Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Signature by Mono [Dla początkujących]  (Przeczytany 69068 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mono
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 123
Galeria Użytkownika


I am what I am


Zobacz profil WWW
« : 02.12.2006, 07:37:02 »

Pierwsze co musimy zrobić to ściągamy brushe stąd: http://www.deviantart.com/deviation/32864723/?qo=111&q=GIMP+BRUSHES&qh=boost%3Apopular+age_sigma%3A24h+age_scale%3A5
Brushe wklejamy do folderu brushes w katalogu GIMPa.

1. Wybieramy sobie jakiś renderek, najlepiej stąd --> http://www.render-world.com/gallery/ albo stąd --> http://planetrenders.net/ . Render nie może mieć boków, musi być gotowy do postawienia na środku sygnatury.
2. Zaczynamy! Robimy obraz o wymiarach 400x170 z białym tłem

3. Tworzymy nową przeźroczystą warstwę.
4. Na nowej warstwie wklejamy kilkakrotnie render, aby przykryć całe tło. Wklejajcie tek żeby było jak najwięcej kolorów. Ja miałem cały czerwony render Język

5. Teraz Filtry-->Rozmycie-->Rozmycie Gaussa o promieniu ok. 100px. Następnie tryb warstwy ustawiamy na "Pokrywanie"
6. Tworzymy nową przeźroczystą warstwe. Smarujemy na niej ściągniętymi na początku brushami.
7. Teraz warstwe na której są powklejane i rozmyte Gaussem renderki przestawiamy na samą górę. Duplikujemy ją tyle razy aby uzyskać odpowiednio intensywne tło.

8. Teraz pracujemy na warstwie, na której smarowaliśmy brushami. Zaznaczamy jej lewą połowę narzędziem "Zaznaczanie obszarów prostokątnych". Teraz Filtry-->Zniekształcenia-->Wiatr z poniższymi ustawieniami:

Nastepnie zaznaczamy prawą połowe i stosujemy taki sam efekt wiatru, ale kierunek ustawiamy na "W Prawo". Usuwamy zaznaczenie. Zaznaczenie-->Brak. Z efektem wiatru można pokombinować. Jeśli nie  pasuje komuś taki wiatr jaki się zrobi za pomocą ustawień jakie podałem to można sobie ustawić inaczej.
9. Tworzymy nową przeźroczystą warstwe na samej górze. Wklejamy na środku render w odpowiednich rozmiarach(musi być render którego uzyliśmy do robienia tła!).

Jeżeli render odbiega troche koloryystycznie od tła(mówie o zbyt mocnym lub słaby nasyceniu, jasności)To wchodzimy w Warstwa-->Kolory-->Odcień i nasycenie i przestawiamy 2 i 3 suwak tak, aby render pasował.
10. Teraz musimy wtopić renderek. Zaznaczamy go(wystarczy raz kliknąć)narzędziem "Zaznaczenie sąsiadujących obszarów. W moim przypadku render styka się z krańcami warstwy i musze to co napisze poniżej robić wiele razy Chichot
Kiedy już zaznaczyliśmy robimy Zaznaczenie-->Powiększ-->3px. Teraz Rozmycie Gaussa o promieniu 5px. Następnie Filtry-->Szum-->Rozszarp z poniższymi ustawieniami:

Mamy efekt:

11. Teraz napis. Z napisem czasem jest ciężko bo trzeba odpowiednio dobrać. Bierzemy odpowiednią czcionkę(jeżeli nie mam żadnych fajnych czcionek to wchodzimy np tu --> http://czcionki.skryptoteka.pl/ , ściągamy fajną czcionkę i przekopiowujemy ją do katalogu C:/Windows/Fonts)i wybieramy jakiś kolor, który jest na sygnaturce. Napis musi być widoczny. Żeby napis był ładniejszy zaznaczamy napis tym samym narzędziem którym zaznaczaliśmy render przy wtapianiu i rozmywamy Gaussem o promieniu ok. 5px.
12. Teraz ramka. Tworzymy nową przeźroczystą warstwe. Wybieramy sobie jakiś kolor z sygnaturki. Ten kolor który wybierzemy musi być kolorem pierwszoplanowym. Zaznaczamy wszystko (Ctrl + a). Następnie Edycja-->Rysuj wzdłuż zaznaczenia. Rysujemy z ustawieniami jak poniżej:

Teraz warstwe z ramką ustawiamy na 75% krycia.


No i prosze! Sig gotowy

Ten sig wyszedł nieciekawie bo dominuje jeden kolor i nawet ramki nie widać.Wam wyjdzie lepiej. Ten poniżej jest lepszy:

Czekam na wasze pracki!

Jeśli są jakieś błędy to pisać. Może nie będzie trzeba sklejać Język

P.S. Poprawiłem brushe. Nie jest to to samo, ale warto spróbować.




« Ostatnia zmiana: 05.01.2008, 17:45:41 wysłane przez mono » Zapisane

ArtureQ
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.12.2006, 15:31:13 »



moj proble polega na tym ze na obrazku z renderem nie jest pokazany tylko render, jest tez czarne tlo, jak je usunac??
Zapisane

mono
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 123
Galeria Użytkownika


I am what I am


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 07.12.2006, 15:59:11 »

Kiedy wyszukasz jakiś render to kiedy pojawi się jego obrazek z czarnym tłem kliknij na niego. Wtedy pojawi się duże okno z białym tłem. Jeśli otworzysz to GIMPem to będzie render bez tła.
Zapisane

Carmix
Gość
« Odpowiedz #3 : 09.12.2006, 21:24:29 »

Mi wyszło takie coś



Jeszcze do tego "pofalowałem" tło.

Tutorial fajny, co do twojej sygnaturki - do takiego rendera moim zdaniem przydałoby się jakieś bardziej wyraziste i troszke jaśniejsze tło. No i jako "wtopienie" lekka jasnoczerwona poświata pod renderkiem.
Pozdrawiam
Zapisane
Broly
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika


The Gimp Rules


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.12.2006, 16:07:02 »

a mi wyszlo takie cos co myslicie ??

Zapisane



Moim światem jest The Gimp
Hebe
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika

Hebe


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.12.2006, 12:44:58 »

a mi coś takiego Mrugnięcie
moja druga praca już Duży uśmiech
Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #6 : 27.12.2006, 14:24:15 »

takie słabe ale jest ;]

Zapisane
kowal779
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

kowal779

TORCIDA GÓRNIK!


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.01.2007, 20:35:56 »

Mi wyszło coś takiego (też nie calkiem z tutkiem)

Wiem że słabe ale jest.Chichot
Zapisane

last:
Izu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


Powrót


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.01.2007, 21:17:38 »

Bardzo spodobał mi się tut, jest on bardzo dobry.
Wyszło mi coś takiego

Bez napisu bo czcionek nie mam.

Pozdro
Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #9 : 19.01.2007, 21:23:42 »

tamta praca mi nie wyszla ale ta juz lepiej Uśmiech
naprawde fajny tutek

Zapisane
Koras
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika


4x09 LOST 24 kwiecień :D


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.02.2007, 23:13:21 »

Mi wyszła taka:
Zapisane

Roksolana
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Roksolana


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 16.03.2007, 23:54:35 »

Spłodziłam takie coś, mocno średnie  :Uśmiech

Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.03.2007, 19:33:28 »

No mi tam nie wychodzi;? Brush to jest pędzel tak? Daje do tego brushes i sie nie pojawia. Warstwami tez nie umiem operować:P Daje przezroczysta np. i zostaje mi caly czas to samo, daje wiatr nic sie nie dzieje, wiec nie kumam. Dlatego mi się nie podoba:D Dla mnie to trzba krok po kroku tak powolutku:P

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,871.0.html

jak to przestudiujesz Twoje problemy znikną.
Zapisane

Exp'
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 70
Galeria Użytkownika

Exp'


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 18.03.2007, 19:28:41 »

Ok, dziękuę;)

No mi wyszło cuś takiego:

Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Signature by Mono [Dla początkujących]
Skocz do: