Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Linux + 10/07 oraz Linux + Slackware 12
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Linux + 10/07 oraz Linux + Slackware 12  (Przeczytany 2141 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 03.10.2007, 09:00:46 »

10/2007 - NARZĘDZIA NAUKOWE


Korganizer – zarządzanie czasem
Wspaniałe narzędzie służące do zarządzania czasem i definiowania w nim zadań przeznaczonych do wykonania. Daje olbrzymie możliwości osobie, która chce o wszystkim pamiętać.

DebianEdu – projekt na rzecz rozwoju edukacji
Autor przedstawia narodziny i podstawowe założenia projektu, który przyczynił się do promowania Linuksa na płaszczyźnie edukacyjnej. Artykuł ma na celu wszczęcie dyskusji i poszukiwanie właściwego sposobu wsparcia nauki i edukacji.

Symulator planetarium – Stellarium
Kosmos ze swoją magią pociąga ludzi od wielu tysiącleci. Pociąga naukowców, odkrywców, niepoprawnych romantyków. W artykule znajduje się opis symulatora planetarium, dzięki któremu, przynajmniej w części możemy zrealizować marzenia związane z kosmosem.

Kivio
Program jest częścią pakietu dla systemu Linix, a dokładniej dla środowiska graficznego KDE. Łukasz pokazuje, jak narysować w nim podstawowe kształty, łączyć je ze sobą oraz wstawiać tekst do diagramu.
Darmowy PDF w załączniku.

Serwer kopii zapasowych
Sławomir prezentuje, jak w prosty sposób przy użyciu języka powłoki bash zbudować swój własny serwer kopii zapasowych na domowym komputerze, włączyć wykonywanie kopii oraz odzyskać z nich utracone dane.

Konfiguracja kernela linuksowego
Do bezproblemowej konfiguracji trzeba niewiele, decydującym etapem jest właściwa kompilacja kernela. Wojciech pokazuje, w jaki sposób poprawnie przeprowadzić całą konfigurację.

Biblioteka funkcji numerycznych LAPACK
Marek pokazuje, w jaki sposób można korzystać ze sprawdzonych procedur numerycznych, we własnych programach pisanych w języku C i C++.

Bezpieczeństwo w OpenOffice
Utrata danych jest z pewnością zmorą wielu użytkowników pakietów biurowych. Kolejną jest z całą pewnością groźba, że dostaną się one w niepowołane ręce. W artykule autor przedstawia sposoby, dzięki którym możemy czuć się komfortowo podczas pracy z OpenOffice.

Środowisko graficzne w Slackware
Środowisko graficzne – serwer Xorg jest nieodzownym elementem wszystkich komputerów biurkowych. Artykuł pokazuje jak zainstalować i skonfigurować serwer X-ów w Slackware. Można też znaleźć informacje o instalacji binarnych sterowników dla kart z chipsetem NVidia oraz o instalacji przygotowanego specjalnie dla Slackware menadżera Gnome – Dropline Gnome.





Wydanie specjalne: Slackware 12.0


Slackware 12.0
Ogólne informacje o systemie Slackware w wersji 12.0. Opis zmian w stosunku do poprzedniej wersji dystrybucji. Zawartość płyty DVD.

Instalacja Slackware 12.0
Opis procesu instalacji Slackware. W artykule, w kolejnych krokach przedstawiony został proces instalacji systemu z załączonej do czasopisma płyty DVD. Instalacja Slackware uznawana jest jako proces trudny dla zaawansowanego użytkownika Linuksa. Artykuł pokazuje, że nie jest to prawda. Z napisanym w ncurses instalatorem,który prowadzi użytkownika przez cały proces niemal że za rękę, każdy da sobie radę.

Środowisko graficzne w Slackware
Środowisko graficzne – serwer Xorg jest nieodzownym elementem wszystkich komputerów biurkowych. Artykuł pokazuje jak zainstalować i skonfigurować serwer X-ów w Slackware. Można też znaleźć informacje o instalacji binarnych sterowników dla kart z chipsetem NVidia oraz o instalacji przygotowanego specjalnie dla Slackware menadżera Gnome – Dropline Gnome.

Konfiguracja sieci w Slackware
Artykuł prezentuje sposób instalacji i konfiguracji dwóch najbardziej popularnych metod łączenia się z siecią – połączenie przez kartę sieciową oraz przez usługę dostępu szerokopasmowego ADSL.

Swaret – menadżer pakietów Slackware
Przez długi czas brakowało w Slackware programu do zarządzania oprogramowaniem. Pustkę tą wypełnił program swaret, którego rozwój choć obecnie utkwił w martwym punkcie, z pewnością wielu się spodoba za prostotę i wygodę stosowania. Artykuł opisuje podstawy użytkowania tego programu.

Programy użytkowe w Slackware
Slackware to nie tylko doskonała dystrybucja na serwer, lecz także wyśmienity system na każdy komputer – domowy a zwłaszcza w firmie. Artykuł opisuje kilka podstawowych programów, które mogą znaleźć się na takich maszynach.

Programy multimedialne w Slackware
Artykuł opisuje oprogramowanie, które należy zainstalować, aby komputer ze Slackware przekształcić na domowe domowe centrum multimedialne – odtwarzacz i konwerter mediów.
Darmowy PDF w załączniku

Gry w Slackware
Slackware to nie tylko system przeznaczony do zaawansowanych zadań serwerowych. Slackware może pełnić również funkcję centrum rozrywki domowej, choćby licznym grom dostępnym pod Linuksa, które bez trudu można zainstalować w Slackware.

* prog_multimedialne.pdf (1209.96 KB - pobrany 952 razy.)
* kivio.pdf (888.59 KB - pobrany 198 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Linux + 10/07 oraz Linux + Slackware 12
Skocz do: