Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wasze tablety!  (Przeczytany 76786 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Qrna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


sintel


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : 14.12.2009, 00:18:04 »

Ja mam stary, zmęczony Pentagram [Apitek?] T-8000U :/
Zapisane

Salluz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : 02.01.2010, 13:10:06 »

Przez pewien krótki okres czasu używałem Pentagram-a O'pen Wide... i nie narzekam.

Nie tak dawno dostałem możliwość za niewielkie pieniądze przesiąść się na tablet który mierzy wychylenia i długopis nie ma bateryjki a i obszar jest przystępny (A5)...

Aktualnie używam wacom-a intuos2  laugh
Zapisane
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : 28.01.2010, 11:06:27 »

Właśnie planuje kupić tablet, cel: zarówno luźne rysowanie jak i projekty w CAD.
Ważne jest dla mnie też by działał na Linuxie.
Zasadniczo dość kuszący jest PENTAGRAM ThinType P, rozmiary bardzo przyjazne bez zbędnych spadów i cienki (co jest dość ważne bo chce go nosić z laptopem).
Jednakże właśnie nie wiem jak współpraca z Linuxem wygląda. Czy ktoś może się orientuje? Czy da się rysować? Czy może nawet te pola skrótów da się ustawić?
Czy może jest jakaś lepsza alternatywa w podobnej cenie? Wiem ze Wacom są lepsze lecz droższe, nie chciałbym dać więcej niż 250zł, a zarazem wolałbym jednak A5 niż A6. Dodatkowo Wacom ma z reguły strasznie duże spady które zajmują miejsce tylko. Lecz jeśli jakość jest naprawdę dużo lepsza to oczywiście odpuścił bym parę wymagań.
Poradzi ktoś?
Zapisane
Apofenia
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika


23


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : 28.01.2010, 12:10:27 »

Niestety krzychos, co do Linuxa, to w ogóle się nie orientuję.

Ja dostałam kilka miesięcy temu na urodziny tablet Wacom Bamboo Fun. No cóż, trochę kosztował, ale warto było. ;)
Zapisane
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : 09.02.2010, 00:15:15 »

Jednak zapewne zdecyduje się na Wacom Bamboo Pen & Touch.
Na razie pobawiłem się nim w sklepie i całkiem przyjemny w użyciu.
Niestety nie kupie go dopóki nie będę miał pewności że na Linuksie będzie działał. Zaś właśnie w sklepie gdy podłączałem go do mojego laptopa z Ubuntu 9.10 to nie reagował. Zapalała się tylko dioda na tablecie lecz nie można było rysować ani sterowfalikać myszką.
@falik no niestety wciąż widocznie trzeba się nabawić by działało, a szkoda bo już miałem nadzieję że właśnie z wacom nie będzie problemów szczefólnie że sterowniki i wacom-tools jest w standardzie zainstalowane. Teraz trochę pobawiłem się w ustawianie Xorg i jutro (a w zasadzie dziś w dzień Chichot) idę znów do sklepu sprawdzić. Mam nadzieje że się uda.
A może ma ktoś już doświadczenia z tym tabletem na Linuksie?
Zapisane
falik
Gość
« Odpowiedz #89 : 09.02.2010, 08:19:49 »

Podpiąłeś tablet przed czy po włączeniu kompa? U mnie działał bez problemu ale trzeba było mu reboota walnac. Może sprawdz zwykle bamboo.
A w ogóle to jakie jest wasze zdanie na temat Pen & Touch jest sens w to inwestować czy to tylko zwykły bajer.
Zapisane
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 09.02.2010, 09:52:25 »

Restartowałem. Jednakże wydaje mi się że jednak wciąż trzeba się namęczyć trochę. na stronie projektu linuxwacom są opisy i póki co według nich zrobiłem i zobaczę.
Zaś co do pen & touch to z początku uważałem to za zbędny bajer. Ale jednak jak się pobawiłem zmieniłem zdanie. Zasadniczo z pewnością nie każdemu się to przyda. Lecz dość ułatwia sprawę przesuwania i obracania elementów, czyli rysowanie jest bardziej naturalne. A do tego opcja multitouch umila również poruszanie się po systemie.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #91 : 09.02.2010, 10:09:40 »

Ja również zamierzam w najbliższym czasie kupić Bamboo Pen&Touch. Z tego, co czytałem na Ubuntu Forums, "pen" działa a nad "touch" pracują. Myślę, że jest to wybór przyszłościowy i kiedyś zobaczymy pełne wsparcie dla Ubuntu. Zastanawiam się też nad Intous3 A5 WIDE, ale cena mnie trochę odstrasza.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 09.02.2010, 10:18:26 »

Tu są sterowniki i opis jak zainstalować i skonfigurować by i dotyk i pen działały http://linuxwacom.sourceforge.net/ tutaj tez jest ze i dotyk i pen działa http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1321238
Z tego co czytałem to wacom produkuje tez dotykowe powierzchnie do dotykowych ekranów w komputerach-tabletach. A tam widziałem już nie raz jak działa i rysik i dotyk palcem i dość ciekawe efekty z copmpizem są Uśmiech. Podobno zasada działania (sterowniki konfiguracja) są podobne. Jedynie co to oczywiście aż tak fajnie nie będzie przy małym tablecie Uśmiech.
Dziś potestuje i zdam raport Chichot

PS.
Tak szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Czym się różni Bamboo Pen & Touch od Bamboo Fun oraz od Bamboo Craft? Bamboo Fun jest też większy ale jest też wersja A6. Więc czym one się różnią? Bamboo Pen & Touch trochę wyglądem jest czarny, zaś Fun i Craft białe i bardziej zaokrąglone... ale poza tym? Czytając parametry to są identyczne...
« Ostatnia zmiana: 09.02.2010, 15:57:34 wysłane przez krzychos7 » Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 09.02.2010, 18:11:49 »

Z tego co wiem Bamboo Pen & Touch pozwala na pracę bez użycia rysika, tylko nawet samymi palcami. W Bamboo Fun działa z pomocą Pena. I to wszystko. Na temat Crafta się nie wypowiem bo pierwsze czytam, że coś takiego jest O_o
Zapisane
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 09.02.2010, 19:52:11 »

Bamboo Fun również działa z rysikiem i dotykiem.
Zasadniczo z tego co wyczytałem to różni się właśnie wyglądem oraz tym że Bamboo Fun ma bogatszy zestaw oprogramowania.
Bamboo Fun jest droższy więc wątpie by czymś miał ustępować.
Co do Craft to tak jest na oficialnej stronie bamboo, w Polsce go również nie widziałem. http://www.wacom.com/bamboo
Zasadniczo z tego co widzę to Craft to właśnie Fun w wersji A6 i z troszkę innym softem. No i właśnie Bamboo Pen & Touch nie ma softu i jest czarny, zaś tamte mają soft i są białe. Chyba tylko taka różnica.

Zaś co do testów. Byłem w sklepie niestety dziś mieli tylko Bamboo pen dostępny. Jednak już działa Uśmiech i to zaskakująco dobrze Uśmiech. Myślę że dotyk też będize działał, skoro tak pisza na stronie sterowników i oprogramowania dzięki któremu właśnie zadziałało w ogule.
Jak tylko zakupie Bamboo Pen & Touch to dam znać jak działa, myślę że napiszę również instrukcje bądź nawet skrypt który pomoże mniej zaawansowanym Linuksiarzom.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #95 : 09.02.2010, 22:56:14 »

Ja właśnie sprzedałem telefon i zamówiłem Bamboo Fun Pen & Touch Medium. Nie wiem, kiedy dotrze ale mam nadzieję, że prędko Mrugnięcie
krzychos7, z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg testów. Uśmiech
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #96 : 09.02.2010, 23:30:23 »

Mam do Was pytanie
W tablecie zrobilo mi sie kilka glebokich rys (na prawde niewiele, ale jednak przeszkadza), w tych miejscach tablet nie dziala, co czasem bardzo utrudnia malowanie. Rysy sa na plastikowej pokrywce, tej ktorej sie raczej nie zdejmuje. I stad pytania:
- czy jesli bd malowal bez tej pokrywki, moge uszkodzic tablet? (tablet dziala bez niej, ale wtedy chyba robia sie rysy)
- czy mozna jakos wypelnic rysy? Sa na to jakies sposoby tak samo jak w plytach kompaktowych?
rysy dostaly zrobione raczej przez mojego kota niz piorko, ale jak juz mowilem, jest ich niewiele (tablet juz bezpiecznie schowany Uśmiech)
Z gory dzieki ludzie
Zapisane
krzychos7
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

krzychos7


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 09.02.2010, 23:39:49 »

Jaki to tablet?
Wacom posiada w ofercie obudowy do swoich tabletów. Oddzielnie sprzedaje te pokrywki, spody itp. (zależnie od modelu).
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Wasze tablety!
Skocz do: