Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 7 8 [9]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wasze tablety!  (Przeczytany 76892 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #112 : 06.03.2010, 18:23:01 »

Tak, czytałem tamten temat. No nic, spróbuje się jeszcze pobawić, ale być może to też wina najnowszych sterowników.

Dobra, już wszystko jest w porządku Mrugnięcie. Trzeba było zrobić tak, jak pisał WertyS w tamtym wątku, czyli odpalić GIMPa klikając tabletem, nie myszą. Ale to też dziwne, bo wcześniej odpalałem za pomocą myszki i wszystko działało.
« Ostatnia zmiana: 06.03.2010, 18:56:33 wysłane przez Cloud » Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Domino23243
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 30.12.2010, 20:39:39 »

A ja mam Pentagram Thin Type Chichot
Zapisane
Rasputinow
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Rasputinow


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 28.05.2011, 22:02:19 »

Witam, mam takie pytanie do użytkowników Wcom'ów i tabletów z innych firm. Czy przy używaniu Gimpa piórko na ekranie przy szybkim rysunku nie skacze i nie robi prostych niechcianych kresek? Obecnie używam Pentagrama i powiem, że nie da nim się rysować w gimpie właśnie przez ścinanie i pojawianie się tych niechcianych kresek oraz braku nacisku. Przy innych programach nie mam takich problemów. Chciałam sobie kupić nowy sprzęt z innej firmy ale chcę się dowiedzieć czy też nie mają takich problemów.
Zapisane
Sick49
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 56
Galeria Użytkownika


po prostu szary użytkownik


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : 28.05.2011, 22:56:45 »

Ja się nigdy nie spotkałem z czymś takim.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 29.05.2011, 12:47:18 »

Witam, mam takie pytanie do użytkowników Wcom'ów i tabletów z innych firm. Czy przy używaniu Gimpa piórko na ekranie przy szybkim rysunku nie skacze i nie robi prostych niechcianych kresek? Obecnie używam Pentagrama i powiem, że nie da nim się rysować w gimpie właśnie przez ścinanie i pojawianie się tych niechcianych kresek oraz braku nacisku. Przy innych programach nie mam takich problemów. Chciałam sobie kupić nowy sprzęt z innej firmy ale chcę się dowiedzieć czy też nie mają takich problemów.

To jeszcze sprecyzuj jaki to model. Ja mam pentagrama i problem jedyny z nim jest taki, że czasami przełącza tryb z rysunkowego na coś w stylu myszki. Tj nacisku nie ma, ale wystarczy przepiąć do innego portu.
Wersja Gimpa?
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 29.05.2011, 21:57:34 »

Chciałam sobie kupić nowy sprzęt z innej firmy ale chcę się dowiedzieć czy też nie mają takich problemów.

Taka firma jak Wacom to nie ma problemów, ani w GIMPie, ani w ArtRage, samo używanie tabletu (nawet to bamboo fun) to przyjemność i jest warte swojej ceny Uśmiech Póki co podaj to co Typhon prosił, może uda się odratować sytuację z Pentagramem.
Zapisane
wredota
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika


Ależ wredota


Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 22.06.2011, 10:34:36 »

Ja mam Wacom Bamboo Pen i jestem z niego zadowolona choć zbieram sobie na Wacom Cintinq 21ux (niedoczekanie Chichot)

co do tabletów firmy Pentagram.. to jak kupić komputer firmy Carrerfour albo TESCO
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 22.06.2011, 21:12:01 »

co do tabletów firmy Pentagram.. to jak kupić komputer firmy Carrerfour albo TESCO

Nie zgodzę się, jestem użytkownikiem tabletu Pentagram Titan 2000 A4, jedyne na co mogę narzekać, to że widać kurz i plamy, bo jest biały.

Co do problemu z naciskiem już rozwiązałem problem. Po uruchomieniu Gimpa i fotoszopa na raz, fotoszop przestaje czytać nacisk i odwrotnie.
Zapisane

Strony: 1 ... 7 8 [9]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Wasze tablety!
Skocz do: