Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wasze tablety!  (Przeczytany 76784 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 01.07.2009, 12:56:08 »

Czy wam też kiepsko wychodzą poziome linie? Chichot

edit:
Jestem posiadaczem tabletu Wacom Bamboo Fun A6 i był bym z niego bardzo zadowolony gdyby nie to, że nie działa (źle działa) w GIMPie nawet po reinstalacji sterowników.

Na czym polega to złe działanie? Śmiesznie zawiesza się podczas podnoszenia pióra? Mi pomaga otwieranie GIMPa przy użyciu tabletu a nie myszy. Jak otwieram myszą to zawsze przerywa, haczy i źle działa.
Plus zerknij tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,7579.msg91164.html#msg91164

To zUe działanie polega np. na tym, że gdy wybieram w GIMPie pędzel to nie mogę nim rysować (nie wyświetla się nawet kursor z kształtem pędzla), podobnie jest z innymi narzędziami.
Próbowałem to naprawić już na wiele sposobów. Działało przez kilka dni po odinstalowaniu podstawowych sterowników, zainstalowaniu ich ponownie i zainstalowaniu najnowszych ze strony producenta, ale po jakimś czasie wszystko się spieprzyło.
Zapisane



faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 01.07.2009, 20:13:50 »

Mi naprawdę pomogła ta bugzilla. http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=496958#c24 jak nie to, to co?
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 19.07.2009, 07:12:45 »

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem tabletu: Wacom Bambo Fun A6.
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 20.07.2009, 12:10:24 »

ja mam Tytana z Pentagrama - duży i cieżki.. czasami piórko wariuje .. ale to konflikt sterowników (jak ma się mysz pod USB i tablet to czasami dziwne rzeczy się dzieją- zamieniłem na złącze PS2 i problemy zniknęły) wadą jest to że w zasadzę żaden Linux nie obsługuje tego domyślnie i trzeba samemu się męczyć żeby zostało prawidłowo wykryte (można albo oszukać i kazać mu to rozpoznawać jako Wacoma - wtedy niewolno tych guziczków na nim używać bo się krzaczy albo przeprowadzić cała długą procedurę wykrywania  ) - albo znaleźć którąś wersje Linux gidzeto po prostu było w sterownikach - jest taka miałem nawet .... tyle że nie pamiętam która to  
co do innych tabletów - bawiłem się nimi i tak Wacomy są ogólnie wspierane przez większość Linux
i te droższe Wacomy są naprawdę w pytkę - leciutkie i bardzo czułe - rysuje się jak ołówkiem .. tyle że kosztują ponad tysiaka Smutny
jeśli ktoś ma trochę kasy to polecam z nowości Tablet Pentagram Virtuoso - to taki "intuozo" tylko nie Wacoma ale tańszy w zamian (producent wycenił na 699 zł ..(w Polsce oficjalna strona podaje 899.00 PLN ... a na "zachodzę" można kupić z transpotrem za 720 zł nawet przy z Tym kursie -oj coś przekombinowali Język) w polskich sklepach to widziałem już od 650 zł do 1100 zł - 1100zł to intuozo kosztuje ...  <ninja> ten najmniejszy) obszar roboczy    203 x 152 czyli A5 mniej więcejj  -niewidemem jak pod Linuxem - niemam  w domu to nie sprawdziłem

z miłych tabletów PENTAGRAM O'pen Wide - ma x2 większa rozdziałek od Tytana i wreszcie ma guziczki i pokrętła (które działają )   Cena około 450 ~500 zł (jak bym znalazł Virtuoza za 699 i miał to do wyboru za 500 – bez wachania bym dopłacił 200 do Virtuoza ale znowu Tytan jest dostępny za około 390 ~450 - warto wziać O'pen Wide  )
Zapisane
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 04.08.2009, 00:43:08 »

Wacom Bamboo Fun A6 S-mall - biały. Bardzo fajny tablet, polecam każdemu, pod Vistą chodzi elegancko, z przycisków korzystam rzadko, to kółko do powiększania - cudo Chichot, oprogramowanie fajne, do tego ma odczepiany kabel miniUSB, więc mogę podłączyć nim sporo rzeczy, od aparatu po mp3 i telefon  Chichot
Zapisane

dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : 20.08.2009, 11:43:57 »

A ja mam Wacom Bamboo One Chichot
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 20.08.2009, 13:31:41 »

Ekhm, posiadam Pentagram Spydee Painter... Cholernie prądożerne piórko, bateria starcza nawet na 3 dni aktywnego malowania. Co zaś pionowych, poziomych, czy skośnych linii wystarczy przytrzymać ctrl i mamy piękną równą linię Uśmiech 2 Nie wiem dlaczego, ale tablet ma ciekawą właściwość, że maznę piórkiem po tablecie to na monitorze jest 3-5 sek opóźnienia... No i nie działa na Viście bo tylko klawiatura wyskakuje.

Generalnie tablet polecam Chichot U niektórych znakomicie potrafi podnieść ciśnienie Uśmiech 2 Ale tutaj to już kwestia przyzwyczajenia Uśmiech
Zapisane
ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : 21.09.2009, 19:52:48 »

Aiptek slim, a właściwie Waltop Slim Tablet 12.1 inch
znany także jako Medion cośtam, Genius cośtam i ostatnio Pentagram Thintype.

zmienia się nadruczek, ale tablet duży, dokładny i czuły.
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 21.09.2009, 21:31:39 »

Ja mam tablet ale gdzieś go zgubiłem. Jak znajdę to w końcu zajmę się DP.
Zapisane
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : 07.10.2009, 09:07:16 »

Ja mam Wacom Intuosa 3 A4 i powiem wam że marzy mi się A5 Chichot
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : 07.10.2009, 09:25:59 »

Czy to oznacza, że mniejszy byłby lepszy dla Ciebie?
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : 07.10.2009, 10:14:19 »

Tak, normalnie na płótnie czy nawet na kartce papieru wykorzystuje obszerne ruchy (myślałem że podobnie będzie z tabletem), ale okazało się że w przypadku tabletu są one nie potrzebne lub nie potrzebne w aż tak dużym stopniu, lepiej jest powiększyć lub pomniejszyć widok, jest to nawet mniej rozpraszające. Już nie mówiąc o tym że z mniejszym tabletem można rysować wygodniej, położyć na kolana trzymać w łapie, mimo że pracuje na rozłożonym stole mam problemy z tym kolosem xD (A4)

Tym bardziej na początek polecam zawsze A5, jak komuś będzie nie wygodnie to se kupi większego, ja niestety zrobiłem odwrotnie i mimo że czasem będę używał dużego brata większość pracy będzie wykonana na mniejszym. Człowiek mądrzeje dopiero kiedy doświadczy to na własnej skórze lub tablecie koleżanki Chichot
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : 07.10.2009, 10:27:32 »

n-pigeon, dzięki za wyjaśnienia. Na pewno przyda się ta informacja także mi kiedy będę rozglądał się za tabletem.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
ikkiz
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: ikkiz@jabber.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika


ikkiz lycantropos


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : 07.10.2009, 12:19:41 »

tak jest. ja też twierdzę, że tablet powinien być dopasowany do tego, jaki ruch może wykonywać dłoń. u mnie wygodna kreska to tak max 10, 15 centymerów - taki mam zasięg trzymając piórko i poruszając samym nadgarstkiem. Więc tablet A6 jest na pewno za mały, A5 chyba optimum, a A4 to już kolumbryna nieporęczna.
Zapisane

tu zapraszam www.ikkiz.pl (rysuje golasy !)
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Wasze tablety!
Skocz do: