Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Własny wzór linii granicznej na mapie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Własny wzór linii granicznej na mapie  (Przeczytany 1097 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
grzelak123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

grzelak123


Zobacz profil
« : 25.09.2022, 12:28:35 »

Czy jest możliwość stworzenia takiego typu granicy z trójkątami jak w załączniku?
Próbowałem poprzez dodawania własnych pędzli i rysowanie wzdłuż ścieżki jednak problemem jest to że zawsze są w tej samej pozycji i nie obracają się zgodnie ze ścieżką.

//be@: Zmieniłam tytuł na bardziej zrozumiały


* granica z trojkatow.png (349.29 KB, 516x600 - wyświetlony 32 razy.)
« Ostatnia zmiana: 30.09.2022, 09:32:16 wysłane przez grzelak123 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.09.2022, 22:29:22 »

Własne pędzle to dobry trop Mrugnięcie Aby pędzle się obracały, trzeba wybrać w opcjach odpowiednią dynamikę pędzla, czyli Track direction. Można też stworzyć własną dynamikę.
Aczkolwiek do takiej konkretnie mapki, to ja bym polecała Inkscape. Bardziej się do tego nadaje niż GIMP Mrugnięcie
Zapisane
grzelak123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

grzelak123


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.09.2022, 09:31:06 »

Dzięki wielkie! Pokombinowałem i wyszło nawet lepiej niż chciałem Chichot Inkscape znam i używam ale w tym przypadku potrzebowałem to zrobić w GIMPie.
Faktycznie kluczem było ustawienie dynamiki na Track Direction i odpowiednie duże odstępy. Dodatkowo dopowiem że trzeba też ustawić przy rysowaniu wzdłuż ścieżki opcje Emulowanie dynamiki pędzla.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Własny wzór linii granicznej na mapie
Skocz do: