Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Ustawienia ręcznego zaznaczania
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Ustawienia ręcznego zaznaczania  (Przeczytany 1045 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kgolebiowski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

kgolebiowski


Zobacz profil
« : 22.10.2022, 17:33:09 »

Korzystam z opcji odręcznego wycinania obrazu w Gimpie od dawna. Nigdy nie miałem z tym problemu, wycinałem obrazek , zapisywałem i po kłopocie.Wyciąłem setki obrazków. Od dwóch dni mam z tym kłopot. Wycinając obrazek klikam myszką i przesuwam linię wokół obrazka. Po kilku , kilkunastu kliknięciach ostatni zaznaczony punkt łączy się automatycznie z początkowym. Wcześniej musiałem sam dojechać do tego pierwszego żeby obramować obrazek. Robi się tak gdy kolejny raz klika się w ostatni punkt zaznaczenia i wtedy on łączy się z pierwszym. Z tym że ja nie klikam dwukrotnie.Nie zmieniałem żadnych ustawień. Wgrałem nową wersję Gimpa,resetowałem ustawienia narzędzi. Nic to nie zmienia, nie mam pojęcia jaką opcję mam włączoną że tak się dzieje.Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 02.12.2022, 15:43:00 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.10.2022, 18:31:39 »

A nie wciskasz przypadkiem Enter? Zaznaczenie zamyka się dwuklikiem lub wciśnięciem Enter, niezależnie od odległości do punktu początkowego.
Czasami też GIMP robi tego typu rzeczy, gdy jednocześnie jest włączony jakiś inny, kolidujący z nim program. Najczęściej jakiś komunikator albo program do zrzutów lub nagrywania ekranu.
Jaki masz tryb zaznaczania w opcjach narzędzia?
Zapisane
kgolebiowski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

kgolebiowski


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.10.2022, 19:12:00 »

Nie dotykam żadnego klawisza,korzystam tylko z myszki.Wcześniej musiałem dojść do miejsca pierwszego zaznaczenia i dobrze wcelować w punkt żeby linie połączyły się.Teraz samoczynnie łączy się z pierwszym po kilku kliknięciach. Wygląda tak jakbym w którymś momencie dwukrotnie kliknął w punkt.
Grzebałem wcześniej w ustawieniach i wydaje mi się że była opcja szybkości, czułości  klikania czy coś podobnego.Teraz nie mogę tego znaleźć. 
Zawsze przy okazji gdy mam otwarty Gimp również włączona jest Picasa.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.10.2022, 19:18:23 »

To może faktycznie zbyt szybko klikasz i GIMP interpretuje to jako dwuklik?
Co do ustawień szybkości klikania, to na pewno jest taka opcja w Inkscape. W GIMP nie kojarzę i nie znalazłam nic takiego w preferencjach, aczkolwiek ja nie używam myszy...
Zapisane
kgolebiowski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

kgolebiowski


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.10.2022, 19:48:57 »

Teraz próbowałem klikać wolno i też w którymś momencie połączył.
Wcześniej coś grzebałem w ustawieniach, wydaje mi się że pomogło. W międzyczasie wgrałem nową wersję i widocznie zmieniło mi. Teraz jakiekolwiek możliwości ustawień widzę w Edycja Preferencje ale nie ma tam nic do zmian szybkości klikania.
 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.10.2022, 19:54:29 »

Może jednak spróbuj wyłączyć inne programy, w tym te działające w tle, zrestartuj GIMP-a i sprawdź, czy nadal ten problem występuje.
Być może jednak jest to jakiś błąd programu. Ja mam wersję 2.10.30, więc musiałabym zaktualizować, aby sprawdzić...
Zapisane
kgolebiowski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

kgolebiowski


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.10.2022, 20:50:18 »

Zmieniłem myszkę i jak na razie nic takiego się nie dzieje. Mam nadzieję że to pomoże.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Ustawienia ręcznego zaznaczania
Skocz do: