Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Co zrobić aby utworzony pędzel się nie obracał?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Co zrobić aby utworzony pędzel się nie obracał?  (Przeczytany 6454 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« : 25.03.2023, 10:55:19 »

skopiuj do schowka, wklej jako pędzel - tak stworzyłem nowy pędzel z fragmentu zdjęcia. teraz chciałbym nim maznąć ale zachowując kąt końcówki (w tym przypadku poziom), niestety on lata (obraca się tak lub siak) i jest niekontrolowalny, nie wiem jak go ustabilizować, z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: 30.04.2023, 12:58:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.03.2023, 11:14:53 »

Musisz ustawić odpowiednią dynamikę, o ile dobrze pamiętam, będzie to Track direction. Można też stworzyć własną dynamikę i dostosować sobie ustawienia, aczkolwiek niektóre dotyczą tylko malowania z użyciem tabletu graficznego
Zapisane
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.03.2023, 12:26:00 »

ale w dynamice cokolwiek bym kliknął, nie ma wpływu na końcówkę albo jest nieaktywne
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.03.2023, 12:41:40 »

Ostatnio bardzo rzadko używam GIMP-a. Musiałabym go włączyć, utworzyć taki pędzel i sprawdzić, a teraz niestety nie mam czasu. Może późnym wieczorem, ale najpewniej dopiero jutro będę mogła się tym zająć
Zapisane
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.03.2023, 13:12:42 »

ok
Zapisane
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.03.2023, 18:53:56 »

OBawiam się że opcje dynamiki pędzla nie wchodzą bo pracuję na komp., krzyżyki na konfiguracji macierzowej i wykresy zależności efektu od użycia narzędzia są nieaktywne, chyba że gdzieś wcześniej trzeba je włączyć.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.03.2023, 17:37:29 »

Heh, wcześniej nie przeczytałam dokładnie, bo się spieszyłam i zrozumiałam, że chcesz aby pędzel podążał za kierunkiem ścieżki, a tymczasem chodzi o to, aby się nie obracał. W takim wypadku wystarczy wyłączyć dynamikę - Dymamics Off

OBawiam się że opcje dynamiki pędzla nie wchodzą bo pracuję na komp.
U mnie wszystkie opcje są aktywne, w sensie mogę je sobie ustawić, ale jeśli nie użyję tabletu, to po prostu niektóre nie będą działać. Dotyczy to w zasadzie tylko siły nacisku i nachylenia. Natomiast nie da się edytować gotowych dynamik (tych, które są już w GIMP-ie na stanie). Trzeba sobie stworzyć własną
Zapisane
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 26.03.2023, 19:40:13 »

Skoro podpowiedziałaś do której szuflady zajrzeć, to zauważyłem, że dynamika podstawowa też utrzymuje pędzel w poziomie. Na razie dzięki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Co zrobić aby utworzony pędzel się nie obracał?
Skocz do: