagi i troski [zwłaszcza ci początkujący].
Kifer nie poddawaj się Uśmiech
Zapisane
Kubi12
Gość
« Odpowiedz #25 : 25.10.2007, 19:56:44 »

Popieram Kifera ale dlaczego obraz i praca?? Przecież takimi słowami posługujemy się na codzień.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Krucjata
Skocz do: